| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: АНДРРОИД ТВ БОКС  (Прочетена 3873 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
АНДРРОИД ТВ БОКС
« -: 02 Септември, 2017, 13:59:47 »
Имам въпрос: някой от колегите ползва ли такова устройство, какъв конкретен модел и кои от опциите рекламирани в презентациите са налични- ITV, UHD,налични български телевизии ит.н. Дали наистина можем да се откажем от монополистите доставчици на ТВ ?

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #1 -: 02 Септември, 2017, 15:21:39 »
Какво значи монополисти? Ако имаш интернет и устройство (ТVBOX), можеш да гледаш телевизия от всеки доставчик. Устройството си има IP адрес, доставчика му разрешава съответния пакет програми... Сега вече повечето интернет доставчици предлагат и телевизия, така че като плащаш едното може да ползваш и другото. При вас конкретно не знам как е...

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #2 -: 02 Септември, 2017, 19:16:26 »
Тези устройства се рекламират като безплатен източник на ТВ сигнал при наличен интернет плюс превръщане на телевизора в СМАРТ-ползване на ресурси от Интернет.Между впрочем аз имам телевизор, който се води интелигентен,но освен един сайт от който мога да се осведомявам за времето нищо друго-Туба, Фейсбук и др.-не са достъпни.Доколкото съм проявил интерес производителя на ТВ-то (LG)не плаща на Гугъл и въпреки налични ъпдейти-даже според някои специалисти-след ъпдейт трябва да забравиш окончателно за IPTV.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #3 -: 02 Септември, 2017, 20:31:10 »
Имам въпрос: някой от колегите ползва ли такова устройство, какъв конкретен модел и кои от опциите рекламирани в презентациите са налични- ITV, UHD,налични български телевизии ит.н. Дали наистина можем да се откажем от монополистите доставчици на ТВ ?
Бягай далеч,казвам от опит.Има няколко доставчика "говоря за пиратската услуга" но всичките взимат от едно место.Преди беше добре но почна да прекъсва дори при перфектен нет.Явно си претоварват сървърите.Ползваха МАГ 250 или по-нови но само оплаквания чувам последно време.Има доста по-стар начин да получиш подобна телевизия и той още работи макар че малко хора са чували за него.Няма да продължавам,има си отделен форум за Сат телевизия.Там се искат повече познания :)
От монополистите няма как да се откаже народа защото се искат познания  в областа,това струва пари.
73!

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #4 -: 02 Септември, 2017, 22:43:49 »
ползвай въпросното у-во като компютър и това е, то си е компютър. Влизай си по сайтовете и тубата и си зяпай. Белзплатната телевизия не става за гледане.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #5 -: 03 Септември, 2017, 15:48:07 »
Скоро купувах един такъв ТВ бокс на сестра ми Beelink GT1. С Fusion на Булсатком работи много добре. Освен това телевизора ти става умен, т.е. можеш да инсталираш всякакви приложения за андроид като игри, програми, месинджъри и прочие. При избора си гледай да не е евтин модел, всеки под 150лв ще е грешка. Гледай да има 2-3GB ROM и 32GB RAM или повече.
За безплатната телевизия ще кажа само едно. Безплатен обяд няма, но ако някой ти даде акаунт за булсата, ще можеш да гледаш.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #6 -: 03 Септември, 2017, 19:35:39 »
Ето с какво гледам аз, мисля че беше 90лв., или безплатно при 2г. договор.


Неактивен kristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: Polski Trymbesh
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #7 -: 03 Септември, 2017, 21:59:04 »
Безплатната ТВ е само реклама за тия устройства за да могат търговците да си продават устройствата, а както казаха по горе това си е компютър с който разширяваш възможностите на по стар модел телевизор.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #8 -: 03 Септември, 2017, 23:04:19 »
или безплатно при 2г. договор.
Само за информация, КОЛКО е това "безплатно"?
Щото аз сега на баща ми му плащам 13 лв сателитна телевизия на месец с безсрочен договор (много им се искаше на Виваком да ми направят 1 лв. отстъпка и да ме вържат за 2 г. ама обичам да им е гадно и по всяко време да ида и да кажа "спирам")

И по темата - при базов пакет, към която и да е компания, се плаща не повече от 12-13 лв на месец за сателитна телевизия, не виждам смисъл, да се влагат 150-200 лв /по 15-20 лв на месец за 1 г./ в подобни устройства, ако идеята е да се 'пести' от сметка за телевизия.
Най-малкото, както казаха колегите по-горе, при лош интернет, нямаш и телевизия, а при натоварени сървъри на IP телевизията - пак така.
Или дето е речено - тънките сметки - най се късат.
 :alko:

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #9 -: 04 Септември, 2017, 10:04:41 »
Цената е 25лв. на месец за нета + телевизията, максимална скорост, без ограничения. Но това не е просто телевизия, имаш Ю-туб, он-лайн филми, музика, радио, запис на програми...

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #10 -: 04 Септември, 2017, 13:19:34 »
Имам пакет от Виваком който включва ADSL интернет и сателитна телевизия, е и стационарен телефон с чиято помощ говорим 1-2 пъти седмично с PDM ,не съм съвсем сигурен понеже Хазайката го плаща но май цената му е 20 лева.Съгласен съм аз да го плащам ,даже да е 25 лв но да не чакам половин час да ми отвори продавалника или аукциона , където колеги ме надцакват .Преди всичко обаче аз ненавиждам чалгата, а плащам основно за нея , при посочената цена не аз а Монополиста определя какво да гледам колега Стършел.
PS.Няма да навлизам в подробности защо не мога да си взема пакет за 100лв
« Последна редакция: 04 Септември, 2017, 13:29:22 от lager »

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #11 -: 18 Септември, 2017, 18:06:09 »
то е с андроид нали ?  инсталираш си BulsatcomTV
намираш човек който има телвизия на Булсат ком  , казваш му ако не се е регистрирал на сайта им да се регистрира ... става с номера на устройството му ...
и да ти даде  юзер и парола
с този юзер и парола , могат няколко човека едновременно да гледат  всичките канали на булсат ком  ... през  преложението за андроид на BulsatcomTV  ... 
или през обикновен компютър като се логнат на сайта  ...

преди ставаше и през KODI , имаше и плъгин .... но май го орязаха нещо това, сигурно много почнаха да гледат
само ти трябва юзер и пасс .....  :master2:
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #12 -: 18 Септември, 2017, 18:43:06 »
то е с андроид нали ?  инсталираш си BulsatcomTV
намираш човек който има телвизия на Булсат ком  , казваш му ако не се е регистрирал на сайта им да се регистрира ... става с номера на устройството му ...
и да ти даде  юзер и парола
с този юзер и парола , могат няколко човека едновременно да гледат  всичките канали на булсат ком  ... през  преложението за андроид на BulsatcomTV  ... 
или през обикновен компютър като се логнат на сайта  ...

преди ставаше и през KODI , имаше и плъгин .... но май го орязаха нещо това, сигурно много почнаха да гледат
само ти трябва юзер и пасс .....  :master2:



Мисля че и Bulsatcom орязаха броят на устройствата за един потребител.

Неактивен kristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: Polski Trymbesh
Re: АНДРРОИД ТВ БОКС
« Отговор #13 -: 18 Септември, 2017, 22:05:18 »
Вече само едно устройство може да гледа с един акаунт, маймунките станаха много и явно ги затруднява.
 А ако гледаш без да сменяш 2-3часа канала те изхвърля системата и трябва наново да влизаш и току виж си изтървал най интересното от мача  :D

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |