| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Консултация относно закупуване на micro GPS modul  (Прочетена 2936 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Здравейте имам следния проблем. Човек от нашето семейство след прекаран инсулт получи болест на Ауцхаймер. След като излезе от вкъщи забравя да се върне и много често се налага да го търсим! За това реших да помисля за някакъв GPS модул. Зная че вече има такива часовници за деца. Но ако му сложа на ръката такъв часовник той ще го махне. По принцип той се придвижва с бастун, за това реших да монтирам GPS модул в бастуна. Ако има някой такава микро-платка със сим карта да ми пише. Или поне дайте линк къде се продава. Не ми е необходимо готово изделие. Трябва ми само платка за вграждане.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #1 -: 18 Септември, 2019, 02:12:22 »
Не се бях сетил че всеки един стар телефон, който може да се програмира върши тази работа. Маха се клавиатурата и дисплея и остава само процесора с крайното стъпало. От тези стари телефони си правя дистанционно командване на уреди.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #2 -: 18 Септември, 2019, 09:20:40 »
Ок, сега те разбрах!
Нека преобърна въпроса - защо не купиш един такъв часовник, не му извадиш платката, която е бая по-малка от пластмасовата коруба, и не я вградиш в бастуна? Това е компактно готово решенние, което няма как да биеш на самоделка.
 :hi:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #3 -: 18 Септември, 2019, 14:18:28 »
Ако си проличи, че нещо е различно в бастуна и него ще захвърли някъде. Не трябва да се подценява възможността и бастуна да бъде евентуално забравен. Та не знам как ще го решиш проблема. Все пак дори вграден в бастуна модула трябва да е достъпен за зареждане на батерията.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #4 -: 18 Септември, 2019, 19:04:17 »
Трябва ти GPS тракер. Има ги за хора и за животни. Директно се проследява на телефона или компютъра с карта точното место. Трябва да измислиш как да му го сложиш така, че да не може да го свали. Няма друго решение. Алцхаймер е нещо ужасно и трябва да се внимава. С времето ще се влошава докато няма нищо да познава повече. По-добре мисли в посока как да му го сложиш, че да не може да го губи. Другото е афиф и ненадеждна работа. Също трябва да има на него табела с името му, адреса му и телефон за връзка. За да може при изпадане в безпомощно състояние да може да ви се обаждат:  полиция, граждани, бърза помощ при нужда. Съжалявам ако звуча грубо но съм реалист, който се сблъсква всеки ден със сложни и тежки ситуации по болниците из цял Берлин
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #5 -: 18 Септември, 2019, 20:06:33 »
В Алиекспрес е пълно с такива устройства.Следиш го с телефона.До колкото разбрах има и микрофон.Там има стотици различни.Това е около 30-40 лв.Има за животни които са стотинки.Пишеш в търсачката им GPS трекер и ще те засипе.
Като това.Зависи с каква батерия ще го вземеш.Работи по няколко дни без презареждане.

https://ru.aliexpress.com/item/32950082213.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.704e67cealyN1x&algo_pvid=9d310de5-101b-4693-8928-5bb50b9745ad&algo_expid=9d310de5-101b-4693-8928-5bb50b9745ad-44&btsid=1687ae45-923c-4651-ad3c-85d36d4a66cf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_52

Нека не се смята за реклама,тук случая е особен.С един приятел три дни търсихме тъста му,познато ми е.
« Последна редакция: 18 Септември, 2019, 20:21:14 от lz2xl »

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #6 -: 19 Септември, 2019, 01:01:01 »
Много благодаря на отзовалите се в темата. Въобще не знаех че има вече такива тракери. Как мога да си  поръчам този от снимката? Благодаря ви много!
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #7 -: 19 Септември, 2019, 03:00:45 »
Да внеса малко уточнение, щото аз съм на таз вълна от близо година, тате редовно си забравя ключове и кое къде е /на 24 юли направи 83, да ми е жив и здрав/
та, мислех и аз за часовник, за пояс, за гривна. Ама при мен тате търчи като кон без бастун, без очила, без телефон ...
мислех, тайно да му пришия нещо, ама той си сменя тоалета по 3- пъти на ден, но НАЙ-важният момент, който касае и колегата GRIDLIC:
1 - Ще направиш устройството - добре
2 - то иска ТОК, т.е - през ден ще да трябва да го зареждаш
3 - обекта трябва да го носи с него постоянно, а ако го забрави някъде, да търчиш
===============
аз мислех, да татуирам адреса на тате на ръката, ама още се дърпа, За съжаление, сутрин говори с мен и вечер в 7 ми звъни да пита, що не съм се прибирал цяла седмица ....
Имплантите за кучета пак не вършат работа, та още мисля решение. Ако го изобретя, за форума ще е безплатно, а иначе ще стана милионер .....

Неактивен ian

Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #8 -: 19 Септември, 2019, 05:43:05 »
Една идея... да се монтират две такива проследяващи устройства (за по-голяма сигурност) в обувките на човека, който искаме да не загубим.
А относно зареждането на батерията... дали е възможно да се монтира и някакъв малък генератор, който да се задейства от ходенето на човека, но това е вече малко абстрактна идея?
Поздрави и успех!

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #9 -: 19 Септември, 2019, 06:36:09 »
Аз съм  решил как да го реализирам. Три независими системи. Първата най евтината генератор на импулси с "TTL" схеми на ниска честота около 28Mhz. До 150м. Втората тракер в специално заключващ се джоб в дрехата преди да излезе. И третата тракера в бастуна. Зареждането в бастуна е лесно женски куплунг в който включвам тръбовиден мъжки куплунг. Другите два зареждам преди излизане на вън. Има една книжка от 80те. години "Електроника за свободното време" там има една схема с два транзистора която следи долната и горната граница на акумулаторите има и тримери за настройка на праговете на напрежението, като може да изключва или включва има и светодиодна индикация. А в момента изследвам един процесор в един тракер който следи напрежението върху акумулатора и го изпраща като телеметрична информация през GSM мрежата.
« Последна редакция: 19 Септември, 2019, 06:43:49 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #10 -: 19 Септември, 2019, 07:14:04 »
Да има вече такива генератори на инерциален принцип са, мисля че са с неодимови магнити. Произвеждат ток при движение сътресение и др. Има и соларни якета и фанелки в един магазин ги продаваха.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #11 -: 19 Септември, 2019, 13:46:52 »
Това което е в Алиекспрес може да го поръчаш там,за около месец и малко отгоре ще го доставят.Като чета там го предлагат с две батерии,малка за 2 дни непрекъсната работа и голяма за 5 дни.После трябва да го зареждаш.Не знам как е положението със закона.В някой страни има ограничения.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #12 -: 20 Септември, 2019, 20:34:08 »
Добре ще ги поръчам, дори и да чакам месец. Проблема е дали се поддържа софтуер за тях от нашите оператори. Вчера един със синдром на Питър Пан ми показа как следи жена си с инсталирана програма кидс тракер, проследяването от М-тел е безплатно но му искат по 40лв. абонамент на месец за микрофон. Ще търся по обяви някой с готова инсталирана програма.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #13 -: 21 Септември, 2019, 11:47:31 »
точно това исках да кажа, ако не искаш да изпращаш постоянно СМС и да получаваш координати .... от устройството (както работи по-горе покзанато устройство) , то трябва да търсиш първо платформа с която ще следиш за тракера и да гледаш какви устройства поддържа ...

има безплатни платформи , аз съм ползвал само тази  gps-trace.com, но сега за съжаление ми е спряна картата в устройствиото за да ти демонстрирам ....
там проследяване и на телефон , така че може да си направиш тест с телефона и да разбереш как ще изглежда и с трекера
и има  списък ... с трекерите  ,мисля че най-малкия е  tk102 , но ти го разгледай
има още няколко руски сайта безплатни като този
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Консултация относно закупуване на micro GPS modul
« Отговор #14 -: 22 Септември, 2019, 01:39:34 »
Дс инсталирана програма кидс тракер, проследяването от М-тел е безплатно но му искат по 40лв. абонамент на месец за микрофон.
чакай сега, ти дядката искаш и да го слушаш ли? Че тогава направо да бърша темата.
Както казах - следене на дете с часовник/телефон е едно, подслушване с микрофон - директно у НК (Наказателен КОДЕКС), по спомени - до 5 г. затвор.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
1668 Прегледи
Последна публикация 15 Юли, 2015, 00:38:36
от angel angelov
1 Отговора
1296 Прегледи
Последна публикация 18 Октомври, 2015, 19:57:46
от ahedproductions
2 Отговора
1416 Прегледи
Последна публикация 15 Септември, 2017, 21:26:37
от Eltehno
6 Отговора
2173 Прегледи
Последна публикация 02 Октомври, 2018, 16:54:52
от bluelemon

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |