| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ''Кривене'' от усилвател с лампов предусилвател  (Прочетена 1106 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Усилвателят е този: https://www.hifiengine.com/manual_library/x4-tech/tubebooster-3000.shtml
Здравейте. Купих си китайски усилвател, на който предусилвателя е с 6N11 - 2 броя. Лампите светят, проверих всички кондензатори не само в предусилвателната част, нормални са., на крайното стъпало на всеки канал имам 8mV.
Въпросът ми е следния, тъй като много ми харесва усилвателчето и ми е първото с лампи, има ли начин по-който мога да съм убеден, че лампите са повредени или износени?
Симптомите са: кривене на музиката още в ниските нива, камоли по нагоре. Нямам шум, нито брум. Усилвателя по спецификации го дават около 120 вата на канал а усилен още на 1-2 все едно не може да захрани тонколоните. Записах клипче, за по конкретно разбиране на моя проблем. Няма схема на усилвателя.

http://romatv.bg/files/videos/raw/WP_20190411_20_50_12_Pro_1555005877.mp4
JVC AX-1100 I love u

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Това  , и на,двата канала ли го прави ?

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Да, еднакво е и на двата канала.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Трябва ти осцилоскоп и по възможност синусоидален генератор за да определиш къде се получава кривенето. Не е излишно да имаш схема на усилвателя. Като няма, можеш да си я нарисуваш - не е толкова сложно - гледаш елементите и връзките между тях и рисуваш... Платките едва ли са с повече от 2 слоя.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Ще се опитам да намеря осцилоскоп, за да се проследи кривенето.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Бай Тончо

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
Провери лампите с лампомер каква им е емисията

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Още една идея: според гугъл използваната лампа е китайски аналог на 6DJ8 или 6922, които пък са приблизителен аналог на ECC88 или 6Н23П, така че може да пробваш да си вземеш някоя от тези и да я сложиш на мястото на оригиналните.
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |