| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: STAMOS S-LS-10 станция за запояване  (Прочетена 1042 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
STAMOS S-LS-10 станция за запояване
« -: 09 Януари, 2021, 18:28:50 »
Някой сблъсквал ли се е с ремонт на такава поялна станция. Проблема е поялника не загрява достатъчно. Когато е на максимум 480гр. поялника се загрява на 260рг. Когато е на 400гр. се загрява на 220гр. Отворих го измерих съпротивление на нагревателя 3,6 ома. Съпротивление на термиката 52 ома и при загряване на свещ се качва на 65 и расте. Проверих кабела няма прекъснали жила. Някакви идеи? Не знам термоелемента е в порцелана на нагревателя какви параметри трябва да има. Дали той се е повредил или нещо в процесорната част. Иначе работи на горещ въздух номарлно.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: STAMOS S-LS-10 станция за запояване
« Отговор #1 -: 10 Януари, 2021, 15:54:12 »
От опита ми с обикновените запояващи станции проблемите идват обикновено от термосензора в поялника. Все пак е подложен на екстремни условия на работа. Няма ли от де да вземеш за тест един поялник?
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: STAMOS S-LS-10 станция за запояване
« Отговор #2 -: 10 Януари, 2021, 16:09:50 »
Ами трябва да купувам. И аз така си помислих но все пак да питам. Не ми е идвало на акъла да измеря параметрите му докато беше нов. Ползвал съм го една година основно поялника. Мога да пробвам с някой тример последователно на термиката и да видя. Тея неща нямат схеми, човек да види какво става.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: STAMOS S-LS-10 станция за запояване
« Отговор #3 -: 10 Януари, 2021, 17:56:11 »
Все си мисля, че свързването е като на поялниците от по-евтините станции. Пък и куплунгите им са разглобяеми и може да се сравни, да се прекомутира. За тест. Аз сега дори ползвам на едната станция поялник, за който нямам спомен от де го взех. Работи си, само градуирането не е коректно, но съм свикнал. Има си тример в станцията, но не го барам, понеже ползвам два поялника с различни по маса човки за по-бърза смяна при работа.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: STAMOS S-LS-10 станция за запояване
« Отговор #4 -: 12 Януари, 2021, 19:39:33 »
Ами купих си ето този:
https://www.ebay.de/itm/L%C3%B6tkolben-L%C3%B6tset-Zubeh%C3%B6r-Entl%C3%B6tstation-Ersatzl%C3%B6tkolben-75-W-L%C3%B6tmittel-Werkzeug/183805721123?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
и тръгна нормално. Съпротивлението на термиката в студено положение е 47,7ома. Явно термоелемента се е повредил. Ще го пазя за резерва. Мога да му зкача един тример и да си регулирам температурата в краен случай.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |