| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся помощ за направа на скала на ГДР мултицет  (Прочетена 1692 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Хасково
 Ето и уреда
http://www.radiomuseum.hu/vielfachmesser4.html
Трябваше ми наскоро, отдавна не съм го ползвал. Имах по прости начини за измерване на ВЧ сигнали. Та като ми потрябва установих, че скалата вече напълно се е разпаднала. Веднага го разглобих за да не попадне част от  лющещата се скала където може да е фатално. Изчистих я напълно от  останалите полепности от скалата. Лошото е, че не  снех размерите на плочката на скалата. Ако трябва пак ще го разглобя защото разбирам, че размерите са важни. Намерих доста информация за уреда. Навремето ми вършеше много добра работа. На линка дето  съм го дал се вижда  много добре оформена скала. Четох в  някоя тема, че тук има специалист по скалите. Не си спомням кой беше, но ако ми чете темата ще го моля да ми  пише. Може пък да има опит точно за такъв уред.
Който може, го може.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Търся помощ за направа на скала на ГДР мултицет
« Отговор #1 -: 31 Октомври, 2017, 21:08:36 »
Изваждаш  на ксерокс въпросната скала с мащаб  1:1 . Изрязваш и лепиш отгоре.
Ако не ти предложат някаква друга технология.

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Хасково
Re: Търся помощ за направа на скала на ГДР мултицет
« Отговор #2 -: 31 Октомври, 2017, 21:36:51 »
Точно тази идея ми дойде първосигнално, но реших да се допитам до специалист. Колега радиото аз знам, но нека да кажа една истина, така, че ако някой не го знае да чуе сега. :empathy2:
Та ето за какво става въпрос

" Ако те заболи малкото пръстче на лявата ръка, иди при лекаря който е специалист по малките пръстчета на лявата ръка"

 :drinks:
Та с една дума приемам всякакви идеи, но накрая аз решавам.
Ако някой е правил такава скала, моля да направи и на мен срещу заплащане.
Който може, го може.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Търся помощ за направа на скала на ГДР мултицет
« Отговор #3 -: 31 Октомври, 2017, 22:14:47 »
Точно тази идея ми дойде първосигнално, но реших да се допитам до специалист.
Прав си .  8)
« Последна редакция: 31 Октомври, 2017, 23:15:44 от Gabo »

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: Търся помощ за направа на скала на ГДР мултицет
« Отговор #4 -: 31 Октомври, 2017, 22:46:27 »
Здравей колега. :hi: Скала или друг лицев панел се прави с доста търпение  :( .Тази програма ще ти помогне "FrontDes v3 Rus" Много е удобна , ползвам я и лесно се работи.Има я и на руски . Неудобството е,че трябва получения файл да го конвертираш в PDF. След това отиваш в "Офис уан" . Отпечатват ти го както си избереш . Имат различни цветови гами като фон и прозрачни самозалепващи се фолия .Олюпената скала може да я полираш до огледало и залепваш безцветното фолио .Може да си избереш и с цветен фон . Зависи от теб. Лятото правих лицев панел 15/23 см. безцветно и струваше около 3.00 лв.
Успех

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Хасково
Re: Търся помощ за направа на скала на ГДР мултицет
« Отговор #5 -: 31 Октомври, 2017, 23:49:02 »
yooo благодаря за съвета. Имам я програмата фронт дизайнер. Работил съм с нея. Но да се опитам да правя с нея скалата си мисля, че не си заслужава толкова труд. По лесно ми е да отпечатам дадената скала в първия ми пост на самозапепващо фолио, като премахна стрелката с подходяща програма. Правил съм подобна операция за премахване или промяна на детайл в снимка или скица. Има време, засега не ми е първа грижа скалата, защото ако искам да правя измервания ще имам някаква представа за показанието, ориентирайки се за крайното отклонение  според зададения обхват. И през това време ще ми дойде някаква "велика идея".
Който може, го може.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Търся помощ за направа на скала на ГДР мултицет
« Отговор #6 -: 01 Ноември, 2017, 11:12:48 »
Разпечатването на скалата от снимката няма да даде желаните добри резултати. Знам че направата на скала на софтуер е трудно но си заслужава според мен. Но не съм специалист, не съм правил, та може би трябва да изчакаш включването на колегите които се занимават с чертане на скали тук.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Хасково
Re: Търся помощ за направа на скала на ГДР мултицет
« Отговор #7 -: 01 Ноември, 2017, 21:42:39 »
origo прав си, няма да е прецизна. Но ако върши работа и е сравнително точна, това ме задоволява. Знам, че няма да стане като оригиналната.
Нали знаеш поговорката: "Като няма риба и жабата е рак" малко побългарена поговорка  :D
Освен това преди малко колега ми писа, че може да ми помогне за направа на скалата. Чакам от него подробности.
Който може, го може.

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Хасково
Re: Търся помощ за направа на скала на ГДР мултицет
« Отговор #8 -: 06 Ноември, 2017, 22:13:33 »
Да се похваля, има развитие по темата. Но основната заслуга е на колегата analogovashemotehnika.  :hi:Направи ми скалата много компетентно и прецизно.Хиляди благодарности и дано занапред и аз ще мога да му помогна с нещо.
Сега ще поръчам да се отпечата на самозалепващо фолио и следва сглобяване на уреда.
Който може, го може.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |