| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Усилвател ограничител за видео-камера JK-806  (Прочетена 1936 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Здравейте имам проблем с тази видео-камера  JK-806  „JMK”   камерата е проста и няма никакво автоматично регулиране. При предаване на по яркостен сигнал се нарушава синхронизацията. От друга страна при по ниско ниво не се опознава сигнала по системата "PAL" . Идеята ми е някаква схема на усилвател-ограничител. Освен това усилвателя   трябва да има изходи за свързване към няколко телевизора. Камерата е с изход към мониторния вход на телевизор.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Усилвател ограничител за видео-камера JK-806
« Отговор #1 -: 18 Март, 2018, 21:25:15 »
Здравей, руснаците са писали по този въпрос. Самата камера се предлага с 6-8 обектива-лещи. Започват от 9* до 150*. Когато разстоянието е голямо от обекта до обектива, и не е подбран правилния "обектив" се получава разминаване в яркостния сигнал. На самата кутия, когато е нова е обозначено това разтояние, спрямо ъгъла. Вътре в самата електроника, нищо не можеш да промениш. Макар да имаш функция на завъртване или фокусиране на обекта, чрез обектива.
Не ти трябва схема, а ти трябва такова устройство - AUDIO VIDEO SPLITTER. С вход от камерата, и изход за три телевизора. Руснаците пишат, че вътре в сплитера става усилването и преобразуването на сигнала от камерата. Все пак камерата има стандартни изходи за аудиото и видеото. Проблем ще е, ако вече нещо се е повредило в камерата, иначе при нова камера проблем няма.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Усилвател ограничител за видео-камера JK-806
« Отговор #2 -: 18 Март, 2018, 22:26:49 »
Няма кутия така съм я купил от Щайнбергер. И обективи-лещи няма. Ползвам я като видео-шпионка само през различни периоди от деня има такива изкривявавания на образа. Камерата снима навън през стъкло на помещение, няма директно попадение на слънчеви светлина. До метър и половина ми трябва обсег. Това е идея с един "TAB" с два изхода ще пробвам. той е от 5-1000Mhz.  Ето данните:Матрица: CMOS 1/4"; Стандарт PAL

Сигнал: 1Vp-p / 75 Ohm

Ефективни пиксели: 628 х 582

Резолюция: 380 TV линии

Минимална осветеност: 3 Lux

Микрофон: +18 dB; Захранване: 6-12VDC

Консумация: 200 mA

Размери: 31 х 31 х 14 mm

В комплект с адаптер
« Последна редакция: 18 Март, 2018, 22:32:03 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Усилвател ограничител за видео-камера JK-806
« Отговор #3 -: 18 Март, 2018, 22:56:34 »
А иначе има разработени специализирани интегрални схеми за видео-усилватели. Имам литература за видео-техника там има много схеми на усилватели използващи се в камерите.  (за това не бях се сетил). Тоя усилвател е за някой който не разбира от електроника и не може да си го направи сам. Всичко работи на акумулатор 12V. Това всичко може да се направи без никакви разходи. Видео-магнетофона и камерата се управляват от обемен датчик.
« Последна редакция: 18 Март, 2018, 23:09:42 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Усилвател ограничител за видео-камера JK-806
« Отговор #4 -: 18 Март, 2018, 23:26:22 »
Няма кутия така съм я купил от Щайнбергер. И обективи-лещи няма.

Лещата е заработена в самия обектив. Когато купуваш камерата имаш възможност да си избираш един вид фокусното разстояние. Продават ти само един обектив, който завиваш на камерата. На кутията ги има данните за ъгъла, а в упътването китайците отбелязват с какъв обектив е камерата и какво влиза в комплекта. В първия пост написа ,че камерата е с вход към телевизор. Сега камерата, първо във видео магнетофона ли я включваш, или в телевизора?
Тука има едно видео, от третата минута до 3.14м дават какви са мм и ъгъла.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Усилвател ограничител за видео-камера JK-806
« Отговор #5 -: 19 Март, 2018, 01:19:35 »
Искате да кажете че през деня се променя ъгъла на светлината и от там се нарушава синхронизацията? Защото при точно определен ъгъл в помещение камерата си работи нормално. При камерите с мотор на зума като се насочи към светлината тя автоматично си върти зума. На камерата пише F=6mm/53градуса. Обектива се върти като се развие един болт, аз съм си настройл фокуса. А размера на лещата е 9mm. Продават ли се отделно такива обективи и със какъв ъгъл ще ми трябва? За сега я включвам в телевизор. По нататък и към видео-магнетофон за това ще пробвам с "TAB". А може да включа монитора към видео-магнетофона, повечето имат байпас. А може и двете да ги направя зависи какво качество на картината ще постигна при експериментите.
« Последна редакция: 19 Март, 2018, 01:56:08 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Усилвател ограничител за видео-камера JK-806
« Отговор #6 -: 19 Март, 2018, 17:48:13 »
По принцип се продават комплект няколко обектива. Напр. като тези, но трябва да се провери дали ще стане за твоя модел. За твоя модел не открих комплекти, а само когато купуваш камерата избираш с какъв обектив да бъде. Има и нещо друго щом казваш ,че работи добре при определен ъгъл, можеш да пробваш да поставиш пред обектива на мястото на капачката , която е защитна една много тънка прозрачна слюда. Тази слюда се явява един вид филтър. Фотографите ги знаят филтрите има за UV лъчи, леко тъмни, по тъмни и тн. Имах един такъв проблем на един обект с друг вид камера, като влезе слънцето и става мазало, смениха камерата пак същата работа. Като приказвах с един фотограф, го запитах случайно за проблема с камерата. Човека отиде и ми изряза едно малко парче от опаковка на някакви сладки, прозрачната твърда кутия в която ги продават. Залепих я за проба пред обектива и мазалото поизчезна като влезе слънцето. После намерих малко по тъмна и стана работата. Трябва да пробваш да видиш как се вижда, може съвсем леко да е тъмна слюдата.
https://www.dhgate.com/product/4pcs-lot-mixed-3mp-2-1mm-2-8mm-3-6mm-6mm/408732062.html#s1-6-1b;srp|2278990993

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Усилвател ограничител за видео-камера JK-806
« Отговор #7 -: 19 Март, 2018, 19:06:42 »
Много ви благодаря. Това е много ценна информация! Имам много такива материали ще трябва да се пробва. Въобще не съм видял че пише в проспекта 1V от връх до връх! Това е много силен сигнал направо ще "подпали входа на телевизор" както казваше на времето един колега. Не трябва никакъв усилвател. А иначе имам и такъв обектив.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |