| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телевизор Респром т5001 няма звук  (Прочетена 1353 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Борислав

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 106
  • Населено място: Габрово
Здравейте колеги. Имам проблем. Взех едно телевизорче Респром. Оказа се че кинескопа е изтощен неможеше да се осветли и се наложи да го сменя. Купих нов от един магазин и го сложих. Стана супер. Новото си е ново. Обаче има и друго. Няма звук. Платката е като на Търново 84. Имам и Търново. При него се оказа повредена схемичка на предусилвателя. Смених я и се оправи. Тук обаче на крайно стъпало МВА810 липсват напрежения. Купих нова смених я и дойдоха някакви напрежения,но не ми харесват.
 Имат разлика.Не намирам схема с напрежениятаколко са и от къде да ги търся. Може и кондензатор нещо да е незнам. Гледам напреженията на МВА810 от схемата на търновото но не съм сигурен дали са идентични с респрома. Телевизора няма бурон MUTE и затова изключвам да е проблема в прекъсвач. Моля за помощ ако някой се е сблъсквал с този проблем.Всъщност ми е проблем че немога да разбера какви са напреженията.
Какъв е този телевизор или радио, на който не може да спи котка?

Неактивен Борислав

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 106
  • Населено място: Габрово
Re: Телевизор Респром т5001 няма звук
« Отговор #1 -: 09 Юни, 2019, 11:28:33 »
Колеги оправих телевизора. То малко за смях работата стана ама... :lol:  :lol: Оказа се недоглеждане от моя страна. Една студена спойка която видях с лупата и един изгорял предпазител в захранването.
Какъв е този телевизор или радио, на който не може да спи котка?

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Телевизор Респром т5001 няма звук
« Отговор #2 -: 09 Юни, 2019, 12:01:38 »
Браво, тея телевизори са най-лесните за ремонт. Обикновено са лоши спойки както си разбрал. Рядко но ми се е случвало и прекъснат високоговорител. Когато проблема е в електролит то обезателно българските КЕА та си личат.
Схемата си я изтегли от силистренския сайт:
https://www.kn34pc.com/sch/index_tv.html
« Последна редакция: 09 Юни, 2019, 12:08:05 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
16426 Прегледи
Последна публикация 14 Ноември, 2012, 18:58:57
от Bengata
5 Отговора
1238 Прегледи
Последна публикация 28 Юли, 2014, 16:52:43
от bobo1273
6 Отговора
2653 Прегледи
Последна публикация 10 Септември, 2016, 22:58:37
от dakata.radio
0 Отговора
667 Прегледи
Последна публикация 20 Май, 2017, 11:57:52
от bobarazmei

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |