| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Първи лампов проект - F1  (Прочетена 25175 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #105 -: 13 Юли, 2018, 19:27:11 »
Спор няма че е хубав, но защо мислиш че както аз съм го решил няма да е хубав. :) Както спомена всеки има различно виждане за нещата. Peace! Както се казва. Скоро очаквайте включване.

Ще стане хубав, спор няма. Идеята ми беше още ,когато започнах да пиша е да се разположат изходните по на централно място на плочата, да не са збити към края. Мрежовия по назад, да не се натрапва най отпред, понеже е по голям като габарити, да няма празно поле на плочата, и лампите да се виждат, това е. За ЕМ84, ти си прецени как ще ти е най добре. Но с четири лампи отпред и индикаторната, става по симетрично разположението. Другото ,което е за да се постигне тази симетричност на разположението на лампите и да си правиш проби със звученето , е да се разделят входните триоди. От половината на ECC83 за единия канал, друга лампа пак ECC83 нейната половина за другия канал. Или ще има пак четири лампи плюс индикаторната ,като управлението на EМ84 си остане на транзистор. Този вариант е правен ,като тази твоята схема и е добър за изпълнение. И все пак, нали ти питаш дали е добре така както си ги разположил елементите, или слушаш само Пичагата. Eltehno ти написа правилно да се разместят частите, той има направени над 8 и нагоре лампови усилватели. Все пак ти си решаваш.
« Последна редакция: 13 Юли, 2018, 19:37:08 от didov »

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #106 -: 13 Юли, 2018, 21:50:40 »
Много се разводниха нещата. Търсена е асиметеия, а въпроса беше за дросела не за външния вид. Вече всичко е ясно и решено. Благодаря!  :drinks:
Mithrandir

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #107 -: 14 Юли, 2018, 11:46:39 »
Мрежовия траф не трябва да се приближава до изходните, това е наистина много критично. Няма проблем мрежовия да е близо до дросела, и няма проблем дросела да е близо до изходните. Едно изключение има на второто - ако преди дросела няма кондензатори т.е. той е първи елемент във филтъра, тогава не трябва да бъде близо до изходните. В случая ситуацията не е такава. Успех!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #108 -: 14 Юли, 2018, 12:31:36 »
 :hi: Благодаря!
Mithrandir

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #109 -: 19 Юли, 2018, 09:26:57 »
Да мръдна с малко прогрес. Бавно става ама времето е кът. Тия дни смятам да приключа с кутията и да фиксна голямата арматура. Да направя капаците за изходните трафове и да монтирам всички входно изходни и други букси и жакове.
Mithrandir

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #110 -: 19 Юли, 2018, 13:20:05 »
За  първи лампов , е  твърде добре направен... Харесва ми , отвсякъде .
   :bravo:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #111 -: 19 Юли, 2018, 14:39:49 »
Преди да пробиваш дупки за трафовете и конекторите, вземи един лист хартия в реален раземер и нарисувай всички елементи и кабели. как ще седят по шасито, щото сега още е възможно да правиш корекции, после като ги сложиш не е възможно.

ПП> Тия дибли от страни за ефект ли са оставени да стърчат или върху тях ще слагаш други панели?

Болтовете на захранващия и на дросела може да ги резнеш с ножовка или дремел до гайките
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #112 -: 19 Юли, 2018, 14:59:58 »
^^ Данке! Стараем се :) като за пръв и последен да мяза  :drinks:

^ Те дупките са пробити  ::) ама съм подреждал уж преди това. Диблите са хем за здравина (в ъглите има 3x3 чамови профили) хем за фасон. Ще бъдат свалени на нула с панела след като изшкуря цялата кутия. Ще стоят като дървени нитове, точки или нещо такова.

П.С. https://www.youtube.com/channel/UCuR4hQTXkG_KxozLxwPzEjQ Страхотен канал с адски много информация по темата. Според мен не само за навлизащи в материята. Супер подробни обяснения. Става въпрос за лампова техника. На английски е!
« Последна редакция: 19 Юли, 2018, 15:12:10 от bluelemon »
Mithrandir

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #113 -: 19 Юли, 2018, 15:13:22 »
Ами занчи остават капчките за изходните трафове, много ми е интересно там как ще се получат- Може спокойно да ги лепиш към изходните с епокси...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #114 -: 19 Юли, 2018, 20:13:52 »
Успях да шлайфам всичко. Капаците и те са готови. Не съм ги фиксирал още и дървото няма финиш. Ще е омаслено. Взех си и черни болтове за разкош.  :drinks: To be continued...
« Последна редакция: 19 Юли, 2018, 20:23:29 от bluelemon »
Mithrandir

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #115 -: 19 Юли, 2018, 21:15:18 »
Много приятна на вид става кутията, кефи ме как са се получили дебелите дибли  :good:

Само на Дросела що не му пробиеш на правилното място на капака дупка-отдолу а не отстрани, още преди да си го боядисал...

Някакъв план за елементите отдолу имаш ли?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #116 -: 19 Юли, 2018, 22:11:28 »
Няма да боядисвам. Така ще ги оставям трафовете. Дросела до колкото помня нямаше как да го дупча с бормашината. Иначе имам план за елементите ама общо взето ще е импровизация. Две седмици влизам в бокса и сигурно след това ще е продължението. Тъй че до скоро  :good:
Mithrandir

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #117 -: 19 Юли, 2018, 22:15:02 »
Така ако ги оставиш капаците ще ръждясат, случвало ми се е . Искат поне да ги минеш с безцветен лак на спрей за да останат сиви а не на ръждиви петна. В магазина ги държи леко омаслени и за това не ръждясват ама като забършеш  маслото и от въздуха за няколко седмици тая обикновена ламарина хваща оранжева ръжда, ако и листа на шасито беше от обикновена ламарина щеше да е интересно да го оставиш целия да ръждяса като ефект, ама то алуминий.. :D

За дросела е малко кофти отдолу крачето на капака малко пречи, аз го режа с ножици за ламарина и подгъвам колкото да може да мине свредела и си дупча спокойно.

« Последна редакция: 19 Юли, 2018, 22:24:16 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #118 -: 20 Юли, 2018, 14:44:40 »
Много подробно обяснение за биас на SE усилвател. Има схема на работа, демонстрация и т.н. как да си вкараш лампите в режим и защо.  :---

Mithrandir

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Първи лампов проект - F1
« Отговор #119 -: 20 Юли, 2018, 20:53:05 »
Най-доброто и подробно ръководство и обяснение за bias на лампи

* Common_Gain_Stage.pdf (1495.82 kB - свалено 181 пъти.)

Свалетно  от  може би най- добрия сайт за научаване как се смятат и проектират лампови схеми за Аудио усилватели

http://www.valvewizard.co.uk/index.html
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |