| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Добавяне на антена на старец : Китен тип50-70 и подробно помощ  (Прочетена 29300 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Ето ти схема с обяснения. Телевизорите Китен са с Пиринско шаси. http://kn34pc.com/sch/sch_tv/tv_pirin/sch_tv_pirin_sv.pdf
Първо може да огледаш за лампи,които са побелели отгоре. Премери напреженията и ги сравни със схемата,ако имаш мултицет(волтметър). Дясната платка най-вече е за Хоризонталното и Вертикалното отклонение. Лявата е за звука,видеоусилвателя,синхронизацията на редовете и други усилватели. Както казва ''Pichaga933'' нямаш синхронизация,тоест провери по-обстойно лявата платка.

П.П: Внимавай,че на маса може да се падне фаза,според щепсела,задължително провери с фазомер,ако светне обръщаш ''щепсала'' в контакта и няма да имаш фаза по шасито.

Имаш ли звук? Ако имаш звук,може да имаш проблем И с видеоусилвателя,но първо оправи синхронизацията,дано да тръгне.
« Последна редакция: 01 Май, 2013, 23:43:38 от eset2 »

Неактивен corebg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Ето ти схема с обяснения. Телевизорите Китен са с Пиринско шаси. http://kn34pc.com/sch/sch_tv/tv_pirin/sch_tv_pirin_sv.pdf
Първо може да огледаш за лампи,които са побелели отгоре. Премери напреженията и ги сравни със схемата,ако имаш мултицет(волтметър). Дясната платка най-вече е за Хоризонталното и Вертикалното отклонение. Лявата е за звука,видеоусилвателя,синхронизацията на редовете и други усилватели. Както казва ''Pichaga933'' нямаш синхронизация,тоест провери по-обстойно лявата платка.

П.П: Внимавай,че на маса може да се падне фаза,според щепсела,задължително провери с фазомер,ако светне обръщаш ''щепсала'' в контакта и няма да имаш фаза по шасито.

Имаш ли звук? Ако имаш звук,може да имаш проблем И с видеоусилвателя,но първо оправи синхронизацията,дано да тръгне.

Благодаря за отговора , погледнах схемата но неможах да видя какви волтове трябва да имат тези лампи ако може да ми ги пишете имам мултицет ще го меря , звук се чуваше когато пробвах съгорно не е там проблемът , отварям телевизора и след това вклучвам на контак и го пробвам нали

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
1. Пробваш с фазомера,ако светне обръщаш щепсала в контакта.

2. Виж на R308,от едната страня трябва да имаш 12-15V,а от другата страна са съпротивлението 215-220V. Премери ги и пиши какво си измерил.

Неактивен corebg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
1. Пробваш с фазомера,ако светне обръщаш щепсала в контакта.

2. Виж на R308,от едната страня трябва да имаш 12-15V,а от другата страна са съпротивлението 215-220V. Премери ги и пиши какво си измерил.

За пръв път ще го направя намерих R308 и отдолу пише 0,12  но неможах да разбера как да го меря на кой крак ако можете да ми обесните подробно , ще съм ви благодарен  :)
« Последна редакция: 02 Май, 2013, 00:53:17 от corebg »

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
1. Нагласяш мултицета на обхват от 1000V, правото напрежение може е обозначен на мултицета с DCV или с една права чертичка и отдолу с три точки.

2. След като си го нагласил,слагаш кабела за минус на маса(на рамката на платката),а кабела за плюс слагаш на единят после на другия извод на съпротивлението.

ВНИМАВАЙ,когато дадеш кабела за плюс на съпротивлението да не допреш едновременно,съпротивлението и маса!!!
Огледа ли за лампи побелели отгоре? Може да извадиш всичките лампи една по една от лявата платка и да ги удариш на дланта,това го знам от майстор,но колко върши работа не знам.  Ако нямаш побелели лампи,пак няма гаранция,че са здрави.

Неактивен corebg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Отворих телевизора и видях че има паежини и други боклутци , заснех клип когато отворих във какво състояние беше , аз го изчистих колкото мога с ръка махнах паежините и извадих лампите да ги изчистя друго нищо не пипнах ! След като затворя телевизора и викам да го пусна звука се чува картина няма , когато изваждам от контакт а щепсел а на средата се забелязва нещо и гаси   имаше прахотии и ви снимах друг клип койте ще видите лампите аз доре долу ги сметнах незнам дали съм правилно сметнал но има много Бели лампи и вие го вижде и ми кажете какво може да се направи и ще работи ли  :help:

Video 1



Video 2


Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Бели лампи нямаш,но това че нямаш,не означава,че няма развалени. Измери ли това което ти казах? Бушончетата здрави ли са?
Имаш още 2 или 3 лампи в железния кафез. ''изваждам от контакт а щепсел а на средата се забелязва нещо и гаси'' на екрана ли се забелязва,какво е това,което се забелязва,картина или премигване?
« Последна редакция: 02 Май, 2013, 13:53:48 от eset2 »

Неактивен corebg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Бели лампи нямаш,но това че нямаш,не означава,че няма развалени. Измери ли това което ти казах? Бушончетата здрави ли са?
Имаш още 2 или 3 лампи в железния кафез. ''изваждам от контакт а щепсел а на средата се забелязва нещо и гаси'' на екрана ли се забелязва,какво е това,което се забелязва,картина или премигване?

Тях не ги пипнах ще ги видя и тези , май е премигване може да го снимам , не съм измерил още да ги видя първо тези след това :)

Неактивен corebg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Отворих и намерих 2 лампи  в железния кафез извадих ги и почистих и по това време нещо друго ми направи впечетление

Tова място има белег качили

и вътре

2 те лампи в железния кафез



*-*

1 '' Бушончетата здрави ли са '' - Става дума за задните 3 нали ако са те са здрави

2 ''изваждам от контакт а щепсел а на средата се забелязва нещо и гаси на екрана ли се забелязва,какво е това,което се забелязва,картина или премигване '' - Днес пробвах  но нямаше го това нешо и си отваряше както беше при началото

3 ''  Виж на R308,от едната страня трябва да имаш 12-15V,а от другата страна са съпротивлението 215-220V''-  да но кое да измеря от тези показаните

4 Измерването по този начин става нали : със Зелено съм отбелязвал '' - '' а със ''+'' където е написано на схемата

Благодаря предварително  :)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3901

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Измерваш третото от горе надолу,те са само три големи,броиш от голямото не от онова малкото което се вижда! Правилно си разбрал кое  + и -. С главно R се отбелязват,резисторите(съпротивленията)

Ако искаш снимай си мултицета да ти кажем как да го нагласиш,за да не объркаш нещо.

Неактивен corebg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo


Това е моя мултицет
1. Отварям капака на телевизора и почвам да меря или напълно го свалям до долу и след това ?
2 .Каже те ми кой крак е + а - а го знам вече на резистора и има ли други освен този :)

Благодаря
« Последна редакция: 03 Май, 2013, 11:43:51 от corebg »

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
мултицета си го нагласяш както съм го оградил в червено,кабелите си остават така!

Черният кабел даваш някъде по рамката на платките,а червения там където ти е резистора. Единият път даваш червения кабел на едното краче на резистора,после на другото крача и пишеш какво си измерил.

Неактивен corebg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Измерих R308 Долу 001/2 , горе 000 измерих какво може да направим  благодаря :)

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Измерих R308 Долу 001/2 , горе 000 измерих какво може да направим  благодаря :)
Нещо бъркаш,пробвай пак! При включен телевизор ли мериш?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |