| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: DUAL CV 1200 какво ви е мнението за този усилвател  (Прочетена 4211 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Привет, оня ден съседите изхвърлиха въпросния усилвател и го прибрах. Преди да го гледам работи ли и какво що. Искам да питам заслужава ли си. Ако е хубав да си го направя за себе си да слушам музика. Ако не бих го пуснал и привел в работно състояние и ще го пусна за продажба. Гледам в нета пише модел 1979г. ???, не е ли малко стар за транзисторен да е качествен като шум имам в предвид. Извинете но сега не мога да кача снимки. Още нямам нет в новата квартира, а от телефона ми излиза доста скъпо.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Не съм го виждал или слушал, но според схемата изглежда съвсем приличен. Пусни го и виж на какъв хал е. Може да ти хареса как свири.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Да сега ще трябва и тонколони да купувам. Нямам нищо за да го пусна. Дават го 2х25 вата. Благодаря за схемата. Тука не можах да я намеря с телефона. Утре ще трябва да видя какви възможности имам за фестнет в къщи, че сърфирането с телефона не ми е удобно и е скъпо тука. Ще видя някои евтини колони да взема втора ръка за проба.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Ай сакън ще го хвърляш хубавия усилвател. Дуал е все пак. Сменяй електролитите и неполярните по пътя на сигнала и се радвай. Няма ли около тебе пункт за скрапване на техника да си напазариш 2 колони маркови за 5 евра? Имаш ли Осцилоскоп  да го настроиш?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Чувал съм такъв! Ако е изправен е много приятен като звук! Не го бастисвай!  :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Такъв усилвател има колега от форума за стари коли, нелоша машинка - силно вика, и не изкривява много. 
Мене ме мъчи доста време с входната автоматика, че е с някакво шантаво реле - бая зор додето се намери такова. (искаше всичко да си му е оригинал, че било част  от система)
 Системата като комплект доста добре изглежда и свири.  :)
Омраз!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Не съм казал, че ще го бастисам. Просто не съм го чувал и ми е непознат затова питам. За ремонта няма проблем. Времето ми е проблем, работя на смени и като не съм на работа гледам да си почивам. А и нощни карам. Нямам кола това е проблем, защото не мога да ида някъде и да си натоваря каквото искам. Но ще се справя някак си. Тука има разни евтини колони но колко ще свирят това е друг въпрос.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Ай сакън ще го хвърляш хубавия усилвател. Дуал е все пак. Сменяй електролитите и неполярните по пътя на сигнала и се радвай. Няма ли около тебе пункт за скрапване на техника да си напазариш 2 колони маркови за 5 евра? Имаш ли Осцилоскоп  да го настроиш?
Не зная къде в Берлин, а и по новите правила не пускат вътре да се влиза. Трябва да висиш пред склада цял ден и да изкупуваш от хората преди да са предали нещата си. Де толкова време за губене?
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Какви нови правила, я кажи че това съм го пропуснал?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Еми вече по правило не се изхвърля апаратура и техника на улицата в определените дати. Ами трябва да си ги занесеш сам до шротето или да звъниш в общината да ти назначат термин. И в него ден идват от адреса и ти прибират техниката. Иначе тука циганите продължават да си изхвърлят боклуците по улиците и никой не ги бара. Ама аз ако го направя глобата не ми мърда, можеш да си сигурен. От два дена гледам един телевизор стои на улицат и никой не го бара. Например за усилвателя, съседите си бяха изнесли всички боклуци в кашони на улицата и имаше табела за подаряване. Аз си взех усилвателя и един джам за масата като поя да не я цапам. Другите си взеха каквото им трябваше. И на края каквото остана, хората си го натовариха на колата и си го занесоха някъде на боклука. Така е правилното. Всеки гледа да се отърве от нещата си за да не хаби бензин до шротето. Но нашите братя са уникум, те си живеят като у нас в махалата и нощо не им пука.Като бях преди в Северна Вестфалия там ако си изкараш нещо на улицата веднага идват общинска полиция, почват да разпитват на кого е боклука и глобяват веднага. Тука в Берлин е по-различно, голям град много общности и не знам как е. Аз гледам да си спазвам правилата защото глобите са солени. Но има квартали където са предимно турскоговорящи и е ужас. Оставят си старите мебели по улиците. Те германците им викат Гетото. Хайде стига
, че се отклонихме от темата на форума. Моля не коментирайте този пост, просто го приемете като информация.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Метнах усилвателя тия дни. Разбира се не тръгна, даже се запали един филтриращ кондер на входа на 230В 47нф/350В. Беше в мухал от вътре, от дългото стоене в нечия маза. Извадих и измих всички платки със веро. Смених всички електролити. Единия канал тръгна. Оказа се че не свири много лошо, прилично както казахте. СегСтъпалото е здраво. Най-вероятно ключетата, но са добре капсуловани и не мога да им пръсна контактите.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Мухъл не се мие с веро ами с разредена Белина, щото иначе пак ще порасне, и после много добре с вода, че белината лесно се пали.

Другия канал как е?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Може и да бъркам за мухала но праха беше на едни петна като от влага. Сега се измиха идеално. Проблема се оказа от проклетите ключета изостат тип. Но са залепени и не подлежат на разглабяне опитах да напълня процепа със контакт клийнър спрей. Но не вярвам да стигне до контактните повърхности. Релето дето включва колоните също беше окислено. То лесна работа него го почистих.
 Ами закачих една слушалка и бързо намерих проблема. Свири тихо, но то от тези ключета докато не ги оправя не може да се съди още. На грамофон си свири силно пък. То нали си има предусилвател вграден за доза. Пускам му сигнал от един айпод и така. А, ще го оправя ама що да е така. Ако тръгна да купувам такива ключета сигурно ще са скъпи тука.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Оправи се, пръснах все пак ключетата и тръгна. Трябва да призная, че за годините си свири доста добре.Потенциометрите правят от време на време проблем, но за жалост са капсуловани с попнитчета и разглабянето им е невъзможно. Опитах с пръскане, значително се оправи положението, но все още прекъсват и шумят от време на време. Особено този за басите. Но като цяло го подкарах. Измих предния панел с четка хубаво, с препарат за почистване на силни замърсявания, един такъв като бял крем. Светна като нов, останаха копчетата. Като съм готов ще кача снимки.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Иване, ако имаш възможност, пробий внимателно капачките на потенциометрите- свредло 1-1,5 мм и пръсни спрей през отворите. Не разглобявай на този етап. Мисля, че щом са херметизирани по тоя начин потенциометрите ще се оправят.
DRL  модули за всички видове автомобили!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
5 Отговора
1764 Прегледи
Последна публикация 03 Септември, 2014, 13:57:30
от simo_
0 Отговора
971 Прегледи
Последна публикация 29 Февруари, 2016, 09:55:10
от simod
2 Отговора
1497 Прегледи
Последна публикация 15 Януари, 2017, 03:39:19
от electronics
15 Отговора
2703 Прегледи
Последна публикация 04 Февруари, 2021, 08:36:32
от NHB
7 Отговора
1362 Прегледи
Последна публикация 29 Октомври, 2023, 18:07:27
от малкия

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |