| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Съвременно (транзисторно) DKE  (Прочетена 3194 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Съвременно (транзисторно) DKE
« -: 11 Декември, 2018, 21:25:00 »
Сега разбрах, че се е произвеждала транзисторна реплика на легендарното народно "DKE" радио:
https://www.radiomuseum.org/r/quelle_quelleuniversum_dke_w141.html
Ако ми "падне", веднага ще си купя  :) .

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #1 -: 11 Декември, 2018, 21:38:54 »
Има го в продажба, ако ти е много мерак участвай в наддаването:

https://www.ebay.de/itm/Deutscher-Kleinempfanger-QUELLE-Edition-in-weis/163419894837
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #2 -: 11 Декември, 2018, 21:41:50 »
Е, не, чак в иБей няма да наддавам, но просто ми стана интересно, че са го правили.
 :)


Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #3 -: 11 Декември, 2018, 21:47:00 »
Защо да не наддаваш ако ти харесва? Иначе прикачам му схемата, да я има за архива.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #4 -: 11 Декември, 2018, 21:57:04 »
Ако ми се пооправят финансите, по бих искал това от ибей  :blush: :
https://www.ebay.de/itm/TELEFUNKEN-LAUTSPRECHER-ARCOPHON-5-/352540298038?oid=352526916943

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #5 -: 12 Декември, 2018, 12:10:20 »
Хахах, ееее щом в началото на наддаването цената е тази, няма да се изненадам да се продаде за 1000 долара :). Хубав и рядък говорител е, но наистина и аз не бих дал дори началната цена за него.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #6 -: 12 Декември, 2018, 13:43:26 »
Хм, интересен е казуса с гворителя? Тази цена за западняка не е кой знае каква. Но, кой ще ги даде, може малко нагоре, но няма да 1000? Това или трябва да е човек, който има радиото, като Валери или някой, който трябва да е особен колекционер, който да си го има, макар и гол? Щото, ако пък е някой, който си има комплекта, едва ли ще го купи та да му стане стерео? Интересно е, ще го наблюдаваме.
А доколкото мини DKE-то, едва ли ще мине 20 евро? Е, за кой ли път ще кажа "мерак се гаси с пари", макар, че у нас все ни се вижда много.
0888981645, 072365106

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #7 -: 12 Декември, 2018, 14:05:11 »
Този говорител от иБей Аркофон 5, не е за пръв път продаван, аз лично съм го засичал два пъти. Предишният път изчете срока му преди около два-три дни, стартират го отначало. Не мога да кажа дали му е реална цената, но всеки път е обявяван на тази му цена която е в момента. Иначе, ДКЕ-то, едва ли би струвало повече от 20-тина евро, какво и Слави пише, но все пак си е атракция, според мен.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #8 -: 12 Декември, 2018, 14:25:40 »
Ами Валери, явно това е цената! Щом казваш, че е обновена (мен лично не ме е интересувала), излиза че няма интерес, но и продавача така е преценил. До сега не ми се е случвало, поне за това, което съм наблюдавал, някой да е свалил цената...
0888981645, 072365106

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #9 -: 12 Декември, 2018, 15:00:13 »
Този говорител от иБей Аркофон 5, не е за пръв път продаван, аз лично съм го засичал два пъти. Предишният път изчете срока му преди около два-три дни, стартират го отначало. Не мога да кажа дали му е реална цената, но всеки път е обявяван на тази му цена която е в момента. Иначе, ДКЕ-то, едва ли би струвало повече от 20-тина евро, какво и Слави пише, но все пак си е атракция, според мен.
Валери, това ДКЕ не е никакво ДКЕ! Прилича ми на вградено автомобилно радио в старата кутия, макар да си личи че е истинско. Според мен не си струва!

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #10 -: 12 Декември, 2018, 15:14:03 »
Било е серийно произвеждано в различни цветове, разбира се, че не е кой знае какво, но едва ли е вградено автомобилно радио  :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #11 -: 12 Декември, 2018, 15:56:28 »
Там в радиомузея има доста снимки, като кликнете на бутона отдолу под първата група снимки излизат още. Снимано е и вътре. Вижда се, че не е авторадио, платка си е. Частица история е, сега дали ще даде човек 20 евро за него е въпрос на лични виждания, ако Валери го кефи и има желание да го притежава, то напълно си заслужава да даде парите. Това, че има УКВ е голямо предимство!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #12 -: 12 Декември, 2018, 16:57:09 »
Да,всичко е въпрос на вкус, разбирания и възможности, разбира се. Това си е "работещ макет", но щом хората събират автомобилни моделчета, макар че не са действащи, защо не...
0888981645, 072365106

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #13 -: 12 Декември, 2018, 21:36:36 »
Хахах, ееее щом в началото на наддаването цената е тази, няма да се изненадам да се продаде за 1000 долара :). Хубав и рядък говорител е, но наистина и аз не бих дал дори началната цена за него.

Аз мисля, че това е горе долу реалната цена. Погледнах минали търгове напоследък - 1 кутия за 52 Евро:

https://www.ebay.de/itm/Telefunken-Arcophon-5-/113376391393?hash=item1a65c270e1%3Ag%3A2zkAAOSwwZxb7Vmj&nma=true&si=GpJHwoqwIJ7iFPlGvz6Q%252FutVwKE%253D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

и едно окомплектовано тяло с неоригонален плат и осрана доработка- потенциометър за усилване не на място за 101 Евра:

https://www.ebay.de/itm/Lautsprecher-Arcophon-5-Telefunken-/352489435304?hash=item521201f0a8%3Ag%3At7EAAOSwm1dbyGU7&nma=true&si=GpJHwoqwIJ7iFPlGvz6Q%252FutVwKE%253D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Така, че 147 Евра за комплектна система със скапан плат е може би малко над продаваемата цена, след като се обявява за 2-и или 3-ти път. Ако струваше повече, щеше да е купен вече. Истинските колекционери не спят. Радиото е интересно, макар че не е колекционерски хит и озв. тяло е неразделна част за истинския колекционер.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Съвременно (транзисторно) DKE
« Отговор #14 -: 14 Декември, 2018, 19:16:32 »
Доста ми харесва този говорител от иБей, пише, че се намира в Хесен, Германия. Дали някой колега няма път натам  :) .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |