| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Последни публикации

Страници: 1 ... 8 9 [10]
91
Успех Лъчо  :good: .
92
Търся/Купувам / Търся сервизна лампа с лупа
« Последна публикация от Dennislaw91 - 13 Юни, 2026, 08:11:01 »
0876447289
93
    Здравейте приятели. През 2016 година и аз си купих такъв Филипс и чак сега започнах да го ремонтирам.Не искам да отварям нова тема и за това пиша тук.
    Кутията е много добра, кордата на стрелката е откачена, присадена е лампа EZ 80, липсват оригиналните електролити, но с тел към стойките на предния панел беше вързан двоен електролит, изолацията на кабелите се разпада. Отрязан е захранващия кабел.
     Понеже не съм достатъчно опитен с четене на схемата, започнах с кабелите - отпоявам от едната страна, нахлузвам термо шлаух и запоявам отново. Меря кондензаторите и ги подменям, защото са променили капацитета си. Доста интересно са направени-залети са с много дебел слой /около 5 милиметра/ дзифт, който вече е успял да се пукне дълбоко.
      Не съм сигурен, че к-р № 28 по схемата  е 50 мф полярен,  но и на този, който свалих, пише същото и на снимката на Валери е същия. За сега няма да включвам радиото в тока  :master2:
      Темите за  това радио на Любо и на Валери много ми помогнаха.
      Може би са проблемни и плоските к-ри, Валери ги е заменил с тръбни. Ще поровя и ако намеря, ще ги сменя, сега ми стана ясно какви стойности имат. Някъде имах лампа AZ 1 и ако я намеря, ще я сложа.
      Докато съм премятал радиото по масата, съм повредил предпазителя на мрежовия т-р. ще се наложи да сложа тънка жица на негово място. За сега толкоз, очаквам съвети и съчувствие за непосилната работа, с която съм се заел  :help:


94
В крайна сметка се спрях на външен адаптер на ANG. Брума изчезна напълно. Унитрата все повече започва да се доближава до истински грамофон.
95
Анкети и разузнаване / Re: Какво видях на битака
« Последна публикация от barlog - 12 Юни, 2026, 14:07:45 »
Страх ме беше да попитам. цените напоследък там са х3 на цените в лева отпреди 01.01.26г
96
Общи приказки / Re: МУЗИКА
« Последна публикация от vladimirstanoev - 12 Юни, 2026, 13:00:53 »
Предпочитам оригиналите.
Ами то се вижда от самолет и даже са написали отдолу, че е пълно менте:

Цитат
Как е създадено
Създадено с AI
Звуците и визуалните елементи са променени или изцяло генерирани.
97
 Получило се е чудесно !!! :hi:
 Много добра работа  :bravo:
 Поздравления!!!
98
Технологии и джаджи / Re: заместител за селен M250C80
« Последна публикация от Любо Божков - 12 Юни, 2026, 11:16:14 »
Двата разистора  да не са паралелно, а последователно свързани и тогава трябва всеки да е с  4 пъти по-малка стойност.
А 4 съпротивления - по едно последователно на всеки диод? Всяко от тях ще работи през единия полупериод. Това е и заместващата схема на селена.
99
Технологии и джаджи / Re: заместител за селен M250C80
« Последна публикация от styrshel - 12 Юни, 2026, 10:54:39 »
Двата разистора  да не са паралелно, а последователно свързани и тогава трябва всеки да е с  4 пъти по-малка стойност.
100
Технологии и джаджи / Re: заместител за селен M250C80
« Последна публикация от rolling_heads - 12 Юни, 2026, 10:49:20 »
 styrshel,

Не разбирам точни какво предлагаш, но ми се вижда интересно. Може ли да разясниш
Страници: 1 ... 8 9 [10]

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |