| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Климатика работи, но духа едва, едва топло  (Прочетена 15361 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
Здравейте , 

от няколко дена (мисля че проблема стана точно преди Нова година) климатика спря да духа горещо , духа едва едва топло ... мисля че стана проблема след токов удар вечерта.
Може да се заблуждавам разбира се и да не е причината токовия удар.

Климатика е LG inverterV (ще разгледам къде са му документите да намеря точната спецификация на морела , ако на някой му е интересно)

Сега работи постоянно ... за да може да вдгне някакви мизерни градуси в статята ... , като си сложиш ръката на мястото където духа вътрешното му тяло се чувства едва едва уловима топлина.
Спирах го от контакта за няколко минути (четах някакви глупости да се "рестартира" демек ... но) но уви не помогна рестарта.

Какво да очаквам .... как мислите , имал ли е някой подобен климатик и проблем с него ....  ???

Докато гледах да намеря отговор на въпросите си в OLX видях друг LG на който са писали  "работи но недуха много топло" ... явно не съм само аз ... и явно проблема е голям щом са решили да го продадат на някой вместо да го оправят ...

не съм търсил още сервиз , те май повечето не искат с LG да работят , преди 2 години го местих , тогава го пълнеха на ново и го чистиха в фирма ... но за жалост съм загубил телефоните им и сега ще търся на ново (а може и да е за добро че съм ги загубил)


Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #1 -: 05 Януари, 2020, 21:50:12 »
Погледни вентилатора на външното тяло, дали върти както трябва. Ако духа мижаво, може кондензатора да е за смяна, пък се и връзва със токов удар. Ако е изпуснал фреона, процеса е по-бавен, трябва да се забележи...

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #2 -: 06 Януари, 2020, 01:22:06 »
При мен беше подобна ситуацията  с климатик фуджитсу.
Повиках фирма свалиха турбината на вътрешното тяло-страшна мизерия се беше натрупала на перките.
Казаха че ми е клеясала втулката в края на турбината .
Смазаха я и измиха всичко по вътрешното тяло.
Сега работи добре а бях решил че е за фреон.
Казаха че като е наклепана турбината не може да засмуква толкова въздух и духа слабо-пада и дебита.
Това се е натрупало за над 10г.работа.

Активен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #3 -: 06 Януари, 2020, 02:19:33 »
утре ще вися през прозореца да видя дали се върти ,  и дали има мизерия на вентилатора ... , дано да е от това , въпреки че за година и половина се съмнявам да се е събрала мизерия , но пък лятото не се ползва въобще и може някой гадина да си е направила там гнездо , знам ли :)  , а може и нещо да е литнало да е залепнало там ...
знам ли може и да е изгорял  ...
на много неудобно място е просто ....
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #4 -: 06 Януари, 2020, 07:39:29 »
Първа причина - почистване на вътрешното тяло /филтри/ - най-често.
Втора причина - изтекъл фреон - много рядко.
Трета причина - повреда в електрониката /датчиците/ - рядко.
Четвърта причина - лоша настройка на оборотите на вентилатора - рядко.

За почистване на вътрешното тяло се вика фирма /ако е в гаранция/, но почистването е мижаво, за цената, която искат... За това аз си правя почистването сам.
Обикновено предният капак е захванат с две видии, в далния край, прикрити с пластмасови тапи. Горе е на пластмасови сглобки. Различните марки може да имат различно решение.

Почистването е добре да се извърши през лятото, с разредено "Меглио" /или както се казва там/, защото през зимата от изпаренията не се диша в помещението. Промивката се изнършва, като първо се премахва предния капак. Радиатопа се напръсква с препарата, като след около 5 мин. се промива с много вода. Избърсва се турбината, на вентилатора.  Сглобява се. Пуска се климатика на висока температура и максимални обороти на вентилатора, жалузите - отворени докрай. Отварят се врати /и прозорци/. Лично аз, използвам за промивката с вода пластмасово шише, като пробивам капачката с бургия 3,5мм. /или с отверка/. :D

Преди да се извърши всичко това е добре да се промият филтрите, защото при задръстени такива климатика рязко влошава параметрите си. Промивката е със силна струя, гореща вода, от чешмата.

Е горе-долу, това е. Всичко друго е за сервиз. Успех!

.
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #5 -: 06 Януари, 2020, 08:00:42 »
Според мен не е проблема в външното тяло щом имаш топлина от вътрешното.
Виж на вътрешното има
два датчика,единият мери температурата на питата другият на въздуха в помещението.
Да не би този който е на питата да се е откачил от нея.
Понеже той  разрешава скорост на вентилатора при горещо вътрешното тяло.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #6 -: 06 Януари, 2020, 08:57:02 »
Какво да очаквам .... как мислите , имал ли е някой подобен климатик и проблем с него ....  ???

Имам точно такъв модел и аз, 12-ка е големината. Работи добре. Това което съм забелязъл, е че при кратковременно примигване на лампите за осветление, веднага климатика се рестартира сам. Отнема няколко минути докато тръгне отново.
Явно има някаква защита по ниско и предполагам по високо напрежение, и сработва мигновенно. За съжаление друга информация нямам.
Пиши до къде си стигнал с решаването на проблема. Може и на мен да ми е от полза някой ден.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #7 -: 06 Януари, 2020, 12:22:12 »
Когато се мие вътрешното тяло трябва да се изключи от тока, да не стане късо. Също се гледа да не се намокри електрониката вътре. Обикновено аз моя след обилно измиване лятото го оставях отворен два дена да си изсъхне всичко за да няма изненади при пускането.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Активен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #8 -: 06 Януари, 2020, 14:38:06 »
Когато се мие вътрешното тяло трябва да се изключи от тока, да не стане късо. Също се гледа да не се намокри електрониката вътре. Обикновено аз моя след обилно измиване лятото го оставях отворен два дена да си изсъхне всичко за да няма изненади при пускането.

не е мит климатика

а за перката  не можах да определя  , сега ще се мъча с някакво огледалце да гледам ,  но е много по тих от преди , може би не се върти
чува се жужене но то е явно от компресора , а преди определено беше по шумен ....

опитите продължават , ще пиша какво е станало
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #9 -: 06 Януари, 2020, 15:43:57 »
Сваля се цялата турбина и се мие

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #10 -: 06 Януари, 2020, 17:36:48 »
Аз да се изкажа от обща култура.
Понякога при токов удар се получава някакво 'увисване' на климатиците (случвало ми се е при всякакви модели)
Ваденето на щепсела от контакта и изчакването 10-15 минути няколко пъти е решавал подобен проблем.
Та колега, ако не сте пробвали  - няма да навреди.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #11 -: 06 Януари, 2020, 18:40:37 »
При мен се получи такова нещо преди години на вилата и се оказа, че напрежението на мрежата е 170 волта. Тогава климатика беше на година и половина, с чисти филтри и достатъчно фреон.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #12 -: 23 Януари, 2020, 09:14:31 »
Има ли развитие по темата?
Климатика вече работи ли? Интересувам се къде е бил проблема.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Активен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
Re: Климатика работи, но духа едва, едва топло
« Отговор #13 -: 23 Януари, 2020, 12:06:42 »
не не работи още , достъпа до него е труден , фирма не съм викал още , за сега се топлим с алтернативни източници  така да се каже ... ,

чаках по топъл ден , за да  освободя до него достъпа , ще напиша какво му е било ако има развитие .... за сега си е все така ... полужив :(
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |