| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Помощ ресивер Kenwood KR 7070A  (Прочетена 2619 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladom

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: София
Помощ ресивер Kenwood KR 7070A
« -: 08 Февруари, 2018, 11:29:20 »
Здравейте колеги! Този красавец от колекцията ми ме изтормози... Почистих го сериозно, оправих доста хардуер... Имаше няколко елемента за смяна - крайни транзистори, от Power Amp - драйверни транзистори, резистори /изпушили/, 2 диода. смених всичко доколкото можах, с помощта на мои приятели /дистанционно по мейл и вайбер/ ноо - няма успех. Преда и крайното стъпало не работят- проба чрез разделяне. Установих, че релетата от усилвателната платка не сработват, но не знам дали само това е проблема.
Имам гореща молба - тъй като познанията по електрониката са ми доста скромни, дали някой може да ми помогне професионално и не безплатно, разбира се, както му е удобно - каня го в къщи или ще го занеса където трябва /в София/. Много е тежък - над 20 кила. Та и затова държа толкова да го чуя, най-накрая!>!
Поздрави и благодаря предварително за грижата!

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Помощ ресивер Kenwood KR 7070A
« Отговор #1 -: 08 Февруари, 2018, 13:09:25 »
Ремонт на подобна техника не е занимание за удоволствие , и напрежения и токове са доста високи и могат да предизвикат допълнителни усложнения. Ако последната снимка е реална на нея се вижда че контактните повърхности са силно окислени .Почистването може да се направи лесно  даже и при декларираните ваши знания и умения.

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Помощ ресивер Kenwood KR 7070A
« Отговор #2 -: 08 Февруари, 2018, 13:21:12 »
И аз си мислех същото - лоши контакти между платката и куплунга. Почистването става с обикновена гумичка.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Помощ ресивер Kenwood KR 7070A
« Отговор #3 -: 08 Февруари, 2018, 13:29:09 »
Имам чувството че тази платка е еднослойна, и това което се вижда да прозира са пистите от другата страна. Т.е. не са черни от окис, а просто това се вижда на снимката. Вероятно проблема не е в контакт. Най-добре е да се види от специалист за да не се нанесат допълнителни щети както са писали колегите. Щом е имало изгорели транзистори в крайното стъпало със сигурност има по-голям проблем от лош контакт. Я някъде някой предпазител, я стопена писта я кой знае какво.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен vladom

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: София
Re: Помощ ресивер Kenwood KR 7070A
« Отговор #4 -: 08 Февруари, 2018, 13:35:30 »
Благодаря ви за напътствията. Публикувам реални снимки от платката Power Amp. Контактите са почистени добре. Релетата Омрон не се чува да сработват, а не зная как да ги пробвам дали са изправни и дали въобще проблема е в тях?
Поздрави!

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Помощ ресивер Kenwood KR 7070A
« Отговор #5 -: 08 Февруари, 2018, 15:19:23 »
Да , пистите са от долната страна ,това отгоре е "рисунка"-за проследяване на връзките .Ще потърся схема някъде ,но дали и тя ще помогне...

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Помощ ресивер Kenwood KR 7070A
« Отговор #6 -: 08 Февруари, 2018, 15:49:46 »
Намерих схемата и бегло я прегледах. Всичко е на транзистори , няма даже един логически чип. Захранването на крайните стъпала е еднополярно,но 100 волта са си доста.Управлението е сложно, има тригери, има защита от претоварване и късо в изходите , може би тя не позволява да се включи захранване.С други думи както и другите колеги писаха-да се търси компетентна намеса.

Неактивен vladom

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: София
Re: Помощ ресивер Kenwood KR 7070A
« Отговор #7 -: 08 Февруари, 2018, 16:23:34 »
Благодаря ви за отговорите по проблема ми! Има 2 модификации на модела - моя е 7070А!-2-ра версия. Много трудно открих схема, която съм публикувал в първия пост в ПДФ, ако някой иска да я види.
Поздрави!

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Помощ ресивер Kenwood KR 7070A
« Отговор #8 -: 09 Февруари, 2018, 00:00:49 »
Релетата Омрон не се чува да сработват, а не зная как да ги пробвам дали са изправни и дали въобще проблема е в тях?
Поздрави!

Здрасти,
Крайните стъпала не са сложни, релетата само окъсяват входовете когато крайните транзистори не са в режим. Релетата ще се включат ако има проблем, това, че не се чува да се включат е добре. Няма защита на говорителите, защото са включени през кондензатор. Като начало, кажи какви са напрежениятя на двата изхода.

Неактивен vladom

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: София
Re: Помощ ресивер Kenwood KR 7070A
« Отговор #9 -: 09 Февруари, 2018, 11:22:17 »
След монтиране на новите крайни транзистори проверих напреженията емитер маса - 50В и 100В - както по сервизното. След последната проба има загряване на резистор от платката на ампа, замириса и го изключих. Въпреки че я свалих много бързо, за да усетя кой загрява, не се получи. Загубих куража да продължа с опитите за оправяне.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
771 Прегледи
Последна публикация 02 Април, 2013, 09:03:43
от bobi0712
0 Отговора
582 Прегледи
Последна публикация 14 Януари, 2017, 21:33:12
от acdc59
5 Отговора
1936 Прегледи
Последна публикация 22 Януари, 2019, 15:21:18
от shri
1 Отговора
988 Прегледи
Последна публикация 15 Ноември, 2020, 21:09:21
от shri
7 Отговора
274 Прегледи
Последна публикация 06 Март, 2024, 16:55:18
от rolling_heads

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |