| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на матрица  (Прочетена 3161 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 605
Ремонт на матрица
« -: 23 Февруари, 2019, 09:03:35 »
Сигурно доста от вас са се сблъскали с некачественото унгарско производство на Самсунг.От една година все отлагам тоя ремонт но вече няма накъде.Става дума за LE26R81 и по точно за неговата лошо изпълнена  матрица.Хората са написали цяла статия за ремонта и.Четох,четох но не разбрах едно нещо.За всичките връзки е написано доста подробно,само не разбрах за пин1,къде се прозвънява?Пин1 е условно обозначено.Автора ги е обозначил за да е по лесно.На другите къде има къде няма,ще се пускат байпаси ,ама 1не знам как да го прозвъня.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 605
Re: Ремонт на матрица
« Отговор #1 -: 27 Март, 2019, 09:20:31 »
Аз бях започнал ремонта на матрицата,но срещнах най-добрия телевизионен майстор в Шумен и той сподели ,че това е труд на вятъра.Защото след известно време пак фал.Изобщо като видите "произведено в Унгария" бягате.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 599
  • Населено място: Попово
Re: Ремонт на матрица
« Отговор #2 -: 27 Март, 2019, 23:52:42 »
Всичко идва от Китай, няма какво да се лъжем. Уж произведено в Унгария, Чехия, и др. и като отвориш телевизора, бордовете и платките китайски. Даже идват с оригиналните "QC Passed" на йероглифи. Поне да бяха сложили една тяхна  контрола.
« Последна редакция: 27 Март, 2019, 23:58:58 от didov »

Неактивен bogi1954

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: Бургас
Re: Ремонт на матрица
« Отговор #3 -: 28 Март, 2019, 19:13:38 »
Здравейте колеги!Много трудна работа е да се ремонтира матрица и не е ценово изгодно.Телевизорите поевтиняха.Преди месец изхвърлих 40 инча SONY производство Малайзия .Наистина изкара десетина години.Толкова бях ядосан,че не си изкарах поне говорителите.Всичко е късмет!

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 605
Re: Ремонт на матрица
« Отговор #4 -: 28 Март, 2019, 19:48:24 »
Изобщо не става дума за изгодност!Нали целта е да пробваме нещо ново.Като не можем да открием плажовете на Бахамите ,да наблегнем на матриците!Още не съм се отказал ама ще видим.Човека е обяснил подробно но не ми стана ясно само едно за пин1,и това ме възпира да го подметна.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |