| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте  (Прочетена 3653 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« -: 10 Март, 2018, 11:06:25 »
Вчера си купих въпросната пералня. Докарах я и като разопаковах изненада. Събаряна жестоко на страни. Горния капак счупен, стопорните болтове на барабана толкова изкривени, че ги рязах с дремела и един диамантен диск. Трябва ми спешно пералня, от две седмици не съм се прал. Така преглътнах всичко и реших да не се занимавам с рекламации, защото жиевя на 500 метра от магазина и си я докарах с една количка сам. Винаги могат да се заядат, че аз съм си я счупил. До тук добре, но не загрява водата. Вчера за да се опера свързах нагревателя диретно с кабел в контакта и като ми запари стъклото го изключих, Опрах се супер, чудо! Сега установих, че процесора не включва релето за нагревателя. Та какво може да е след като е нова. Транзисторчето управляващо релето е СМД малко гадно за мерене. Иначе си бачка като цяло, другите функции ги изпълнява. Друго което ми направи впечатление, на къса програма 1 час като тръгне и стигне на 50 мин. прескача десет мин. и става директно 41 мин. друго не съм забелязал не редно. Не знам какъв е термо датчика и как да го измеря евентуално той да е проблемен.За схема тука нищо не дава чичко жужъл. Тя е нова едва ли ще намеря схема безплатно. Моя уред го дата като резистор термодатчика 8,4Ком отива в един 4069. Проца е атмега някакъв.
« Последна редакция: 10 Март, 2018, 11:21:33 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #1 -: 10 Март, 2018, 11:36:20 »
Връщай, В тая държава няма да те питат защо-никой не се заяжда, на никой не му пука, тая е връщана, по закон са длъжни да си я вземат, просто слагай в кашона и връщай. Само гледай да си пазиш касовата.

Има обществени перални - носиш переш сушиш прибираш.

Или по български, Затапваш мивката- переш със студена вода на ръка.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #2 -: 10 Март, 2018, 13:23:19 »
Колегата е прав . Първо опитай да я върнеш . Ако не ти се занимава се впускаш в приключение . Всичко може да бъде оправено . Дали си заслужава главоболията . Термодатчика е в норма . Те са между 8 - 10 Ком . Нагрей го с запалка да видиш дали работи . Трябва да намалее
съпротивлението . За да включи нагревателя трябва да има определено ниво вода . Ако е ниска няма да вкл.Погледни пресостата ,маркуча към
него /може и да е от електронните/. За показващото време няма да го мислиш. То е относително . ВСИЧКИ перални имат по една програма , останалите са извадки от нея . Пред пране , същинско пране , 3 - 4 плакнения с няколко центрофуги . Всичко останало са търговски приказки . Ако не те затруднява , сложи една снимка на предния панел . Да добием представа за модела .

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #3 -: 10 Март, 2018, 13:26:41 »
Задължително връщане, обаче не съм сигурен след всичко което си майсторил по нея и рязал болтове дали ще искат да си я приберат. Не знам как изобщо си решил да се занимаваш с тази бракма като си я купил нова и се очаква да е нова и изправна...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #4 -: 10 Март, 2018, 14:13:00 »
Не е до опитване , там не могат да ти откажат връщане даже да си я ползвал.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #5 -: 10 Март, 2018, 14:24:41 »
Нямам време вие не разбирате ли. Сега съм в рейса, довечера ще се прибера към полунощ. Кой да стои в къщи да ги чака? Да си я вземат. Ако ме уволнят защото съм неупрятен или нередовен на работа, ще ми коства много повече от това. Ще си я оправя стига проца да не е виновен. Другото се оправя.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #6 -: 10 Март, 2018, 14:53:19 »
А време за ремонт и гъзуркане около нея ще имаш... за**и тая работа! Не е като да не сме се занимавали с ремонт на електроника та да не знаем какво време изисква. Сам каза че е на 500 метра магазина, няма да ти отнеме толкова време, и не мисля че е необходимо да бъде в работното ти време. Все някак ще се оправиш. Не си струва да се задоволяваш с такъв боклук. Освен вече ако наистина ти си я изпуснал по пътя пък не си признаваш...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #7 -: 10 Март, 2018, 15:04:40 »
Даже да я е изпуснал по пътя пак може да я върне. Магазина не губи а вносителя за това не правят проблеми.

Относно ремонта схеми на Беко мисля, че имаше ама не тука.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #8 -: 10 Март, 2018, 16:53:35 »
Ориго понякога гъзуркането излиза по-удобно. Не говоря перфектен немски не забравяй. А да обясниш всичко правилно е важно. Не съм я изтървал аз. Както и да е ще се опитам да си я оправя. Другата седмица може да се пробвам да ода до едека да питам. Току виж до тогава съм я оправил. Па като се ядосам ще си купя още една не са скъпи затова са и толкова качествени. Като искам хубава няма да е от 200-300 ами от 1000. Ориго тука времето е по скъпо от вещите, защото тази пералня ми струва 4 надници. А времето през което ще се занимавам с рекламации ще заработя половината пари и тази ще я шитна на половин цена например. А до сега съм и отдели не повече от 2, 3 часа. Не мисли че стоя под нея цял ден и и бая. А и се опрах, вече имам седмица време да реша какво що. Тука като закъснея с 10 Мин. и ме гледат на криво. Когато не съм пран ми правят учтива забележка че мириша. А сметките вървят всеки ден и не мога да си позволя лукса да се уволня за сега.
« Последна редакция: 10 Март, 2018, 17:02:01 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен rosen_36a

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Кюстендил
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #9 -: 10 Март, 2018, 17:27:04 »
На всички ли програми не топли водата.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #10 -: 10 Март, 2018, 17:56:45 »
До тука съм ползвал две. Една къса 1 час за цветно на 30гр. Й дългата 3 часа за бяло на 60 гр. И на двете не топли. На късата дето прескочи 10 мин. даже праха не можа се разтвори.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 388
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #11 -: 10 Март, 2018, 20:03:38 »
Едва ли е процесора, не е и нагревателя. Значи е или транзистора, който управлява релето, или релето, или някой ел. кондензатор, или лоша връзка или пукната писта. Когато правих моята, имаше същия дефект, се оказа ел.кондензатор и разядена писта.  Причината беше разлята по платката вода и прах /пералнята беше употребявана/ Освен това при мен имаше две релета, за двата извода на нагревателя. Трябва да се проследи сигнала и да се мери по време на работа - много неудобно, но не и невъзможно.   

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #12 -: 11 Март, 2018, 11:17:36 »
Кой сега е номер едно........... 8) :drinks: Момчета оправи се пущината. Закръглям изгубеното време на 3 часа. Благодарности на колегата, който ме насочи към пресостата. Извадих му куплунга и го измерих. Като го закачих отново да измеря под напрежение какво се случва и тя тръгна. Тая пералня е с гадни куплунзи направена. От тези дето кабелчетата се захващат механично, прерязва се изолазията от конусни крачета. Като ИД кабелите на компютрите на пример. Само че тука говорим за кабели 0,3-05кв.см. и до квадрат. Най-вероятно от удата някой от кабелите на пресостата не е давал хубав контакт, или изолацията не му е била прерязана на сто процента от крачето на куплунга. Абе турска работа. Благодарности за помоща и понеже се амбицирах вече, тая седмица ще видя от къде мога да купя ПВЦ лепило на дихлоретанова основа и ще си залепя счупените работи. Зор, отивам на голям строителен маркет и нямат такова лепило. Тука всичко малко по-опасно и е забранено. Ама само то ще ми разтвори пласмасата и ще стане здраво.
« Последна редакция: 11 Март, 2018, 11:28:37 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #13 -: 11 Март, 2018, 11:29:51 »
Иванчо,то сега каквото и да отвориш отвътре или турчин или китаец те гледа :) Качеството според ценовата категория :)

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Пералня Beko WML 61633 NP помагайте
« Отговор #14 -: 11 Март, 2018, 11:50:58 »
Факт, еми аз защо се отказах да правя телевизори. Отиваш на магазина за някое BU на пример и то менте а скъпо 10лв. слагам на телевизора за минута изгаря или за седмица. Клиента недоволен и аз без пари от цялата работа. И тая пералня с къв акъл ще сложиш такива куплунзи където тече ток, мотор имаш, нагревател. Еми аз за туй казах като здаде багажа след някоя друга година хвърлям и нова, това е. Тука е така потребителско общество. Никой не го е еня за качеството оборота е важен.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
523 Прегледи
Последна публикация 30 Ноември, 2023, 12:10:44
от moreg
7 Отговора
879 Прегледи
Последна публикация 30 Ноември, 2022, 13:30:42
от rosen_36a

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |