| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Магнетофон Кащан  (Прочетена 4096 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Христо

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Велинград
Магнетофон Кащан
« -: 12 Ноември, 2019, 15:17:00 »
Купих си една беля,че много дълго не бях човъркал стара техника.Та става въпрос за Кащан,ролков магнетофон.Изчистих и смазах механиката и всичко заработи.
Трябват ми врътки,един индикатор, ремъци и една ролка 18 см,както и една празна,че моите са изпочупени.На аудио го пробвах, пуснах му звуков сигнал от телефона и единият канал не работи.

Неактивен Христо

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Велинград
Re: Магнетофон Кащан
« Отговор #1 -: 13 Ноември, 2019, 20:15:37 »
Няма ли кой да се отзове,разочарован съм.Трябват ми някои дреболии,но не мога да пиша в раздел купувам-продавам,според правилата на форума.Двете врътки,индикатор,това са дреболиите.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Магнетофон Кащан
« Отговор #2 -: 14 Ноември, 2019, 19:33:15 »
Има два модела - Кащан и Кащан 1. Те са за износ. За вътрешния пазар се предлагат като Юпитер 203 и Юпитер 203-1. Това са сравнително висок клас машини и не може да очакваш толкова лошо състояние, че някой да извади врътките. Аз имам два Кащан и един Юпитер. Те са за основин ремонт и реставрация, но със сигурност са поправими. Всички копчета и врътки са по местата и ако ти ги дам, трябва аз да търся. Само врътки нямам и едва ли някой ще има. Потърси нещо подобно, което може да ги замести или пък някой да ги отлее.


Неактивен Христо

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Велинград
Re: Магнетофон Кащан
« Отговор #3 -: 14 Ноември, 2019, 20:27:23 »
Мдаааа,така е.Никъде не мога да намеря.Ще трябва да търся донор,цял.И единият индикатор не работи,прекъснал е.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Магнетофон Кащан
« Отговор #4 -: 14 Ноември, 2019, 20:37:39 »
Врътки за тоя модел не се ли намираха още при Микова в София, и евентуално в Танко 2... някой ако ходи нататък може да провери...
Омраз!

Неактивен Христо

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Велинград
Re: Магнетофон Кащан
« Отговор #5 -: 14 Ноември, 2019, 20:58:16 »
Аз съм от едно село близо до Велинград,нямам въюможност да проверя в посочените места.

Активен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 552
  • Населено място: град Добрич
Re: Магнетофон Кащан
« Отговор #6 -: 12 Септември, 2020, 08:10:11 »
Здравейте , търся капаче за кащан , от пред което стои пред главите!?!
моля помагайте. И горен капак.

Активен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 552
  • Населено място: град Добрич
Re: Магнетофон Кащан
« Отговор #7 -: 29 Юни, 2022, 08:24:47 »
Някой да се е сблъсквал с един проблем при Юпитерите???
Когато замених електролитите в предусилвателните платки-усилвател иниверсален, изкочиха доста премодулирани високи  честоти и също при запис с по високо ниво което е около 2-3 децибела в червеното криви и премодулира звука!
Същата ролка я просвирвам на КАЩАН и свири добре,възпроизвежда силните и качествени високи честоти и не премодулира при по високо ниво!
Записите съм си ги правил на хубави магнетофони - studer a807 и akai x360d Това са студийните ми магнетофони, вярно записват доста високи честоти които домашните магнетофони-не успяват.Все пак са най високия клас за запис!С по 4 глави и т.н.
Струва ми се,че е заради германиевите транзистори на Юпитерите.Вече на трети Юпитер ми се случва,а с оригиналните руски кондензатори свири по добре???Може би трябва да преработя схемата ,да направя някой корекции.През 80-те години имах една комета руска модел209 която беше смес от германиеви и силициеви транзистори и цъкаше братче,чуваше се супер няма кривене и премодулиране ,не вярвам юпитерите да са така скапано измислени,би трябвало да са по добри и от Кометата!

Активен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 552
  • Населено място: град Добрич
Re: Магнетофон Кащан
« Отговор #8 -: 29 Юни, 2022, 11:42:50 »
За сега завъртях тримерите за корекция при 19об и нещата с високите се наместиха, но мисля,че не е нормално да корегирам заводските корекции!Плюс това укасих превключвателя за запис който управлява индикаторите да действат само при запис.Така,че вече реагират и при възпроизвеждане!Докарах нивото с донастройващите тримери за индикаторите да е 0децибела както съм записал на тестова лента звук от генератор.Но Все пак Кащана който е със силициеви транзистори свири по-добре!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |