| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Добавяне на антена на старец : Китен тип50-70 и подробно помощ  (Прочетена 29336 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен corebg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Здравей те приятели имам стар телевизор КИТЕН ТИП50-70 този старец е работил дълго време но Дядо ми го е дъгнал на накой шкаф и го видях мисля че пак може да разаботи ако му сложа антена каква антена му трябва ако може да ми обясните как се изкарват каналите и може ли разбира се благодаря предварително :)

Слагам няколко снимки :

Информатция за телевизор а



2 места за нагласяне на картина



Това е мястото за антена та има 2 места един за Слаб и друг за Висок



Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
За съжаление няма да можеш да го подкараш без едно устройство според мен .
« Последна редакция: 28 Април, 2013, 16:13:54 от васил »

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград

ако сигнала е слаб ще ти трябва евтина външна антена като тази по горе,
ако сигнала е добър става и със стайна

телевизора хваща само първи обхват , демек от 1 до 12 канал затова ще ти трябва и такава приставка

телевизионна конверторна приставка ПТП 216

наскоро тук в базара се продаде една за 10 лв и
ще ти трябва приставка за звук IN 6.5MHZ-OUT 5.5MHZ,това някой техник ще ти я сложи - 7-8 лв е
ноо ,като переспектива това е до септември ,щот после спират ефирния аналогов сигнал :hi:

Неактивен rainbow704

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 90
  • Населено място: близо до Пловдив
Е и без приставка трябва да хване канал 1, той се излъчва на метровия обхват (разбира се, ако работи ПТК-то на ТВ, защото на много от този тип са повредени), и не разбирам защо да му трябва платка звук той си е на 6,5MHz и сигнала на ефирните телевизии е на 6,5MHz.
Ако нещо е зелено и мърда — то е биология,
Ако вони — е химия,
Ако не работи — е физика.

Неактивен rainbow704

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 90
  • Населено място: близо до Пловдив
Сега погледнах на сайта: http://www.predavatel.com/bg/4/haskovo#rrts
за Хасково трябва да хваща на 7 и на 11 канал, включваш антената на слаб сигнал и пробваш.
Ако нещо е зелено и мърда — то е биология,
Ако вони — е химия,
Ако не работи — е физика.

Неактивен corebg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Благодаря за информатция та , но имам пак въпроси сега ако взема 2 пръчки силен сигнал , няма ли да ми върши работа и колко канала мога да хвана със този български телевизор гордея се със устройството което нашта държава е могло да направи това е гордост , да се върнем на темата . Ако взема антена и то със две прички какво е публикувал @Simo на 2 та снима и да го вклучвам на порта което е най долу , някаква букса ще трябва ли или направо 2 кабели единия горе единия долу и е готов , след това колко канала може да се гледа и други настройки трябват ли , видях преди време антена дето е казал @Simo във всичко по 1 лв дали и това ще ми върши работа или трябва ми усулвателна антена , и каква е разликаза сиси Слаб и Силен какво ще рече тези 2 неща . Вие сте казали ако не е развален ПТК-то на ТВ това някаква платка ли и колко струва благодаря предварително :)
« Последна редакция: 28 Април, 2013, 19:42:27 от corebg »

Неактивен rainbow704

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 90
  • Населено място: близо до Пловдив
Значи няма да включваш антената на силен сигнал, а ще я включиш на слаб сигнал (горните две букси (дупки)), за "мъжката" част може да използваш щифтове от стар щепсел (за предпочитане руски,защото са по-тънки), банан-щекери или може и само кабела да оголиш повече и го навреш в дупките, сигнала минава през кондензатори вътре в ТВ и няма опасност да те удари ток въпреки, че шасито на този модел е офазено. За съжаление, ако всичко е наред може да хванеш само Канал 1 (без допълнителни приставки). ПТК е превключвател на телевизионен канал, на този модел е от страни, вижда се на снимките, трябва да има 12 степени от 1 до 12 това са каналите. Избираш канал 7 или 11 и с помощта на потенциометъра за финна настройка (намира се отпред 3-ти или 4-ти, не помня вече) изчистваш картината и звука.
А долните две букси, където пише силен сигнал се използват, ако си прекалено близо да предавателя или ретранслатора, защото ако сигнала е прекалено силен се изкривява картината.
Ако нещо е зелено и мърда — то е биология,
Ако вони — е химия,
Ако не работи — е физика.

Неактивен corebg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Значи няма да включваш антената на силен сигнал, а ще я включиш на слаб сигнал (горните две букси (дупки)), за "мъжката" част може да използваш щифтове от стар щепсел (за предпочитане руски,защото са по-тънки), банан-щекери или може и само кабела да оголиш повече и го навреш в дупките, сигнала минава през кондензатори вътре в ТВ и няма опасност да те удари ток въпреки, че шасито на този модел е офазено. За съжаление, ако всичко е наред може да хванеш само Канал 1 (без допълнителни приставки). ПТК е превключвател на телевизионен канал, на този модел е от страни, вижда се на снимките, трябва да има 12 степени от 1 до 12 това са каналите. Избираш канал 7 или 11 и с помощта на потенциометъра за финна настройка (намира се отпред 3-ти или 4-ти, не помня вече) изчистваш картината и звука.
А долните две букси, където пише силен сигнал се използват, ако си прекалено близо да предавателя или ретранслатора, защото ако сигнала е прекалено силен се изкривява картината.

Антената каква трябва да е от по старите или със 2 прички както е този 

 За да мога да гледам другите програми допълнително ми трябва това устройство ПТП 216 без него няма да мога нали и след 1 ви септември не може ли да се помисли някък друга платка да има SCART ili RS дето да мога да по използвам пак  благодаря :)

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Сложи му един кабел сега и го пробвай, ако е силен сигнала ще хванеш нещо. След първи септември ще ти трябва модулатор в метровия обхват, или конверторна приставка с модулатор в дециметровия обхват.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
 Сега може да караш до 12 канал а след 1 септември трябва да се адаптира телевизора.Може с някой модулатор от видео . Но повечето от тях работят на ДМ диапазон.Според мен има начин за адаптиране на собствения видеоусилвател и звука така че декодера да стане дирекгно . Аз се каня да пробвам такова нещо на практика има такива цветни телевизори които са направени но елементите за  това са малко по специални.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Този телевизор е лампов , чернобал , с Пиринско шаси. Има вход за силен и слаб сигнал - силен , ако си близо до ретланслатора ,  достатъчно е да вкараш само един най-обикновен едножичен проводник в едно от гнездата , с при отдаличеност от ретланслатора - в гнездото за слаб сигнал се поставя външна антена. понеже изхода е за симетричен кабел, малко е увъртяно. Продават готови преходници - симетричен/коаксиален кабел - 1-2 лв. най-много струват. С този телевизор до м. Септември можеш да гледаш само "Канал1" , тунера на този телевизор представлява барабанен канален превключвател и е само за метровия обхват - VCH1 и VHC2 (включват стария стандарт от 1-ви до 12-ти канал на барабания превключвател ) , няма за дециметровия където са частните програми - UCH  . Към кабелна телевизия ще гледаш повечко програми , които са качени на метровия обхват , но изходите на съвремените приемници са за коаксиален кабел - ще ги гледаш ако си вземеш споменатият преди малко преходник. С тази на снимката приставка - ще гледаш всичко но до 1 Септември ако си на антена , а иначе ако си със сателитна телевизия  - всичко което гледаш на сателитния приемник . Проблем ще имаш със звука ! -  Pal DK е при нас а не Pal BG. Към БУЛСАТКОМ приемника позволява преминаването през стандартите - настройки в менюто; а за другите не знам. Но ти много избързваш - като го пусна телевизора появиха ли се снижинки на екрана?

Неактивен corebg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Здравей те от ново купих антена и пробвах но нещо не иска да показва картина . Чакам да загрява загрява и се появята от долу черно и отгоре бяло пробвах го на 7 и 11 ти канал но няма нъкъкъв ефект няма картина споделям видео , в какво е според вас проблемът и може ли да се реши благодаря предварително


Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
 :-[ клипа е частен и не се вижда как да дам мнение  :(  :-[  никп продава външен модул купувай го докато го има

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Има проблем със синхронизацията ....
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен corebg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Извинете всички ! оправих проблема сега може да се гледа поне при мен опитай те и вие и ако можете кажете къде е проблемът може ли да се реши ?
« Последна редакция: 01 Май, 2013, 23:11:20 от corebg »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |