| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Вит магнитопровод за траф  (Прочетена 1103 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Вит магнитопровод за траф
« -: 19 Октомври, 2017, 21:43:00 »
Вит магнитопровод, за тр- р . Днес бях при майстор бобиньор . Да ми мотае един траф . И тъй като въпросния траф е с вит магнитопровод , майстора окоментира тоя факт така : " Ако нямаш специално лепило за това нещо , КПД - пада на 50 % ." Аз преди години съм  разглобявал   и сглобявал такива , но освен бръмкане друго не съм отчитал. Някои да има повече опит по въпроса , да пише как е ?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Вит магнитопровод за траф
« Отговор #1 -: 19 Октомври, 2017, 21:50:54 »
Радко ги лепят,важното е да е стегнат магнитопровода.На руските лампови телевизори като правило не са лепени.Лепило се прави лесно и нищо не му е специално.Една тегловна единица епоксидна смола и половин до една тегловна единица карбонилно желязо стрито на прах.Смесваш,лепиш и стягаш.Много е важно да са напаснати правилно магнитопроводите.Остане ли междина грее и товари.Карбонилно желязо може да намериш в стари бобини или топфкерни,не го бъркай с ферита.То се стърже и пили лесно,меко е.Ферит не става.

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Хасково
Re: Вит магнитопровод за траф
« Отговор #2 -: 19 Октомври, 2017, 23:35:07 »
Не всички магнитопроводи са лепени, както са писали преди мене, важно е да си пасват много добре. Ако има лепило го премахваш, шкурка и яко стягане.  Също важно е крайните пластини да се стегнат за да не бръмчи.
Който може, го може.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Вит магнитопровод за траф
« Отговор #3 -: 20 Октомври, 2017, 11:24:22 »
Руските от серията ТС-180, ТС-250 или респективните с алуминиев проводник ТСА до колкото знам винаги са лепени. По-малките им трафчета, като например тези в приемниците Селена, не са лепени.
Но истината е че не винаги е вярно твърдението че пада КПД и се вдига тока на ПХ. Просто трябва двете половинки на магнитопровода да пасват много добре и челата им да са идеално шлайфани. Като разглобяваш е добре да запомниш как са били, защото ако обърнеш едната половинка може да се влошат параметрите.
Виж ако е бил залепен преди това, след което ако при отлепването със сила са се разлепили ламелките от магнитопровода помежду си, то тогава наистина няма да можеш вече да постигнеш добри параметри от трафа. Но в тоя случай не съм сигурен че и лепило ще помогне.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Вит магнитопровод за траф
« Отговор #4 -: 21 Октомври, 2017, 14:49:36 »
Ето това е новия - стар траф . Прясно навит . Сега го събирам и ще го пробвам.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Вит магнитопровод за траф
« Отговор #5 -: 21 Октомври, 2017, 16:05:29 »
Закрепиха го със моментно лепило. Никакво бръмкане няма . И не грее

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |