| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Моята колекция  (Прочетена 23737 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #45 -: 31 Август, 2019, 15:57:46 »
Стереомагнетофон " Унитра " , поляците го правеха ,  по лиценз на " Грундиг" . Тоя екземпляр съм го  препипал отвсякъде , и в момента  записва и възпройзвежда  с отлично  качество .  Толкова ме впечатли , че от година го ползвам , да   пускам музичка  на него .

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #46 -: 31 Август, 2019, 16:12:17 »

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
моята колекция
« Отговор #47 -: 26 Септември, 2019, 20:55:59 »
" Филипс " 4308 , четири пистов , един мотор , две глави . Ремъците са 5 броя , бяха  буквално в течно състояние  , механиката беше буквално залята .  :master:
Машината е явно била " ширпотреба "   - механично е изпълнен от  ламаринки , взаймодействащи си , ... някак си .  Такова лошо изпълнемие , не съм виждал . Руските , полските , чешките , са в пъти по качествени .
Електрониката е  перфектна , обаче !

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Моята колекция
« Отговор #48 -: 27 Септември, 2019, 08:36:50 »
Браво колега,добре си поработил!Имаш интересни машини.Аз също имам Смарагд и не мога да спра да се възхищавам на конструкцията.Този магнетофон е по-интересен отвътре отколкото отвън.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #49 -: 27 Септември, 2019, 10:54:42 »
Пак честито! Но, ако се сещаш, покрай руския магнетофон, преди време питах химиците относно състава на гумите? Защото преди 2-3 години брах ядове с един Филипс от същото време, модел 4404, на който освен ремъците бяха "изтекли" и всички фрикциони. Литър бензин едва ми стигна да го измия.
А с колегата chav_chav съм напълно съгласен, относно Смарагда!
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #50 -: 27 Септември, 2019, 11:24:41 »
Браво колега,добре си поработил!Имаш интересни машини.Аз също имам Смарагд и не мога да спра да се възхищавам на конструкцията.Този магнетофон е по-интересен отвътре отколкото отвън.
Смарагда е уникална машина . Конструйрана  и изпълнена от истински майстори .  :)

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #51 -: 27 Септември, 2019, 17:17:47 »

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #52 -: 05 Октомври, 2019, 18:26:45 »
Комета 206 , ролков портативен , работи на батерии , и с външен изправител  9 волта .
Пройзводство 1966 гд . След ремонта се държи учудващо  добре.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #53 -: 05 Октомври, 2019, 18:33:40 »
:disk:

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #54 -: 05 Октомври, 2019, 22:11:17 »
Колега добре и честито! Но виж изтеглящата ролка, там май трябва още да барнеш?...
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #55 -: 05 Октомври, 2019, 22:45:35 »
Колега добре и честито! Но виж изтеглящата ролка, там май трябва още да барнеш?...
Помислих го . Че ще го видиш . Седяло е с години , и сега като ги свалям да ги снимам , се появява по нещо . Ще го оправя , оставил съм го на масата ..  :drinks:

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #56 -: 06 Октомври, 2019, 10:48:15 »
Съгласен съм, позната картинка. Правиме ги, влагаме всичко от нас,радваме им се и като тръгнат и хайде на рафта. Обаче, след време като решим по някакъв повод да ги пуснем излиза някакъв проблем. Само преди няколко дни исках да пробвам поредния микрофон, вземам първия попаднал ми ролков Ухер репорт и...не тръгва?! Оказа се едното ремъче, така се е разкапало и при потеглянето се е замотало около шайбата на моторчето и го е блокирало. А преди 4 години е сменено заедно другите? Е, смених го, тръгна, но неприятното чувство за "изневяра" си остава...
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #57 -: 06 Октомври, 2019, 20:09:59 »
Кондензаторите , електролитните  -  са от ония дето ги даваха с  комплектите за сглабане на " Яцек" , от едно време .. Коментирахме ги  наскоро , дето били  грузинско пройзводство . Не съм сменил нито един .  Възпройзвежда и записва .

Неактивен mario

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 12
  • Населено място: Варна
Re: Моята колекция
« Отговор #58 -: 07 Октомври, 2019, 08:27:58 »
Кондензаторите , електролитните  -  са от ония дето ги даваха с  комплектите за сглабане на " Яцек" , от едно време .. Коментирахме ги  наскоро , дето били  грузинско пройзводство . Не съм сменил нито един .  Възпройзвежда и записва .
Електролитните кондензатори са всъщност арменско пройзводство - К50-6, К50-16.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
"Грундиг ТК 146"
« Отговор #59 -: 21 Октомври, 2019, 16:55:52 »
Един мотор ,   две  глави , четири писти , Транзисторно изпълнение . Много  добра машина , за класа си .
« Последна редакция: 21 Октомври, 2019, 17:06:31 от радиото »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |