| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: съвет за HDD Sata 1,2,3  (Прочетена 1080 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
съвет за HDD Sata 1,2,3
« -: 16 Август, 2017, 13:33:41 »
Колеги, моля за съвет - трябва да сменя твърдия диск на лаптопа си  с нов, стария е

Toshiba HDD2H21 500 GB 5400 RPM 2.5-Inch 8 MB Cache SATA Internal Hard Drive

основната причина е че имам голяма база данни с проекти, снимки и архиви, а обема е напълнен и ... прогромата за тест здравето на диска ми дава 15% живот, което е притеснително за мен.
Лаптопа ми има един основен 128Gb SSD disk сложен в DVD сектора , на който е уиндоуса и програмите и един /500гб/ за база данни.
Искам да сложа 1-2 ТВ, ала не мога да се ориентирам в това дали SATA 1,2 и 3 са съвместими? Дали ако  взема SATA 2 или 3 ще мога да го свържа?
Също така някой ако е по напред с материала да подскаже кое е най-добро като цена и качество.
Аз гоня обем, дали ще  е 5400 RPM или 7000 е все тая, дали  ще е  8 MB Cache или повече също не е от особена важност,
лаптопа ми е Toshiba Satellite A500-1C0:
http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-a500-1c0/
ползвам лаптопа основно за база данни и не особено претенциозни програми.
 :hi:

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: съвет за HDD Sata 1,2,3
« Отговор #1 -: 16 Август, 2017, 19:52:25 »
Колеги, моля за съвет - трябва да сменя твърдия диск на лаптопа си  с нов, стария е

Toshiba HDD2H21 500 GB 5400 RPM 2.5-Inch 8 MB Cache SATA Internal Hard Drive

основната причина е че имам голяма база данни с проекти, снимки и архиви, а обема е напълнен и ... прогромата за тест здравето на диска ми дава 15% живот, което е притеснително за мен.
Лаптопа ми има един основен 128Gb SSD disk сложен в DVD сектора , на който е уиндоуса и програмите и един /500гб/ за база данни.
Искам да сложа 1-2 ТВ, ала не мога да се ориентирам в това дали SATA 1,2 и 3 са съвместими? Дали ако  взема SATA 2 или 3 ще мога да го свържа?
Също така някой ако е по напред с материала да подскаже кое е най-добро като цена и качество.
Аз гоня обем, дали ще  е 5400 RPM или 7000 е все тая, дали  ще е  8 MB Cache или повече също не е от особена важност,
лаптопа ми е Toshiba Satellite A500-1C0:
http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-a500-1c0/
ползвам лаптопа основно за база данни и не особено претенциозни програми.
 :hi:
От опит...
Новите неща подържат старите стандарти но старите новите не.
SATA  3 вероятно е съвместим с 2-ката .Определено от към консумацията ще е по-малка.Ако конекторите са еднакви значи става(поне при USB2  и USB3 e е така).Аз карам с SATA 2.Моя принцип е числото 3,на 3 места държа най важната си информация....компютър,външен хард диск и веб сървър.Сложно но ефективно!
73!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
1061 Прегледи
Последна публикация 06 Март, 2013, 17:50:36
от samo

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |