| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос за инструмент  (Прочетена 1811 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Въпрос за инструмент
« -: 27 Юли, 2019, 19:37:42 »
Видях това . Рекламират го във фейса . Ако някои  имат инфо , моля да кажат мнение . Заслужава ли си 30 те ,долара .

Активен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Въпрос за инструмент
« Отговор #1 -: 27 Юли, 2019, 22:01:07 »
Джобен дигитален осцилоскоп с ниска семплираща честота, обикновено могат да изследват само сигнали с ниска честота, до около 200 KHz. За какви нужди ти трябва? Това е по-скоро уред за обучение, отколкото реално използваем такъв. Да кажем за ремонт на НЧ устройства става.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Въпрос за инструмент
« Отговор #2 -: 27 Юли, 2019, 22:05:50 »
Аз имам , ама е голям и тежък . По скоро се интересувам от него , да мога да го нося в чантата . Благодаря за информацията .

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Въпрос за инструмент
« Отговор #3 -: 28 Юли, 2019, 17:34:31 »
Да, вероятно става за сигнали до 20к. Т.е. за диагностика по аудио усилватели ще ти помага. Не трябва да се разглежда като сериозен уред, камоли да го наричаме осцилоскоп. Имаше преди време едни китчета за сглобяване, поне малко по-евтино май вървяха.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен V.Dimitrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос за инструмент
« Отговор #4 -: 05 Ноември, 2019, 00:05:01 »
За обучение и за играчка става, но не и за нещо по-сериозно.
Аз бих взел USB осцилоскоп или някой стар аналогов (ако имам достатъчно място).

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |