| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телевизор от ГДР-въпрос  (Прочетена 1240 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Телевизор от ГДР-въпрос
« -: 11 Юли, 2019, 21:09:04 »
Колеги,имам такъв въпрос-В края на 90-те нашите хора донесоха много такива телевизори от източната част на Обединена германия.Там ги лъжеха,че това е западно производство.Бяха с един голям капак от мукава и за чест на нашите немци,вътре нямаше лампи.Имаха каскад с умножител в открито състояние.Спомняте ли си името на тези телевизори.Трябва ми схема на захранването.Разглобил съм поне три но нямам спомен за марка и схема.Оказвам помощ на колега.Правеха ги в Стасфурт.
« Последна редакция: 11 Юли, 2019, 21:15:07 от chav_chav »

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Телевизор от ГДР-въпрос
« Отговор #1 -: 11 Юли, 2019, 23:30:20 »
Точно щях да пиша че в кая на 90те. нямаше телевизори с капаци от мукава, а всички бяха черни пластмасови, когато се сетих че Германия тогава произвеждаше някой телевизори като "Телефункен" със странични капаци от талашит. Аз имам такива телевизори имат разкошен звук. Сигурно пишеш за телевизори произведени преди 90те. и продавани тук като втора употреба. Имах такъв "Инжелен" 16 програми. Много приличаше на нашия "София 81" с високоволтов делител и на "Велико Търново" с каскада. Снимай захранването сигурно имам такъв телевизор. От там и схема.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |