| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Генератор  (Прочетена 2558 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Генератор
« -: 07 Юли, 2017, 21:17:07 »
Здравейте колеги  :hi: Потрябва ми правоъгълно напрежение с минимални изкривявания до 100КHz.
Оказа се не толкова проста работа, но все пак се справих.
Ето от този таралеж, успях да извадя перфектен правоъгълник, перфектен триъгълник и много добра синусоида.
Нещо не мога да кача снимки и подробности. Ако някой се интересува от такива напрежения да пише,ще му изпратя всичко.
« Последна редакция: 09 Юли, 2017, 23:21:53 от Gabo »

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 616
  • Населено място: Сандански
Re: Генератор
« Отговор #1 -: 08 Юли, 2017, 10:07:19 »
Винаги е полезно да научим нещо. Пускай като архив снимките и схемата.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: Генератор
« Отговор #2 -: 08 Юли, 2017, 20:20:02 »
Опитах да ги кача но не става.Хем съм ги намалил на по 30-40 Кб.Ако те интересува ще ги пратя на пощата.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Генератор
« Отговор #3 -: 08 Юли, 2017, 20:46:18 »
Качвай ги в DOX.bg и да се свършва :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Генератор
« Отговор #4 -: 09 Юли, 2017, 07:51:47 »
Да бе, в DOX! После за да ги види човек му трябва регистрация, пароли, простотии.... ??? Защо не ги оформиш като снимки и да ги метнеш направо тук?
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Генератор
« Отговор #5 -: 09 Юли, 2017, 11:41:53 »
За докс не трябва регистрация, проблема е само че след 2 седмици няма вече да ги има на сървъра. Той ми ги прати на мен, във вид именно на снимки са, защо не може да ги прикачи не знам, прикачам ги вместо него, надявам се да не се разсърди.

76190-0  76192-1

76194-2  76196-3

76198-4  76200-5

76202-6
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Генератор
« Отговор #6 -: 09 Юли, 2017, 15:25:51 »
Като цяло схемата е разширена, има още модули към нея. Ето и схемата на атенюатора. Поляците казват, че се подбират резисторите R13 - R17 за да се получи чиста синусоида, също и типът на диодите D5 - D14.
« Последна редакция: 09 Юли, 2017, 15:31:09 от didov »

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: Генератор
« Отговор #7 -: 09 Юли, 2017, 18:51:50 »
Здравейте колеги. :hi:
Първо да благодаря на колегата за старанието за качените снимки.
Да, голяма играчка е докато направиш чиста синусоида. Разместване и подбиране на стойности докато излезе чиста синусоида. Диодите също се подбират. След като го направих, намерих и по лесно решение, но беше вече късно.
Платките бяха готови. Прибавил съм опитно още две секции диоди за да покрия целия обхват до 100 KHz. Може би излязат и други напрежения, но мен ме устройва правоъгълник и триъгълник. Синуса го направих, защото имах свободни ОУ. Да не стоят без да работят.
Ако на някой му потрябва такъв генератор, ще му пратя всичко. Платките съм ги правил според мястото в кутията.
« Последна редакция: 09 Юли, 2017, 23:23:31 от Gabo »

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Генератор
« Отговор #8 -: 09 Юли, 2017, 22:46:54 »
Кой потенциометър е за плавно регулирана на честотата,и къде се свързва краят на R11?
Ако платката е правена за лм709 може да я качиш,ако не ще си правя моя със тези ис. понеже имам излишни.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Генератор
« Отговор #9 -: 09 Юли, 2017, 23:28:35 »
Здравейте колеги. :hi:
:OFF TOPIC:
Колега, ще ви замоля, да намерите някоя граматика за 1-2 клас и да почнете да слагате:
- нов ред;
- интервали СЛЕД препинателните знаци, а не ПРЕДИ /препинателни знаци са:
 
  • . /точка/
  • , /запетая/
и т.н.т.
(а също и СЛЕД емотиконите, за да се показват коректно)
Предварително Благодаря, че занапред няма да се налага да ви коригирам постовете.


:End Off Topic:

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 616
  • Населено място: Сандански
Re: Генератор
« Отговор #10 -: 10 Юли, 2017, 09:01:29 »
Ако на някой му потрябва такъв генератор, ще му пратя всичко. Платките съм ги правил според мястото в кутията.

Колко би излезнало да се поръча готова работеща платка?
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: Генератор
« Отговор #11 -: 12 Юли, 2017, 00:24:17 »
Здравейте колеги. :hi:
От точка 10 се регулира.Подава се от 100mv до 10v.Не съм пробвал със 709.Направих го с 084.079 има
допълнителни честотни корекции и може да създава проблем при калиброването.Затова избрах 084.

Останалото е за колегата,който ми препоръча да си опресня знанията по българска граматика.
Опресних ги.
Според словореда в граматиките,не се казва "да ви замоля",а "да Ви помоля".
Ви и Вие,се пише винаги с главна буква.Все пак е учтива форма на обръщение.Не е лошо и Вие да ги прегледате.
Приятна вечер.

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: Генератор
« Отговор #12 -: 12 Юли, 2017, 00:38:50 »
Към R11 се подава по същия начин до 10v.за да се постигне баланс между инвертирания и не инвертирания вход.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Генератор
« Отговор #13 -: 12 Юли, 2017, 10:06:15 »
Сега като спориш с модераторите трябва и аз да се заям, научил си ама отново не се забелязват интервали след препинателните знаци в написаното от теб.
Относно ОУ и допълнителните честотни корекции - предимство е да имаш външни изводи за честотни корекци. Така може да направиш компенсация именно за твоята ситуация и конкретно усилване докато тези с вътрешна компенсация са компенсирани за единично усилване и може при други условия да ти се окажат бавнички. Поздрави!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |