| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Мини LCD телевизор - цифров приемник.  (Прочетена 11084 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tubeamplifier

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Долни Чифлик
Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« -: 12 Януари, 2014, 18:16:09 »
Здравейте.
Имам един мини 7" LCD телевизорче NEO със USB вход ,на който като включа флашка със снимки и мога да ги гледам на тв-то.
Въпроса ми е ,ако взема един цифров декодер като този:
http://gps-navigaciq.com/index.php?route=product/product&product_id=303
дали ще проработи на телевизорчето.
Или друг вариант за мобилно приемане на цифрова ефирна телевизия.
Търся 8ЛК3Б

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #1 -: 12 Януари, 2014, 18:42:38 »
Със сигурност няма да работи поради простата причина, че няма как и къде да му заредиш драйверите, програмата за управление и т.н.т. :)
Решението според мен е, ако чак толкова напъваш да гледаш цифрова телевизия точно на това телевизорче, да си вземеш външен декодер и да му подадеш сигнал през видеовхода.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #2 -: 12 Януари, 2014, 20:57:22 »
Въпроса ми е ,ако взема един цифров декодер като този:
http://gps-navigaciq.com/index.php?route=product/product&product_id=303
дали ще проработи на телевизорчето.
Или друг вариант за мобилно приемане на цифрова ефирна телевизия.

Познаваш Winamp, нали? Програмката за плейване на музика за компютри? Телевизорчето ти е за снимките от флашката същото, което е winamp за твоите МР3-ки - само плейър. То чете файловете от нея и ги възпроизвежда на екрана.
Цифровия приемник, който си загледал, е нещо съвсем друго. Той е устройство, което има нужда от управление. Трябва му някой насреща да му казва какво да прави и да приема от него информацията, преобразувайки я в образ. Това предполага компютър, операционна система, софтуер и драйвер, който да позволи на софтуера и декодера да си говорят.
Флашката ти със снимки е само склад за предварително записани данни.
И двете имат USB интерфейс, но са коренно различни зверове.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #3 -: 13 Януари, 2014, 06:46:17 »
Предварително моля да бъда извинен, че пиша в темата на колегата, но аз също имам подобен телевизор, който вече не може да се ползва.
Някой може ли да предложи подходящ декодер (който да може да работи на 12V ) подходящ за такъв  телевизор. В смисъл да има и вграден RF.
Омраз!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #4 -: 13 Януари, 2014, 09:16:10 »
Например - http://prodavalnik.com/tsifrov-efiren-dekoder-12v-zahranvane-i32697011
http://spy.bg/cifrovi-dekoderi/
Повечето декодери имат мрежов импулсен адаптор, който може да бъде заменен с такъв за автомобил!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 203
  • Населено място: SF
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #5 -: 13 Януари, 2014, 09:44:46 »
С директно включване на USB-тунера - няма да стане.
Интересен проект би се получил ако се използва нещо от рода на Arduino,
което поддържа Linux. Посоченият мини-USB тунер също има драйвери за Linux.
FFMPEG може да се ползва за декодиране на видеото и аудиото и да се извежда
като композитен сигнал за телевизорчето.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #6 -: 13 Януари, 2014, 11:17:55 »
 Arduino платформата има вече Андроид за нея, та разните такива декодери не са проблем през USB host

Всичките тия декодери като ги отворите вътре ще намерите едно импулсно захранване 12 в или едно 12 и едно 5.

Въпрос на изобретателност е  да се добави един стабилизатор и директно от запалката на автомобила.

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #7 -: 13 Януари, 2014, 14:05:14 »
Така е. Въпроса е че не разбрах дали това телевизорче има AV вход или само антенен, във втория вариант ще трябва декодер с вграден модулатор например SRT8113 но не съм сигурен че може да се направи на 12 волта, не съм отварял да видя на какви напрежения работи, може да иска някое напрежение 30 волта за варикапите. То не че не може да се направи де, но ще трябва импулсно от 12В на необходимите напрежения, а не просто линейни стабилизатори.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 203
  • Населено място: SF
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #8 -: 13 Януари, 2014, 14:23:27 »
Телевизорчето трябва има AV вход (поне моето има).
За Arduino не е необходимо цял Андроид, а само Линукс ядро и минимален набор
програмчета за управление на DVB тунера и декодер за видео/аудио потоците.
След този декодер трябва да се направи и емулатор на ТВ-композитен сигнал.
Та както казах, няма да е лесно, но е интересен проект за хора, които имат време за това :).

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #9 -: 13 Януари, 2014, 18:36:15 »
Хвърлихте се в сферата на фантастиката с Ардуиното ;)
Това, че уж има ЛИНУКС драйвери за УСБ приемника не решава проблема. Драйверите /ако изобщо работят/ са компилирани за х86 процесора и аз поне не съм видял някой да ги дава Опен сорс точно на този тип USB TV-та.
Ама хайде, да ги намерим, че да се опретнем да ги прекопилираме за пустото Атмелче, как мислите, дали ще му стигне силицата на горкото с неговите макс 20МХЗ хем да получава цифровият сигнал от УСБ-то, хем да го трансформира във Видео/Аудито, като се има предвид, че дори Пентиум на 2 ГХ се задъхва.
То не, че и аз съм много напред с Атмелите, сега таман се пробвам в тая сфера, та The Hungry може да ме обори ако съм пропуснал някоя тайна вградена функция за обработка на цифрови сигнали.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #10 -: 13 Януари, 2014, 20:14:17 »
Не мисля че е реално, просто няма да стане ама никак. Ардуиното е по-скоро за прости работи, Raspbery PI е с ARM7 и може би по-би се справил със задачата, ама си трябва сериозно познание в областта на програмирането.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 203
  • Населено място: SF
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #11 -: 13 Януари, 2014, 20:19:24 »
Сорсове за драйвер за този тунер има (поне аз ги имам, ако на някого му трябват да пише - ще дам и инфо кое как става).
Ползвам го на х86 (32 и 64) и на ARM (7 и 9) под Linux и Android.
Като споменах Ардуиното - това си беше наистина закачка точно към TheHungry (respect!) :).
Иначе аз бих ползвал например OLinuXino или нещо подобно,
но тук пък идва въпроса за цената - за ~100-тина лева може да се намери 7" portable TV с цифров тунер ...

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #12 -: 13 Януари, 2014, 22:51:46 »
Мъ Дааа... 65 лефчета за тунер, лееекинко неизгодно иде, ще чакам да ги пуснат в гамазина за 1лев или да почнат да слагат по снаксовете.  :negative:
Омраз!

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #13 -: 14 Януари, 2014, 00:04:31 »
Телевизорчето трябва има AV вход (поне моето има).
За Arduino не е необходимо цял Андроид, а само Линукс ядро и минимален набор
програмчета за управление на DVB тунера и декодер за видео/аудио потоците.
След този декодер трябва да се направи и емулатор на ТВ-композитен сигнал.
Та както казах, няма да е лесно, но е интересен проект за хора, които имат време за това :).
Сорсове за драйвер за този тунер има (поне аз ги имам, ако на някого му трябват да пише - ще дам и инфо кое как става).
Ползвам го на х86 (32 и 64) и на ARM (7 и 9) под Linux и Android.
Като споменах Ардуиното - това си беше наистина закачка точно към TheHungry (respect!) :).
Ако обичаш, друг път не се закачай (или поне не използвай това за оправдаване на твоето невежество), щото форума се чете от всякакви хора, току-виж утре по бТВ излъчили репортаж,  в който пъпчив младеж обяснява, как с К155ЛА3 (7404) хващал сателите, щото така били му казали "фъф некъф форум за сандаци"
Има си тема за шеги и закачки, има си теми за обсъждане. Както виждаш, самият аз използвам термините "Според мен", "Аз мисля" и т.н.т и то при положение, че съм на 101% сигурен във мнението си, защото е подплатено с 99% опит.

(и за да е заяждането пълно, от моя страна, я да видим, можеш ли написа чипа на горесниманото изделие, за което имаш сорса /щото аз има 2 такива точно пред мен, дето на външен вид досущ мязат на снимката, ама чиповете вътре бая различни/, да сравня ако нещо, па след това да ми обясниш, като как с Ардуиното ще го изкараш през 2-рото USB към телевизора)
« Последна редакция: 14 Януари, 2014, 00:15:38 от Gabo »

Неактивен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 203
  • Населено място: SF
Re: Мини LCD телевизор - цифров приемник.
« Отговор #14 -: 14 Януари, 2014, 09:46:05 »
@Gabo: Отговор на заяжданията със заяждания ;) :
- чипа на моя тунер е IT9135, беше в същата опаковка като посочения в първия пост. Ако някой има нужда от помощ за подкарването му да ми пише - ще се радвам да помогна.
- относно Ардуино - казах само, че ще е интересен проект - нищо повече!
- моля, ползвай "Според мен" и "Аз мисля", когато казваш, че ЛА3 е 7404.
(за пъпчивия младеж: ЛА3 е всъщност 7400).

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |