| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E  (Прочетена 6223 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mihaiil

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #15 -: 19 Юли, 2017, 10:14:58 »
Точно ми казаха за такава идея да се пренавие - феритите лесно падали с нагряване, обаче аз никога не съм пренавивал траф, а пък този малък с тия хиляди навивки и тънък проводник... Може да се пробвам. Благодаря за предложението!
Иначе нямам идея дали ще стане друго трафче. :(

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #16 -: 19 Юли, 2017, 10:57:33 »
Не трябва да се нагряват прекомерно.Променят си параметрите.Покрити са с лак който при нагряване се размеква.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #17 -: 19 Юли, 2017, 14:51:02 »
Точно така аз лично ги поставям на електрически котлон и го включвам, докато се загрява и котлона и трафчето постоянно опитвам да издърпам феритите от макарата. В първия момент в който се измъкнат спирам нагряването. Така гарантирано не прегрявам повече от необходимото. После остава само да се развие внимателно като се запише броя навивки и разпределението им по секцийките на макарата. После остава намиране на подходящи проводници и навиване. Не е толкова бавно, дори без да имаш приспособление за навиване става за около час - два. Струва си да се опита с учебна цел, а че може и да не стане, може, тоя вариант винаги съществува. Трябва да се провери и дали всичко в инвертора е изправно, за да не се окаже че трафа се е опекъл като следствие от друга неизправност.
Относно работните часове - не е сигурно какво е сменяно когато е ходил в сервиза за ремонт. Може да са сменили цялата основна платка в която се съхранява и информацията за времето на работа, та това да обяснява повечкото работни часове. Макар че 11 000 не е толкова много, зависи как се гледа например. Моя комп. монитор ги нави за 5 години.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #18 -: 19 Юли, 2017, 17:16:15 »
Варя ги във вода,гарантирано не прегряват.Ако не им стига тогава с котлона.

Неактивен mihaiil

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #19 -: 20 Юли, 2017, 21:41:55 »
Много ви благодаря за мненията! Мисля да дам трафа на човек, който се занимава с подобни и прецизни ремонти.
Аз все пак купих 10м LED лента за 14лв и пробвах как ще се вижда в участък, приблизително 1/4 от матрицата. Оказа се перфектно. Само трябва да се внимава как се опроводява и гъстотата на ледовете - при мен изчислих, че ще ми трябват към 45м LED лента при 60led/m. Скоро ще кача и снимки.
Поздрави!

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #20 -: 20 Юли, 2017, 23:08:19 »
Здравейте преди седмица и моят телевизор пак такъв плосък с подсветка на високо напрежение е със асбсолютно същият проблем.
Като го палня мигва за част от секундата и черен екран, само звук има, а като осветя с лампа в матрицата нищо е се вижда, не съм пробвал от зад да светна.
Иначе смених всички кондензатори от захранващата платка, макар че само 1 беше много зле, а друг не толкоз, останалите бяха в граници и пак не светва пустата му потсветка.  :flag_of_truce:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #21 -: 20 Юли, 2017, 23:36:54 »
Много ви благодаря за мненията! Мисля да дам трафа на човек, който се занимава с подобни и прецизни ремонти.
Аз все пак купих 10м LED лента за 14лв и пробвах как ще се вижда в участък, приблизително 1/4 от матрицата. Оказа се перфектно. Само трябва да се внимава как се опроводява и гъстотата на ледовете - при мен изчислих, че ще ми трябват към 45м LED лента при 60led/m. Скоро ще кача и снимки.
Поздрави!

60 led-a на метър ти е минимума, дължината, колкото дължината на лампите и на техните места. Захранването е интересно как ще го реализираш. Консумацията на тая лента колко Ампера ще е. 12в димиращо се захранване трябва да реализираш отделно някъде в кутията и да го управляваш през оригиналното упраление на подсветката.  Виж оригиналния чип как управлява мисля че управляваха преди трансформаторите ?

ПП: толкоз ли не може да сложиш от универсалните лампови инверторчета?

Пренавиването на траф не е страшно и по-често прекъсва жицата отгоре, където просто удължаваш, снабди се с лупа.

Като думне траф на подсветката търси, Дефектирала лампа и думнал транзистор или чип от тия комбинираните с крайни транзистори в тях преди трафа.

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #22 -: 20 Юли, 2017, 23:41:51 »
Здравейте преди седмица и моят телевизор пак такъв плосък с подсветка на високо напрежение е със асбсолютно същият проблем.
Като го палня мигва за част от секундата и черен екран, само звук има, а като осветя с лампа в матрицата нищо е се вижда, не съм пробвал от зад да светна.
Иначе смених всички кондензатори от захранващата платка, макар че само 1 беше много зле, а друг не толкоз, останалите бяха в граници и пак не светва пустата му потсветка.  :flag_of_truce:

Разрови нета за влизане в сервизен режим, с каква команда от дистанционното става, току виж запалаил та даже и показал къде дава грешка...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #23 -: 22 Юли, 2017, 12:10:28 »
Обикновено не прекъсват а се опича лака на проводника и окъсява, така че без пренавиване трудно ще мине.
Наистина, въпроса за това дали е сигурно че проблема е в трафа е уместен - сигурно ли е че трафа е опечен а че не е например изгоряло нещо в първичната страна на инверторчето?
Относно светодиодните ленти - при тях лошото е че се хранят на 12 волта а тока през диодите се ограничава чрез резистори. Така топлиш атмосферата и консумацията им е голяма, но нямаш избор. Захранването на лентата вероятно няма да може да стане от захранването на телевизора - няма да има линия която да носи безпроблемно допълнителния товар на светодиодните ленти, верно че трябва някоя от линиите да се разтовари от подсветката, но не знам дали ще е достатъчно. Регулирането на яркостта обикновено в тези телевизори става в първичната страна на инверторите за лампите. Преди дросела на инвертора има един транзистор който чрез ШИМ понижава мощността, при това обаче се взима обратна връзка - тока през лампата и се прави така регулирането че да не угасне лампата, един вид се задава и следи тока през лампата. Този готов контролер трудно ще пригодиш към подсветката със светодиодна лента, а не е ясно функционалността за това регулиране дали е изведена в отделен чип и кой е той, та един вид да вземеш информация от преди него. И е важно в какъв формат е тази информация, дали чрез ШИМ отново му задават желаната яркост, или е с цифрова комуникация? Такива неща, но не е невъзможно да стане преработката.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #24 -: 31 Юли, 2017, 19:31:31 »
Разрови нета за влизане в сервизен режим, с каква команда от дистанционното става, току виж запалаил та даже и показал къде дава грешка...

Здравей,  Pichaga933, по някаква магия успя да запали,но черен екран светеща подсветка взех, че махнах и сложих на ново двата лентови кабела от дъното към матрицата и извадих и образ. Дори влезнах в ситемното меню, обаче нещо разбутах там и подсветката пак изгасна, За да разбера има ли картина мушнах една светодиодна лента отзад и я светнах - имаше картина, порових из менюто и стана още по зле - изгубих даже картината... Сега ни подсветка ни образ само звук  :(
по спомен даваше някаква грешка 17 000 000 нещо от сорта ама не съм сигурен. след като я изчистих пак я даде (това докато все още имах картина)
Сега се чудя дали има начин, да се рестартират фабричните настройки и да запали, ако изопщо проблемът е софтуерен. :flag_of_truce: от страни на страничният панел с видео и аудио входовете имам някакъв порт приличащ на стерео чак 3.5мм "SERV. U port" за някакво системно сервизиране, но не намирам нищо в нета за него .
« Последна редакция: 31 Юли, 2017, 19:36:32 от FAMICOM_87 »

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #25 -: 31 Юли, 2017, 22:36:49 »
Намери дъмп и празаписвай паметта

Неактивен mihaiil

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #26 -: 19 Август, 2017, 22:32:20 »
Най-накрая намерих време и успях да го оправя и телевизорът е вече изцяло LED.  :) Използвах 45 метра ленти с диод smd3014. Срещнах доста проблеми, но нищо неотстранимо и в крайна сметка цветовете са много наситени и картината има по-голяма дълбочина отпреди, плюс това грее и харчи по-малко. Поиграх си доста, защото направих нов рефлектор и нови спейсърчета между шасито и дефузора. Няколко важни неща - хубаво е всяка лента да има захранване на всеки метър. Ако се прави нов дефузор както в моя случай, и се ползва картон, добре е да се залепи за шасито с термоустойчиво лепило, че картона от топлината се набръчква. ЛЕД лента с 60 диода на метър е достатъчна. Разстоянието между всеки ред ЛЕД лента да не е повече от 1,7см ако искате перфекто осветяване, евентуално 2см макс. Хубаво е да се има предвид дължината на захранващите проводници, дебелината и съответно мощността, за да се избегне спадове на напрежението. С евтините ЛЕД ленти имах проблемите за които спомена съфорумник в темата - на места някои участъци не светеха, а други светодиоди бяха по-силни и се наложи рязане и подменяване на дадените сегменти.
Ето малко снимки... :) И да, спейсърчетата са направени от клечки за зъби, но трябваше да избера заоблен елемент, за да не хвърля сянка върху дефузора.
« Последна редакция: 19 Август, 2017, 22:38:45 от mihaiil »

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #27 -: 20 Август, 2017, 10:55:10 »
Страйхотна работа!  :master2:
Честит нов LED телеввизор  8)

 :hi:

Неактивен mihaiil

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #28 -: 23 Август, 2017, 17:21:51 »
Много благодаря за хубавите думи!  ;)
Гледам го от няколко дена, и определено мога да кажа, че картината е по-добра.
За тези, които решат да си правят телевизора ЛЕД и не се занимават с ремонти професионално като мен, бих добавил към горният ми пост още да се внимава много да не попадне прах на матрицата или дефузора. Също така не се престаравайте да пренатягате винтовете към матрицата - спирате веднага щом усетите промяна в съпротивлението, защото иначе се притиска и цветоветовете започват да избледняват към краищата.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #29 -: 23 Август, 2017, 19:36:22 »
Чудесно е станало!Извинявай за неграмотността,но да те попитам:как става захранването на тия ленти,Може ли да се регулира силата на светене?Рефлекторчета слагаш ли?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
5 Отговора
1835 Прегледи
Последна публикация 31 Юли, 2013, 09:01:01
от lz2xl
10 Отговора
2838 Прегледи
Последна публикация 04 Януари, 2019, 21:22:25
от Eltehno
1 Отговора
1593 Прегледи
Последна публикация 19 Юли, 2016, 22:57:06
от hydrometalique
3 Отговора
2016 Прегледи
Последна публикация 05 Май, 2017, 22:03:01
от ivcho1996
1 Отговора
1179 Прегледи
Последна публикация 18 Юли, 2017, 15:35:01
от mihaiil

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |