| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: TV NEO TV-2988txsf shassis m35  (Прочетена 1896 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
TV NEO TV-2988txsf shassis m35
« -: 15 Февруари, 2019, 19:42:40 »
Здравейте търся схема на tv NEO mod. tv-2988txsf шаси m35. Предварително благодаря.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: TV NEO TV-2988txsf shassis m35
« Отговор #1 -: 15 Февруари, 2019, 21:19:04 »
Привет, прегледай състава на телевизора дали е същия от схемата. Това шаси го използват и за телевизори Хюндай, Шнайдер. Какъв му е проблема на телевизора?

http://www.e-rusu.ro/scheme/Schneider/TCL_tv_M35_36__service_manual.pdf

https://dox.abv.bg/download?id=80983d4091# - Линк за сваляне
« Последна редакция: 15 Февруари, 2019, 21:36:45 от didov »

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: TV NEO TV-2988txsf shassis m35
« Отговор #2 -: 19 Февруари, 2019, 20:02:56 »
Проблема е в корекцията изток запад. В тези схеми го няма трансдуктора той е на отделна платка закрепен върху радиатора.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: TV NEO TV-2988txsf shassis m35
« Отговор #3 -: 19 Февруари, 2019, 20:55:40 »
Gridlic, има го на схемата. Тука съм направил една снимка от схемата, която участва за корекцията. Оградил съм я в червена рамка. На първо време провери  или смени този електролитен кондензатор, ограден в червено. В pdf има описание точно на този възел, за корекцията.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: TV NEO TV-2988txsf shassis m35
« Отговор #4 -: 19 Февруари, 2019, 22:01:28 »
Gridlic, има го на схемата. Тука съм направил една снимка от схемата, която участва за корекцията. Оградил съм я в червена рамка. На първо време провери  или смени този електролитен кондензатор, ограден в червено. В pdf има описание точно на този възел, за корекцията.

В тази схема няма корекция, никой от оградените елементи не изпълнява такава функция. Щом има трансдуктор, значи корекцията се въвежда чрез него, а няма активни елементи за корекция. Така се прави в телевизори, правени за  кинескоп, който не изисква корекция и такава в схемата им не е предвидена, когато им се слага кинескоп, който изисква корекция. Но не съм виждал досега повреда в този възел, и не си представям какво може да се случи там...

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: TV NEO TV-2988txsf shassis m35
« Отговор #5 -: 22 Март, 2019, 19:18:45 »
В тази схема няма корекция, но на моята която съм си изтеглил има. Корекцията е с активен елемент биполярен транзистор по схема, а на телевизора е с MOS транзистор. Проблема беше късо съединение в линеализиращата бобина, дефект в компенсиращия транзистор, изгорял товарен резистор, и надут кондензатор. Трансдуктора не е в тази верига.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |