| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Без да искам си купих УО186....  (Прочетена 1006 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен analogovashemotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Пловдив
Без да искам си купих УО186....
« -: 17 Август, 2018, 15:14:13 »
Здравейте! Е, както се подразбира от заглавието и на мен ми се усмихна късметът  :D Историята е следната: преди време се запознах с един възрастен човек, който живее до нас. От приказка на приказка стана ясно, че човекът цял живот се е занимавал с електроника, но напоследък поради влошеното си здравословно състояние почти е прекратил заниманията си. Няма да навлизам в подробности, но след няколко разговора той ми каза, че имал едно кашонче с лампи, които вече не му били нужни. Спазарихме се, лампите бяха доста, по-голямата част от тях опаковани и масови модели. Зарадвах се на покупката си и с бодра крачка се прибрах в къщи. Започнах да сортирам лампите и да ги чистя от прахта, когато на дъното на кашона попаднах на 6 бели кутии с мистериозния надпис УО186.... Честно казано надписът не ми говореше нищо. Бърза справка в нета ми разясни що годе за какво иде реч... До тук всичко беше като сбъднат сън, но след като вълнението отмина се запитах ами сега какво...? Лампите са здрави, не бяха отваряни, 6 броя са , перфектно за един усилвател (като 2 ще останат резерва), но имайки в предвид допълнителните разходи за трафове, приличен корпус и така нататък, меко казано идеята не ми се видя много добра(с оглед на моментното ми финансово състояние). Та.... ако вие бяхте на мое място какво бихте направили с лампите? С оглед на цените в ибей, малко се съмнявам дали у нас ще се продадат. Лампите наистина са красиви, но ми се вижда лоша идея да ги използвам само за украса  :D .
Поздрави!  :drinks:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Без да искам си купих УО186....
« Отговор #1 -: 17 Август, 2018, 16:05:00 »
4 крайни лампи за 1 усилвател си е разхищение

Виж може да направиш SE с по една лмапа на канал, така с 6 лампи може да направиш 3 стерео усилватела

Тука руснаците са направили схема с точно описане какъв ЗАХранващ трансформатор и схема и  трабва, само че ползват грешен изходен трансформатор 5к- понеже  е масов и достъпен при тях за без пари, но ако се подмени изходния траф с подходящ схемата си е супер

* se6f5_uo186.pdf (53.48 kB - свалено 89 пъти.)

По отношение на изходния трансформатор Ввътрешното съпротивление е 1.2к, производствено препоръчват  изходен траф 3к,
100066-1

Тука предлагат немците с тая лампа да се ползва 3.5к изходен траф
Heizung : direkt; Uf = 4V; If = 1A
Grenzdaten : Pa = 15W
Betriebsdaten : Endverstдrker
Ua = 250V;Ia = 57mA;Ug =-38V;S = 3.2mA_V;
Ra = 3.5kOhm;No = 4W
http://audio-db.info/AudioDB/BazaPraktiki/Usilenie/Lampy/Alfavit/UO/UO186

В случая аз бих сложил 3к изходен трансформатор както е по данни на производителя

И ето тука продават такива даже с нужната мощност
https://www.tme.eu/bg/details/tgl20_001/transformatori-sas-zakrepvane/indel/tgl-20001/
за само 45лв на бройка

Виж, по данните за захранващия трансформатор от руската схема от ПДФ-а, може да си поръчаш зазхранващ трансформатор да ти навият, в която и да било българска фирмичка.


Та съвета ми е, купи си 2 изходни трафа за Сингъл енд , поръчай си един захранващ.и един дросел. Всичко общо със все пасивните елементи, ще ти се върже около до 300лв. Кутията може да я направиш дървена за без пари...

Ако 300лв са ти много за усилватех, хич и не започвай, ами направо ги  засилвай към и-бея лампите.
« Последна редакция: 17 Август, 2018, 16:32:16 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен analogovashemotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Пловдив
Re: Без да искам си купих УО186....
« Отговор #2 -: 17 Август, 2018, 16:26:22 »
Като цяло идеята ти не е лоша, още повече, че се намират подходящи изходни. Захранващият и дроселът смятам, че няма да са проблемни за направа. Пасивни елементи имам бол. Между другото, реални ли са цените в ибей, колкото и добра да е лампата, ми се виждат "леко"  изхвърлени?

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Без да искам си купих УО186....
« Отговор #3 -: 17 Август, 2018, 16:35:51 »
като гледам вървят по 250 $ парчето ама трудно, при мачнати двойки и квартети...

Що да не е реална... предполагам ако ги пуснеш по 200$ бройката ще захлебиш бързо, и ако захлебиш почерпи човека от който си ги взел...и току виж ти извадил и едно кашонче с трафове с отопления на 4в като за тия лампи.
« Последна редакция: 17 Август, 2018, 16:42:40 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен analogovashemotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Пловдив
Re: Без да искам си купих УО186....
« Отговор #4 -: 17 Август, 2018, 16:45:07 »
Ще го мисля, от една страна ми се иска да ги чуя, от друга обстоятелствата ме поддикват да ги продам...Ама май ще е първото, че имам лоши спомени от продажби в ибей, а другаде едва ли ще им излезе късмета. Човека вече го почерпих, по негови думи навремето не стрували толкова  :D . Трафове няма.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |