| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся схемите на лампови радиоприемници "OLYMPIA 573W" и "VEF RADIO"  (Прочетена 6385 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Здравейте търся схемите на лампови "OLYMPIA 573W" и радио-грамофон "VEF RADIO" (шасито много прилича на "Ригонда" ако не е същото).
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Много ви благодаря.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен wladoo

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 87
Надявам се да помогне.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Благодаря ви много. Някой може ли да ми качи на Руснака Ромел преработката на УКВ западен стандарт защото ми се повреди хард-диска и схемите с данните ми останаха там.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Много е удобно и ръководството на ,,Урал" 112, защото има означени елементите както са на платката. Схемата по всяка вероятност е идентична (не мога да твърдя със сигурност, но на мен ми помогна за моя ВЕФ)
http://www.rw6ase.narod.ru/00/rl_l_/ural112.html

*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Много ви благодаря. И Аз мисля че е същата схема. Това предполагам е продукция на един завод.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Ето това ме интересуваше.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Каква е междинната честота за тази пренастройка на УКВ-блока ? 

 

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Тук чета разни теми че била различна междинната честота и не ставала пренастройката. Много добре си става, пренастройл съм няколко апарата по тази схема и работят идеално. Не се променя никаква междинна честота. Ако се променяше Руснаците щяха да пишат! Качеството на тунера е много добро след пренастройката. Чувствителноността на апарата се запазва. Междинната честота би трябвало да е 8,4Mhz "Октава" а може и 6,5Mhz. И на двете междинни съм пренастройвал и става. Още веднъж пиша УКВ-ИП-2 се пренастройва без да се променя междинната честотота!!!
« Последна редакция: 06 Октомври, 2017, 11:53:00 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
На схемата пише "L7-убрать 10 вит." !

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Понеже много хора ме попитаха за принципа на работа на тази схема. Тук става въпрос за втория мост който се създава за неутрализация на проходния капацитет  анод-решетка който може да предизвика самовъзбуждане по междинна честота. Представете си опростена еквивалентна схема: Трептящият кръг L6/C9 и L4/C6,C7 а също и бобината за обратна връзка на хетеродина L5 e заменен с прави проводници, защото пълното съпротивление на тези вериги за токове със сравнително ниска междинна честота е много малко (собвствената честота на тези кръгове е висока, а междинната честота на УКВ тракта е 8,4Mhz)Напрежението с междинна честота действуващо в крайщата на бобината L7 (за която ме питате) се оказва включено в единия диагонал на моста а входните електроди на лампата решетка-катод са включени в другия диагонал на същия мост. По такъв начин, като се усигури равновесие на моста, може да се предотврати паразитната обратна връзка по междинна честота. Условието за равновесие на моста зависи от капацитета на кондензатора C10 който за висока честота служи като развързващ. Или в схемата с индуктивна настройка и капацитивен делител: Еквивалентната схема на моста неутрализиращ проходния капацитет на междинната честота е вътрешния капацитет на лампата анод-решетка C6+C7,C18/C10 както и крайщата на бобината L7 включена в двата диагонала на моста.
« Последна редакция: 09 Октомври, 2017, 00:59:17 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
В нашите приемници предназначени за износ с УКВ западен стандарт този мост го балансираха с кондензатора а не с бобината така че може и без да се развиват намотки.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4405 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
8 Отговора
3308 Прегледи
Последна публикация 27 Декември, 2017, 18:12:06
от Валери
1 Отговора
2662 Прегледи
Последна публикация 22 Октомври, 2021, 20:13:58
от -JonnS-
15 Отговора
4414 Прегледи
Последна публикация 21 Март, 2023, 20:57:44
от vtc
24 Отговора
2067 Прегледи
Последна публикация 22 Юли, 2023, 16:16:50
от TheHungry

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |