| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Мнение за почистване.  (Прочетена 2590 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stoev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: София
Мнение за почистване.
« -: 11 Януари, 2018, 08:45:59 »
Здравейте съфорумци, успешна и пълноценна нова година!
Някой може ли да ми даде мнение, как да си почистя външния преден панел на усилвателя.... Става въпрос за един TEAC A-X1000
Усилвателя го закупих от скоро, но външно седи все едно нещо мазно е разливано върху него. Вече пробвах със спирт и спрей за почистване на дисплей, но нямаше видими резултати... По късно мога да добавя и снимки на въпросния усилвател.
Благодаря предварително на всички отзовали се на запитването ми!  :hi: 
« Последна редакция: 11 Януари, 2018, 08:53:09 от stoev »

Неактивен mario

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 12
  • Населено място: Варна
Re: Мнение за почистване.
« Отговор #1 -: 11 Януари, 2018, 13:07:30 »
Вана с гореща вода и перилен препарат.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Мнение за почистване.
« Отговор #2 -: 11 Януари, 2018, 13:59:34 »
WURTH продават един спрей за почистване на спирачни дискове. Опитай с него. Върши перфектна работа без да е агресивен, малко бързичко се изпарява, но пълно щастие няма. Аз с него почистих флагмана на измервателните уреди с които разполагам- един UNIGOR 3S. Синът ми го донесе, шефът му казал да го изхвърлят. Доплака ми се като го видях! Какво ли нямаше отгоре му, не проумявам как е възможно техник да бъде такъв палачор, който и да е той! Та донесе го младшият и пита ще ми върши ли работа. Обясних му за какво става дума и че дори да не заработи, приборът е достоен за всякак една музейна сбирка.  Батерия за омметъра естествено нямаше, естествено пластините в гнездото бяха полуизядени от корозия, естествено приборът не заработи. Захванах се поне да го поизчистя. С въпросния препарат. Започнах от задния капак, ако нещо сгафя, поне да не е отгоре. Тръгнаха нещата, пластмасата започна да добива заводския си вид, което малко ме изненада. Продължих  още по-настървено и стигнах до панела. И в един момент нещо щракна. И понеже в края на 80-тте години в Содов завод имахме един такъв в бригадата, нещо ми светна!Приборът има защита от погрешно включване! И така освен че стана като нов след почистването, приборът е и абсолютно работоспособен! Та затова препоръчвам въпросния спрей. Опитай с него на гърба на панела, мисля, че ще останеш доволен!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Мнение за почистване.
« Отговор #3 -: 11 Януари, 2018, 16:06:37 »
Можеш ли да кажеш как се казва този спрей или снимка да го видя.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен stoev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: София
Re: Мнение за почистване.
« Отговор #4 -: 11 Януари, 2018, 17:07:44 »
ditronix - Ето за това става на въпрос... Панелът е от алуминий и седи все едно е мазан с нещо мазно. С какво ли не го мазах, но не можа да се изчисти. С въпросният спрей няма ли да му се изтъркат и надписите?

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Мнение за почистване.
« Отговор #5 -: 11 Януари, 2018, 17:56:58 »
 :hi:.....аз ги почиствам с едно синьо Pronto пяна за електроника  ...върши работа !
Мисля, че и тука ще е полезно, но знам ли  :(

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Мнение за почистване.
« Отговор #6 -: 11 Януари, 2018, 18:03:04 »
ditronix - Ето за това става на въпрос... Панелът е от алуминий и седи все едно е мазан с нещо мазно. С какво ли не го мазах, но не можа да се изчисти. С въпросният спрей няма ли да му се изтъркат и надписите?

Може да пробваш на някое място където ги има тия петна но не е видимо, преимерно отдолу на прдния панел- про болтчетата, и там да тестваш разни препарати.

Meglio не знам дали си пробвал- органичен разтворител е и премахва почти всичко органично.

Панела ми изглежда  по описнаието, да не е боядисван черно ами анодиран, и анодираното покритие в следствие на някакви въздействия да си променя цвета- тук лек не виждам, освен внимателно полиране с паста за зъби. 
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен stoev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: София
Re: Мнение за почистване.
« Отговор #7 -: 11 Януари, 2018, 19:10:00 »
Благодаря ви момчета да сте живи и здрави! Ще пробвам едно по едно с тези препарати които ми казахте.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Мнение за почистване.
« Отговор #8 -: 11 Януари, 2018, 19:25:24 »
Благодаря ви момчета да сте живи и здрави! Ще пробвам едно по едно с тези препарати които ми казахте.

Я кажи , тоя амп да не идва от Англия, щото ако е от там, - Антимухъл!
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен stoev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: София
Re: Мнение за почистване.
« Отговор #9 -: 11 Януари, 2018, 21:54:33 »
Я кажи , тоя амп да не идва от Англия, щото ако е от там, - Антимухъл!
Честно да ти кажа и аз не знам от къде идва... Просто купих 7бр. заедно с няколко дека, така да се каже на кило...Но, ако другите химийки не помогнат, ще пробвам и с тази :D

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Мнение за почистване.
« Отговор #10 -: 11 Януари, 2018, 22:57:48 »
Познава се ако идва от острова някаква техника, по зелената растителност под капака и натрапчивата смрад на мухъл.  Като ми замирише нещо такова  директно всички платки , контактори и цялата кутия я мия с Антимухъл и меглио.  Само трафовете оставям да смрадят... Проблем е, че в тоя сезон няма съхнене, та за такива процедури- лятото.

А хората си мислят, че ги познавам  тия техники по щепсела...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Мнение за почистване.
« Отговор #11 -: 12 Януари, 2018, 08:47:07 »
А, те и трафовете могат да се изкъпят, просто после трябва да се изсушат. Правилсъм го във фърната на 50-60 градуса за 2-3 часа. Иване, нещото се казва BREMSEN-REINIGER. За мен е един  от най- добрите препарати от тоя вид. Тук за предприятия се продава и в обикновени туби по 5 литра, вероятно има и по-големи разфасовки. И за още един препарат да споделя- универсалният разредител за бои, който продават от време на време в ЛИДЛ. Купих го преди време, защото беше намален с 30%,с оранжев етикет и литър струваше под 4 лева по спомен. В пъти е по-добър от всичките боклуци, които се продават по нашите магазини! Дори печатните платки вече почиствам само с него! Панелът и на мен ми прилича на химически обработен, но мисля че опити да се полира ще го увредят повече, което пък май не е толкова важно в случая. Но надписите ако са правени с боя (на сито) ще се изтрият.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен stoev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: София
Re: Мнение за почистване.
« Отговор #12 -: 12 Януари, 2018, 21:40:45 »
Ами от вчера вечерта като му започнах едно мазане, първо с Meglio после с някъв си анти мухъл и нищо  ???
Викам си, кво е това чудо бе дееба, та и тези химии да не му влияят... По едно време ми светна, ще рискувам и ще пробвам едно за изгорели съдове Heitmann...Да ви кажа бая търкане падна, то си стана направо полиране, защото после го минах и с паста за зъби. И панелът блесна, просто не можах да повярвам, че стана...
Още един път, благодаря на всички отзовали се колеги, да сте живи и здрави!  :hi:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |