| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: старо радио за тоалетна:)  (Прочетена 1213 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Detra40

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: София
старо радио за тоалетна:)
« -: 28 Февруари, 2018, 16:55:07 »
Здравейте на всички.Мога ли да запита това старо радио понеже мисля че е на ам честоти не хваща нищо.Може ли да се преработи да хваща някакви станции:)Предварително благодаря:)
Ето линка за радиото:
https://www.radiomuseum.org/r/stewart_rest_room_radio_w_800.html

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: старо радио за тоалетна:)
« Отговор #1 -: 28 Февруари, 2018, 19:49:33 »
Ако е само АМ,става само за музея.Аз имам няколко за баня.Имат отвратителен звук заради противовлажните високоговорителчета.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: старо радио за тоалетна:)
« Отговор #2 -: 28 Февруари, 2018, 20:44:25 »
Имам две мини УКВ платки за вграждане едната е с KIA6040P а другата от серията "ТА". И двете имат смесител, мчу, и демодулатор, ползва се нчу на радиото. За повече подробности пишете ми на лични. Другия начин е тук във форума има колеги които са направили трансмитер за СВ. 
« Последна редакция: 28 Февруари, 2018, 20:53:17 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: старо радио за тоалетна:)
« Отговор #3 -: 02 Март, 2018, 10:34:45 »
Не знам заслужава ли си, иначе наистина това е начина, вграждане на нещо друго вътре.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: старо радио за тоалетна:)
« Отговор #4 -: 03 Март, 2018, 08:13:32 »
Гъзария си е, проблемът се решава както са писали колегите- един УКВ модул на мястото на старата платка и тоалетната ще бъде озвучена.  :D
DRL  модули за всички видове автомобили!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |