| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Sony walkman dd модели  (Прочетена 7819 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sony567

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: варна
Sony walkman dd модели
« -: 20 Март, 2018, 20:33:53 »
Във Интернет пространството има много информация за тези модели с нестандартна механика,но у нас не намирам нищо по темата. Има ли и други като мен които имат подобни модели и интерес към уокмените. На снимка 1 и 2 е показан Sony wm dd11. Модел с много качествен звук. Снимка 3 механиката на wm dd 33.при този модел ремъци не се използват. За съжаление не работи. Ако някой има желание да сподели нещо по темата е добре дошъл.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #1 -: 20 Март, 2018, 21:47:19 »
мотора стъпков ли е?

Сервизното със схемата го има тука за теглене:

https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/wm-dd11.shtml

регистрирай се и дейтвай
« Последна редакция: 20 Март, 2018, 21:52:31 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен sony567

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: варна
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #2 -: 21 Март, 2018, 09:44:39 »
Това е мотора предполагам че не е стъпков. За съжаление dd33 вече не е годен за ремонт. Опитах се да го ремонтирам тъй като повечето от тези модели имат проблем с централното зъбно колело. Резултат нямаше. Повредих го окончателно. Кондензаторите по платката използвах за другия dd11, тъй като неговите не бяха годни. В последствие се запознах с инструкции за ремонт на тези модели и ми дойдоха идеи, но нямам върху какво да ги приложа.

Неактивен sony567

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: варна
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #3 -: 21 Март, 2018, 21:16:00 »
Това е мотор за уокмен. Някой знае ли защо е с четири извода.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #4 -: 21 Март, 2018, 23:21:25 »
Няма такова нещо като окончатлно повреждане, качи снимки да видим в какво състояние е колелото и да ти кажем как да го оправиш. В най-екстремно лошия случай- 3д принтер с хубава разделителна , 3д модел и си в джаза.

Не знам какви кондензатори си сменял , ама като сменяш е хубаво нови да слагаш а не употребявани, дай снимка и на платката от близо , най добре с макро ако имаш хубав фотоапарат, да видим и там какво е състоянието. Тоя с 4 те изводи вече май е стъпковия модел, ако имаш стъпков драйвер на платката тогава е сигурно.

Ти Свали ли си схемата погледна ли я , какво ти е нивото на познания по електроника?

Лично аз харесвам на Panasonic последните модели дето са като часовников механизъм вътре с презареждаема батерия отвън и, метален корпус и дебели почти колкото касетката. За съжаление Sony не стигнаха до такава митюаризация а технологията я бяха развили точно в DD  моделите  20 години преди конкуренцията...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен sony567

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: варна
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #5 -: 22 Март, 2018, 10:12:39 »
Вече е късно за възстановяване на уокмена. Успях да изгубя няколко елемента от механиката, а схемата за долби системата използвах за друг.относно кондензаторите нови е по добре но с тези размери не можах да намеря по магазините. Имам капацитетмер така че преди да ги сложа ги тествам дали са годни.

Неактивен sony567

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: варна
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #6 -: 22 Март, 2018, 10:56:03 »
Може би тези модели на Panasonic имаш предвид. Наистина са добре направени. Недостатъкът е че за да се смени ремъка трябва да се свали платката което включва разпояване на мотора един соленоид и един извод на захранването. Общо седем спойки,след което се разглобява и мотора. За сметка на това предлагат надеждна механика в миниатюрен корпус и приличен звук.

Неактивен sony567

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: варна
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #7 -: 22 Март, 2018, 11:04:42 »
Още един модел от моята колекция. Aiwa px 337

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #8 -: 22 Март, 2018, 11:47:20 »
Имал съм всякакви портативни аудиоустройства - руски радиоапарати, китайски уокмени с четири батерии, които едва издържаха 3-4 касети, после през ръцете ми минаха няколко маркови, за да стигна до CD плеърите, MP3 плеърите и на финала - iPod. Но за мен най-хубавото портативно устройство си остава един уокмен на Panasonic, който взех в края на 90-те. Беше с реверс, дистанционно, превърташе до три песни и най-изумителното - 30 часа работа с една алкална батерия AA. Градският транспорт за мен беше истински кеф. Пускаш музиката и забравяш за останалото. Толкова пъти падаше, съсипах го, но до последно работеше. Трябва да погледна дали все още не е в мазето, за да видя точния модел. Беше нещо RQX по спомен :-)

Неактивен sony567

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: варна
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #9 -: 22 Март, 2018, 12:38:51 »
Може би е подобен на този. Panasonic rq x15.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #10 -: 22 Март, 2018, 12:50:12 »
Не подобен, а направо същият  :)  Леле как ме зарадва тази снимка. Виждам, че твоят е и в добро състояние. Поздравления! За съжаление от всички портативни устройства, които съм имал, май работещ е само последният ми iPod.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #11 -: 22 Март, 2018, 18:07:43 »
@ sony567, благодаря, че качи снимките. Много чисто работиш- браво, адмирации.  :good:
След като ти прочетох темата 30 минути ровех по базарите в дирене на такива уокмени.  :lol:

Да, за такива Панасоници говоря точно, явно имаш хубава колекция все качествени неща и си познаваш материята. Ако пуснеш една тема с експонатите и ги представиш ще е интересно за повече хора.  :drinks:
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен sony567

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: варна
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #12 -: 22 Март, 2018, 21:33:05 »
Pichaga933, благодаря за отзивите. Тя темата вече е създадена. Не знам дали има смисъл да пускам нова. Мога от време на време да представям някой модел.За съжаление колекцията ми не е голяма, късно се сетих да ги събирам.Тук в България много рядко се намират. През деветдесетте когато са се продавали, тези от висок клас са били доста скъпи и едва ли е имало много продажби. Голяма част от тях вече са изхвърлени, други са забравени по тавани и мазета, а някои се пазят като спомен. Така че остават чуждите сайтове за продажба. Там има голямо предлагане но цените не са за нашият стандарт. Преди десетина години бяха почти без пари, но явно интереса се е увеличил. Затова като намеря  находка от някой битак съм щастлив. Рядко се намират работещи но то пък там е тръпката, да се потрудиш и да подкараш някоя машинка която двадесет години е събирала прах. Дори и да не тръгне пак ще е от полза защото части трудно се намират. По магазините вече и ремъци няма. Ако има и други любители и колекционери на подобна техника ще се радвам ако споделят снимки и мнения по темата. Благодаря.

Неактивен sony567

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: варна
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #13 -: 25 Март, 2018, 22:23:05 »
Това са стари реклами на Sony.

Неактивен predy

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Търговище
Re: Sony walkman dd модели
« Отговор #14 -: 27 Март, 2018, 15:54:24 »
Колко би било трудно да се оправи зависи какво му има и с какви умения разполага майстора.
Аз лично съм оправил 6бр от DD серията 2 WM-DDIII,2 WM-DD33 и 2 WM-D6C.Всички са приведени в работещо състояние отговарящи на оригиналните спецификации със сменени гуми и оправено централно колело.
91521-0
91523-1
91525-2
91527-3
91529-4

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
1600 Прегледи
Последна публикация 09 Ноември, 2013, 23:07:29
от nikbr
2 Отговора
1854 Прегледи
Последна публикация 20 Май, 2014, 12:22:12
от simo_
3 Отговора
2073 Прегледи
Последна публикация 04 Февруари, 2016, 16:18:29
от joro
3 Отговора
2682 Прегледи
Последна публикация 18 Август, 2015, 09:00:23
от index_00
1 Отговора
1236 Прегледи
Последна публикация 01 Април, 2018, 12:50:49
от Stowaway

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |