| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос за модернизация на ламинатор за правене на платки.  (Прочетена 4604 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
За Брадър съм чувал, че някои модели са с по-особен тонер и не се получава добре тонер трансфера. Не знам дали е вярно, ако постигнеш резултат ще е добре!
Аз карам за сега с един Canon 30-нещо си относително нов купуван 2009-та. Оригиналната демо касета - супер, презаредена в Арбикас - става за разпечатване на текст, за съобщения до съседите и т.н., но за платки - йок. На най-високата настройка за плътност - не е достатъчно. Естествено за това купих нова оригинална - с нея сега няма ядове, и така заредената си я ползвам за ежедневно печатане, а оригиналната я пазя само за шаблони. Относно ниската плътност в центъра на големите черни площи - факт, при всички принтери това е трудния момент, но с малко нагаждане на времето за експониране не ми прави проблеми.
Иначе най-малкият проблем е паралелния порт и уиндоуса - у нас е като музей на компютърната техника, има всичко работещо от 98 до 10 :).
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Бледото копиране може да се получи.......................

Зареждането е направено както трябва,барабана на тъмно.За всеки случай след това и него смених с нов.Зареждах го с всякакви "оригинални" тонери.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 409
  • Населено място: България
Тествах. Топих с ламинатор. Веднага след като пристигна разопаковах и мерих температурта. Около 140C. Cмених съпротивление в делителя на датчика с LM 358 и сега е предполагам 170-180C върху валяците. Брадъра е на 600 dpı. Hа HQ резолюция пуска в излишък.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Еее супер се е отпечатало, кой модел Брадър ползваш,защото моят е нов но не уплътнява така добре .Моят е 1222we.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 409
  • Населено място: България
 1211 wi-fi. Касетите са по 1000 листа 5 пъти по евтини. Барабана се сменя след 10000. Плюс това минавам от синята скъпа PNP paper на евтината китайска (жълта) хартия.                                                         
  Има надежди след толкова мъки със Самсунга.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 409
  • Населено място: България
Kолкото и да е чудно за подготовка на заготовката Scotch-Brite . Полира се под прав ъгъл. Не се пипа!  В никакъв случай шкурка.  Шкурка само по ръбовете. И след разпробиването от най-ситната примерно no: 500 до 1000. След което лакиране с р-р от качествен колофон и органичен р-ел.  Поръчвал съм платки от Китай но този метод е по- практичен понеже реализираш на момента. Чакането понякога убива желанието.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
При тази плътност на тонера която си постигнал, наистина не ти трябва друго! Браво, продължавай в този дух!
За калайдисването напоследък практикувам калайдисване със сплав на Розе в глицерол. Много съм доволен, разгледай клипове в ютюб руснаците са качили. Скоро и аз ще пиша по този въпрос с лични резултати.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
След полиране почиствам с амонячна вода от аптеката. Два пъти.Първия път кърпичката посинява и обира финия прах от медното фолио, втория път трябва да остане чиста. И да- НИКАКВО ПИПАНЕ с ръце на почистените повърхности!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 409
  • Населено място: България
Не намирам за нужно Розе щом е за лично ползване. След привършване на монтажа следва обстойно почистване с р-ел и повторно лакиране с гореспоменатия лак след което (медтта) не се окислява въобще. Ето платка на почти година:

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
Kолкото и да е чудно за подготовка на заготовката Scotch-Brite . Полира се под прав ъгъл. Не се пипа!  В никакъв случай шкурка.  Шкурка само по ръбовете. И след разпробиването от най-ситната примерно no: 500 до 1000. След което лакиране с р-р от качествен колофон и органичен р-ел.  Поръчвал съм платки от Китай но този метод е по- практичен понеже реализираш на момента. Чакането понякога убива желанието.


какво е  р-р  и р-ел ? 
р-р  сигурно е разтвор де , но р-ел , не можах да си го преведа
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Май ще да е разтворител  :hi:  И аз понякога се дразня на съкращения, ама всеки си знае своята. Калайдисването на платките според мен е екстра, която не е за пренебрегване. Димитър ползва една много добра технология, но за съжаление тя е малко скъпа.По-голямо количество платки с поялника пък си е истинско изпитание на нервите. Когато съм правил някакви серии и аз съм прибягвал до лакиране след почистване на флюс и други боклуци, но ползвам нитроцелулозния изолационен лак на ВЮРТ. На спрей е , съхне бързо и има много добра адхезия. Колофоновите разтвори си стареят и рано или късно създават проблеми. А, и в тази посока- вчера са подарили на сина ми "четка" за почистване на солдър маска. Така както ми обясни той, това е снопче стъклени влакна, които са в корпус, подобен на химикалка и по малко се избутват през кухия връх. Нещото било уникално удобно, днес, живот и здраве, ще го видя и снимам.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 409
  • Населено място: България
 help40  В миналото в училище така се пишеше в часовете по химия и биология. Които знае знае. Любимите ми предмети. Също така примерно се изписваше ИЗПОЛЗУВАХ а сега се пише ИЗПОЛЗВАХ както се изговаря. Явно правописа търпи промени във времето.                                                                                               
 ditronix  За любителски цели става по-важното е да работи. За проекти на високи честоти с каквито се занимавам е по-добре полирана мед (след среброто разбира се) отколкото калаено покритие поради Skin ефекта. С такива впечатления съм останал. Имам платка на сателитен приемник за аналоговата телевизия правена 1995 година още блести и не е потъмняла. Така че всичко което споделям е на база опит не са съчинени приказки. Обаче ако някой ден реша да произвеждам и продавам изделия непременно ще бъдат покрити със сплав на розе. Което е малко вероятно поради конкуренцията да ''другарите'' китайци. :(                                                         
     Свършиха ли обикновенните четки за рисуване? Ако покриеш с нитроцелулозeн лaк и се наложи да разпоиш нещо мирише ужасно.
« Последна редакция: 22 Ноември, 2019, 15:21:25 от lz2lx »

Неактивен veso74

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 339
  • Населено място: Силистра
  • LZ2WSG
По някаква причина с колофон и спирт (дори медицински) ми побеляваха спойките. Започнах да избягвам този разтвор.

Сега напълно калайдисвам, но ми се ще да намеря подходяща "домашна" технология за защитаване от корозия.

lz2lx, какъв е разтворителя?
« Последна редакция: 22 Ноември, 2019, 15:34:08 от veso74 »

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 409
  • Населено място: България
Коресилин т.е. нитроцелулозен разтворител. И един трик- ако след нанасянето за няколко минути се подържи  срещу инфрачервена печка процеса катализира и покритието става по прозрачно и по твърдо. После платката се държи хоризонтално в шкаф 24 часа за да не полепнат прахови частици. Понеже коресилина разваря или оставя следи по някои видове пластмаси понякога използвам изопропилов спирт но само при почистване. Може и прозрачен спирт за горене. Спирта не става за приготвяне на лак не съхне бързо понякога въобще не изсъхва. При почистването платката се поставя перпендикулярно върху салфетка за да не премине разтворителя към страната на детайлите. Изрично не се пуши (далеч от огън) на открито но да няма прах.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 409
  • Населено място: България
Оказва се че няма да губя веме да чакам пратки от Чайна.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |