| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Флашка - въпрос  (Прочетена 1347 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Флашка - въпрос
« -: 24 Декември, 2017, 09:52:17 »
Подариха ми флашка, която след 10 - 15 записа/триене даде "заето"... Започна да изписва - "Защитена от запис". Пробвах какво ли не - нищо не може... Нито формат /от ДОС ниво, до Линукс/, нито изтриване..., нищо. Няма механизъм за заключване. Понякога започва формат, но в самият край изписва - "Виндолс не може да завърши форматирането".
В същият ден се получи почти същото с фотоапарат-камера "Сони"... Заключи се и той/тя. Сега прави каквото си иска, но не може да снима и само иска "меню", да изключа и пак да включа и разни такива. Много съжалявам за апаратчето..., беше оригинал.
Сина ми ми подари друга - 16 гига... Същата история стана и с нея...  :flag_of_truce:
В същото време, други две, работят и нищо не ги събаря, а са доста по-стари, но са малки по обем.
В началото си мислех  за вирус, но от тогава съм преинсталирал няколко пъти и резултат няма.Изпробвал съм над 6-7 антивирусни - не, всичко чисто. Иначе компа ги познава. :---

Та ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, нека даде акъл, защото в интернета не видях нищо смислено по въпроса.

Благодаря!
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Флашка - въпрос
« Отговор #1 -: 24 Декември, 2017, 11:37:20 »
USB 2.0 е флашката, нали? Пробва ли да смениш с-мата на форматиране, в смисъл NTFS -FAT32. Понякога на по-новите и на мен ми е правило проблем при формата.
Омраз!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Флашка - въпрос
« Отговор #2 -: 24 Декември, 2017, 11:54:12 »
Има един руски сайт с дъмпове и програмки за решаване на този проблем. Имах същия проблем с една флашка и с подходящия тул го оправих. По фирмата производител се търси. Най лесно по модела на интерфейсния чип. Не помня сайта за съжаление. Също пробвай с програма за лоу левел формат, но е малко вероятно да помогне.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Private

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: София
Re: Флашка - въпрос
« Отговор #3 -: 24 Декември, 2017, 12:53:02 »
Подариха ми флашка, която след 10 - 15 записа/триене даде "заето"... Сина ми ми подари друга - 16 гига... Същата история стана и с нея...  :flag_of_truce: В същото време, други две, работят и нищо не ги събаря, а са доста по-стари, но са малки по обем.
И аз имам корави стари флашки и бързо умрели нови. Явно поевтиняването си казва думата.

Ето два сайта:

> [USBDev.ru] – Восстановление флешки, программы для прошивки

> FlashBoot.ru - восстановление флешек, каталог утилит, статьи, форум

-= All our life, we are beta testers =-

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Флашка - въпрос
« Отговор #4 -: 24 Декември, 2017, 16:18:52 »
Според мен проблема е хардуерен, повреда в чипа на паметта. Тези чипове особено ако са некачествени нямат никак дълъг живот, и имам много случаи на такива дефектирали изключително бързо. Пращал съм ги в кофата преди да се замисля изобщо за ремонт. То за 12 лв. заслужава ли си?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Флашка - въпрос
« Отговор #5 -: 24 Декември, 2017, 16:38:26 »
И аз имам корави стари флашки и бързо умрели нови. Явно поевтиняването си казва думата.

Ето два сайта:

> [USBDev.ru] – Восстановление флешки, программы для прошивки

> FlashBoot.ru - восстановление флешек, каталог утилит, статьи, форум
Благодаря ти точно флашбоотру беше сайта има много полезни утилита. Да може и хардуерен да е проблема, но опитай ако стане стане ако не кофата.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Флашка - въпрос
« Отговор #6 -: 27 Декември, 2017, 07:41:41 »
Благодаря на всички!
Като се прибера ще пробвам..., другата година...   :D :blum1:
Timeo Danaos et dona ferentes...

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |