| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на телевизор Сони KV2965  (Прочетена 1525 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Ремонт на телевизор Сони KV2965
« -: 02 Май, 2019, 15:56:31 »
Проблема е в захранването.Изпълнено е с STR S5741.Няма ОВ с вторичната част на захранването.Подменил съм електролитите около 5741 .Другото съм го проверил.Няма нищо съмнително,но на изхода подава 162волта вместо 135волта.Стигам до идеята за смяна на 5741 но все пак да попитам.Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Ремонт на телевизор Сони KV2965
« Отговор #1 -: 02 Май, 2019, 18:58:25 »
Привет, провери този диод ограден в червено. Другите изходни напрежения 22V и 14V как са, пак ли са високи? Кондензатора С-611 като го постави, провери ли го? Напреженията по изводите на STR, както схемата ли са?


Неактивен radocadcam

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 20
  • Населено място: Русе
Re: Ремонт на телевизор Сони KV2965
« Отговор #2 -: 02 Май, 2019, 21:11:52 »
Смени STR S5741.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Ремонт на телевизор Сони KV2965
« Отговор #3 -: 02 Май, 2019, 21:52:35 »
Благодаря за вниманието и на двамата!Ценера не е поставен заводски или така си мисля защото го няма .Аз от там започнах,би трябвало да е повреден ама го няма.Всичко каквото поставям го меря.Аз не правя нещата на сляпо.Другите напрежения са съвсем леко завишени.Работата отива на замяна на STR.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Ремонт на телевизор Сони KV2965
« Отговор #4 -: 03 Май, 2019, 07:31:14 »
Няма пряка обратна връзка по изходното напрежение 135В. Регулирането се извършва по напрежението от намотка  6-8 на импулсния трансформатор, това напрежение е пропорционално на останалите вторични напрежения. Нищо че си сменил всички кондензатори около STR, смени пак С613 с нов... Важно е да се спази стойността 10u на поне 63В, от тази стойност зависят стабилността на захранването и способността му за реакция на промените на входното напрежение. Обърни внимание и на останалите елементи в измервателната верига - R612, D606, PS602. Ако на 9ти крак на STR мериш -42В, няма какво повече да очакваш от него - работи правилно. Имай предвид, че без товар е нормално вторичните напрежения да се малко завишени. Ако на 9ти крак мериш повече от -42В, сменяй STR.
Не разбрах, 162В мериш при работещо ХО? Ако да, може да пострада ТХО. Сложи мост на база-емитер на крайния транзистор (ако драйверът е с трансформатор! Ако драйверът е активен, по-добре прекъсни захранването преди ТХО...)  за да блокираш работата на ХО и натоварвай захранването с крушка, докато постигнеш нормално напрежение.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Ремонт на телевизор Сони KV2965
« Отговор #5 -: 03 Май, 2019, 09:46:26 »
Благодаря,днес го почвам!

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Ремонт на телевизор Сони KV2965
« Отговор #6 -: 03 Май, 2019, 18:38:02 »
До къде я докарах.Захранването е в ред.Телевизора тръгва донякъде-отоплението се затопля,но е слабо според мен.Но екрана не светва.Има 200волта за видеоусилвателя,но ги няма 1000волта на същата платка а са около 340волта.Всички захранващи напрежения са в норма.Какво да проверявам.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Ремонт на телевизор Сони KV2965
« Отговор #7 -: 03 Май, 2019, 19:08:25 »
Нямаш напреженията от ТХО.Прегледай там.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Ремонт на телевизор Сони KV2965
« Отговор #8 -: 03 Май, 2019, 21:38:25 »
Не съм ги проверявал ,но щом имам 200в би трябвало да ги има.Тия 200в и те са от ТХО.Моя грешка ,утре ще ги видя ,те са едни 17в и 25в от ТХО.Много е неудобен за ремонт тоя динозавър!

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Ремонт на телевизор Сони KV2965
« Отговор #9 -: 03 Май, 2019, 21:52:10 »
Да не си откачил отклонителната система (ХОБ)? Или нещо е прекъснало по нейната верига... Ако имаш осцилоскоп, направи снимка на осцилограма на колектора на крайния транзистор на ХО. (сонда 10:1) Транзисторът загрява ли?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Ремонт на телевизор Сони KV2965
« Отговор #10 -: 03 Май, 2019, 22:00:00 »
Пишеш отоплението е ниско,я бодни един осцилископ там и кажи колко е пика.Явно там напреженията са ниски,грее ли крайния транзистор на хоризонталното.Има там във веригата B+ едно кондензаторче 100 мкф на 160 волта.Виж го,затваря студената страна на ТХО.Може да е изсъхнал и да променя работата на ТХО.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Ремонт на телевизор Сони KV2965
« Отговор #11 -: 04 Май, 2019, 14:46:16 »
Проблема се реши!Оказа се ,че е прекъснал резистора - предпазител от ТХО към диода за 17волта.Възстанових го и всичко тръгна.А този резистор беше здрав отначало.Сега се  е сетил да прекъсне.Като цяло е хубава машинка но вече е много стара.Има сантиментална стойност за съседите.Донесен е от Арабския полуостров от някоя от ония малки държави с много висок стандарт.Донесен е 1993 година и вече му личи.Основния проблем е бил саморазпояване на резисторите които хранят атакуващия транзистор преди крайния на ТХО.Там са се изложили с тая верига от мощни резистори които да намалят напрежението от 135в на 52в.Кондензатори ,електролитни нямаше заминали с изключение на един 2.2мкрф 400в още в началото на импулсното.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |