| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: TV NEO mod. TV-2121TX - схема  (Прочетена 2785 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
TV NEO mod. TV-2121TX - схема
« -: 14 Юли, 2019, 09:50:45 »
Здравейте търся схема на TV  NEO TV-2121TX. Видях че този модел се е произвеждал с различни шасита. Състава на моето шаси е: ST92195B5B1/PBP. TDA8174A. TDA1905. На шасито и на платката на кинескопа пише: 40F-TV2K00.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: TV NEO mod. TV-2121TX - схема
« Отговор #1 -: 14 Юли, 2019, 10:01:41 »
Здравей, погледни тази схема дали съвпада с твоя телевизор.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: TV NEO mod. TV-2121TX - схема
« Отговор #2 -: 14 Юли, 2019, 11:57:16 »
Да това е схемата, отговаря на номерацията на елементите. Благодаря ви много! Имам опашки в яркостта, не са окантовки а опашки. Има някакъв проблем в обработката на видеосигнала.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: TV NEO mod. TV-2121TX - схема
« Отговор #3 -: 14 Юли, 2019, 13:26:22 »
Опитвам се да да помогна.Проверете С307 по тази схема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: TV NEO mod. TV-2121TX - схема
« Отговор #4 -: 14 Юли, 2019, 19:42:06 »
Аз го търся отдавна този кондензатор. Той не е горе на платката а долу. А надписите под него. Този телевизор двама го носеха да го изхвърлят, Аз мислех че е някаква сложна повреда, А те го изхвърлят заради С307. Първите две снимки са за ефекта от нефилтрирано захранване на видео-усилвателите. Последната със сменен С307. Влязох в сервизен режим за да оправя трите цвята с предните бутони. Сега не мога да изляза от сервиз защото нямам дистанционно. RED GAIN 54. DC RED 067. GREEN GAIN 42 DC GREEN 069.  BLUE CAIN 55 DC BLUE 072. LOGO 6_ _ _ _ _ _. APR THRESHOLD 15.
« Последна редакция: 14 Юли, 2019, 19:54:35 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: TV NEO mod. TV-2121TX - схема
« Отговор #5 -: 16 Юли, 2019, 20:51:52 »
Попитах в "КСП" по номера на контролера: ST92195B5B1/PBP за дистанционно. Отговориха ми че това дистанционно е № 2491 но го нямат в момента. Ако има някой такова дистанционно да ми пише на лични. (Трябват ми още 2бр. дистанционни URC22B). Телевизора е за деца ще се гледа детско на него. Така и не разбрах кое е това китайско шаси и как се влиза и излиза от сервизен режим.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: София
Re: TV NEO mod. TV-2121TX - схема
« Отговор #6 -: 17 Юли, 2019, 08:42:58 »
Може да поръчаш такова дистанционно от фирма Конел, те ги произвеждат: https://conel-bg.com/index_bg.php
Влизане и излизане от сервизен режим на телевизора става със скрит бутон на дистанционното, до него достъп има след като се разглоби ДУ.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: TV NEO mod. TV-2121TX - схема
« Отговор #7 -: 17 Юли, 2019, 10:05:32 »
Много ви благодаря. Пробвах около 10 дистанционни някой от които стават за "НЕО" и нито едно не става. Аз този проблем го решавах по друг начин с URC22B. Имам изписана цяла тетрадка с кодове за влизане в сервизен режим на най различни марки телевизори. Обаче спряха да го продават по магазините (4лв.) Сега продават само такива с автоматично търсене на кода.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |