| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: бормашина от Лидл-проблеми  (Прочетена 9008 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #15 -: 12 Януари, 2020, 20:38:38 »
Абсолютно същата.ЕДно към едно.Разликата е -цвят зелен,лепенка -"Парксайд".
Плота и тялото са отливка , при мен . Ти , за кое казваш че е ламарина ?

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #16 -: 12 Януари, 2020, 21:26:07 »
При мен долната стойка е ламаринена-преса 1.5 мм

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #17 -: 12 Януари, 2020, 21:26:33 »
А ето и моето решение. Производство преди 9.9.1944г. Била е с централно задвижване от общата трансмисия на предприятието. Спасих я на времето от скрапа на една леярна. Преустроих лагеруването от втулки на търкалящи лагери заради по лесната поддръжка и и монтирах електромотор. Така и си остана без горен предпазен капак на ремъка.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #18 -: 12 Януари, 2020, 21:41:54 »
А ето и моето решение. Производство преди 9.9.1944г. Била е с централно задвижване от общата трансмисия на предприятието. Спасих я на времето от скрапа на една леярна. Преустроих лагеруването от втулки на търкалящи лагери заради по лесната поддръжка и и монтирах електромотор. Така и си остана без горен предпазен капак на ремъка.
Ами , кво да кажа ,... Сериозна машина , от едно време . Аз рядко се връзвам на нови и лъскави инстроменти , ама ето че  го сторих .

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #19 -: 13 Януари, 2020, 08:48:54 »
Точно обсъждания вид бормашина е пълен боклук. Аз също се минах с покупка на подобно недоразумение, и даже патронника беше с трета различна челюст, и замяташе свердлото. Та и патронник купих нов, ама от това машина за работа не става!
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #20 -: 13 Януари, 2020, 12:28:26 »
и аз мислих да си взимам от лидл .... има мнение сред народа тук , че на Парксайд не са толкова .... фалшиви работите , но явно няма смисъл
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #21 -: 13 Януари, 2020, 13:49:07 »
Ама че ' реклама' им направихте,а те се убиват да хвърлят брошури по къщите :crazy:

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #22 -: 13 Януари, 2020, 15:38:00 »
От четвъртък пускат съвсем друг модел бормашини със съвсем друга цена! Надявам се, че ще са по-свестни, а не като досега коментираните!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #23 -: 13 Януари, 2020, 17:49:12 »
От четвъртък пускат съвсем друг модел бормашини със съвсем друга цена! Надявам се, че ще са по-свестни, а не като досега коментираните!

Има една приказка, а дано - ама на да ли? И новите им бормашини са със същите механични проблеми. Сега внесените в Германия. На четвъртото видео, човека му писнало да пренавива ел. мотора и е поставил друг, преобразил я и механично. Има и едно друго видео, как пък са поставили един вентилатор под мотора да го охлажда. Режима на работа на тази бормашина е 15 минути максимум, пише го на табелката.  Звучи несериозно за такава техника.
/>
/>
/>
« Последна редакция: 13 Януари, 2020, 17:54:56 от didov »

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #24 -: 13 Януари, 2020, 18:24:28 »
Дидов, новите нямат нищо общо с това от снимките! Влез в онлайн бюлетина им и ги погледни. Шпиндела се кара нагоре-надолу не с кръстачка, а с колело на три сегмента, почти като волан на БМВ, което дори е гумирано! Основата е от лят алуминий, което обаче ме притеснява, защото ще се изместо центърът на тежестта на машината. Моята е лята чугунена основа. Не съм забелязал мотора да загрява, не съм и го зорил много, ама това за 15-тте минути ми звучи смешно....
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен KVM

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: България
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #25 -: 13 Януари, 2020, 19:15:04 »
Ето това е истинска настолна пробивна машина, правеха ги доскоро при нас. Не се занимавайте с тези вносни боклуци за по стотина лева. Купете си качествена Българска машина, дето се вика ще ви надживее...

https://www.alo.bg/6266364

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #26 -: 13 Януари, 2020, 19:46:37 »
Драго, това са старите модели с проблеми PTBM 500 E5, PTBM 500 C3, PTBM 500 D4, PTBM 500 A1.
Ето и новия модел за който става дума и не са по свестни! Гледай видеата, същия дол дренки са!
/>
/>Забелязваш ли, че няма с колко Нютон метра може да работи. Написали са - за метал до 13 мм. свредло. Смешна работа за 710W машина. Има видеа, като я напънат с по голям диаметър в метална плоча, и мотора спира.........Иначе екстри има, както хората казват - за какво ми са екстри, като една дупка не може да пробие и то за 300 и кусур лева.
« Последна редакция: 13 Януари, 2020, 19:53:50 от didov »

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #27 -: 13 Януари, 2020, 19:49:49 »
Днес реших да пробвам със смяна на работния кондензатор какво ще стане.Фабрично е 14 микрофарада.С кондензатор 10 микро мотора стана  по-безшумен  и леко грее чак след седмата минута,което е голям успех.Взех че премерих фабричния кондензатор/той е НОВ/ и вместо около 14 микрофарада уреда отчете 16.5 микрофарада.Китайска им работа.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #28 -: 14 Януари, 2020, 08:15:21 »
Оффф, не ги знам бе! Гледам я- изглежда по-съвременно. Имаше преди години едни като по-старите, бяха идеални! Защо ли тогава не купих една.... Ама работех, в завода имаше всичко  ???
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #29 -: 14 Януари, 2020, 08:42:38 »
Истината е в старото българско производство. Може и там да не са идеални нещата, ама е здраво и ремонтопригодно.
И най-вече доказано във времето. Ама като разпродаваха на цената на скраб, си мислехме че това е отживелица и ще накупим нови западни машини на светлинни години напред като качество...сега виждам колко съм бил заблуден...поне аз :(

Няма евтина и качествена машина. Няма!
Пазара е залят с евтини боклуци на "добри" цени, с гръмки реклами и лъскави кутии.
А вътре НИЩО. Боклук! Пробутват ни шарения, а не качество.
Но тъжната истина е, че ние, потребителите си го искаме това. Търсим ниска цена и много екстри. Е, получаваме ги :lol:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |