| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ВЕФ Спидола 232  (Прочетена 2088 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
ВЕФ Спидола 232
« -: 17 Септември, 2018, 21:24:30 »
Днес се сдобих с това радио. Най-интересното е, че досега не знаех за този модел. Още не съм го гледал, но първо впечатление - много е тежко. Какво може да има вътре?

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: ВЕФ Спидола 232
« Отговор #1 -: 17 Септември, 2018, 21:43:37 »
Типичен ВЕФ, почти същата схема като на масовия ВЕФ 206. По-масивна кутия, вероятно за това и по тежък, ето подробности и снимки отвътре: http://rw6ase.narod.ru/00/rp_p2/spidola232.html
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 350
  • Населено място: София
Re: ВЕФ Спидола 232
« Отговор #2 -: 18 Септември, 2018, 13:05:04 »
Вес: 3,4 кг.
Ако е повече - може да има и батерии.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: ВЕФ Спидола 232
« Отговор #3 -: 18 Септември, 2018, 20:25:07 »
Оказва се, че съм абсолютно затъпял! С тия магнетофони съм като кон с капаци. Естествено е да има батерии и вероятно изтекли. Утре ще го погледна.
А радиото е доста по-красиво от старите серии. Затова реших да се похваля.  :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: ВЕФ Спидола 232
« Отговор #4 -: 18 Септември, 2018, 20:53:30 »
Не е лошо радиото.Чудно защо са разделили средните вълни на две.Поздравления за придобивката.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: ВЕФ Спидола 232
« Отговор #5 -: 19 Септември, 2018, 09:31:37 »
Не е лошо радиото.Чудно защо са разделили средните вълни на две.Поздравления за придобивката.
При късите скали е по-удобно средните вълни да са разделени. Подобно разделяне на СВ има и при ВЕФ260.
Радиото изглежда много добре.
Честито !  :drinks:
 

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Re: ВЕФ Спидола 232
« Отговор #6 -: 18 Април, 2019, 18:46:12 »
Здравейте колеги,позволявам си да използвам тази сравнително стара тема за да се похваля с моята придобивка на въпросното радио.Разликата с Веф-а на колегата е че моята е с бял цвят на корпуса.На говорителя има надпис че е произведен през 1982год.Иначе барабана за смяна на обхватите е с пластини т.е. като на Веф221/222.Имам и обяснение за по- високото тегло,пластмасовия корпус е с близо два пъти по дебели стени от обичайното,материала не е пестен.Поздрави.

Неактивен bogi1954

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: Бургас
Re: ВЕФ Спидола 232
« Отговор #7 -: 25 Април, 2019, 07:43:40 »
Много хубаво радио!Нямам спомен да съм го виждал по магазините навремето.Дизайна е по добър от масовия Веф 206 ,но конструктивно е по сложен  за масово производство.В по стари времена средните вълни бяха претъпкани с радиостанции,особено вечер и разделянето на две си беше супер удобство.Честита придобивка!

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Re: ВЕФ Спидола 232
« Отговор #8 -: 25 Април, 2019, 17:23:30 »
Абсолютно си прав колега,и аз не бях виждал с бяла кутия но като го видях в обявата скочих веднага.Мисля че е купуван от СССР.Беше в доста добро състояние и освен козметика друго не се наложи.Вече зае своето място в скромната ми колекция от съветски транзистори.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |