| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Магнетофон - неясна марка  (Прочетена 1374 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Магнетофон - неясна марка
« -: 21 Януари, 2020, 16:43:47 »
Колеги , преди месец си купих това нещо . Като го отворих , се оказа че няма марка , сериен номер , табелки ,.. Освен това и кутията ми изглежда  правена от домашен майстор . Ролката с която го получих ,  е  със двупистов запис , само с немски песньовки . Аз съм го запуснал вече , но има за оправяне доста неща . Майстора който го е правил , беше монтирал мрежов траф , единствено  за 6 волта , за да свети контролна лампа   - 6,3 волта . ..впечатляващо . Лампите са ECL86  ;  ECC 83 ;
Ако нещо ви е познато , споделете . Че трябва да оправям запис , и др., такива .
« Последна редакция: 21 Януари, 2020, 16:50:47 от радиото »

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Магнетофон - неясна марка
« Отговор #1 -: 23 Януари, 2020, 20:41:42 »
Не бях видял темата. Това чудо е някакъв модел на Ferguson. Даже имам нещо такова, но е някъде в купчината за правене и трябва да обърна всичко. Виж в Интернет някои от моделите 3210 - 3224.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Магнетофон - неясна марка
« Отговор #2 -: 23 Януари, 2020, 20:47:26 »
Не бях видял темата. Това чудо е някакъв модел на Ferguson. Даже имам нещо такова, но е някъде в купчината за правене и трябва да обърна всичко. Виж в Интернет някои от моделите 3210 - 3224.
Благодаря ти Божичко ! 

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Магнетофон - неясна марка
« Отговор #4 -: 27 Януари, 2020, 21:46:44 »
Ето това е . Събрах го да го снимам , да се види , кое , как.  Има лого на филипс , но имаше дупка тук , и съм го залепил аз .  Прегледах доста модели на фергюсън , но точно такъв не видях .
« Последна редакция: 27 Януари, 2020, 21:53:38 от радиото »

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Магнетофон - неясна марка
« Отговор #5 -: 17 Април, 2020, 16:17:44 »
Трябва ми схема на магнетофон telefunken 230 . По възможност да е четлива . Тия дето ги намирам , , като ги разпечатам , и само мацаница излиза .Ако може да е на ПДФ , или снимка . Всъщност ми трябва само крайното стъпало за звук . Изходния траф се е опекал . Тразисторен е , и ми е много странно как така изходния му е стопена макарата  , а крайните тр- ри са здрави ..
Благодаря , предварително .

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Магнетофон - неясна марка
« Отговор #6 -: 17 Април, 2020, 21:28:52 »
Тази схема е в pdf формат. Като се увеличи се вижда.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Магнетофон - неясна марка
« Отговор #7 -: 17 Април, 2020, 23:58:37 »
Тази схема е в pdf формат. Като се увеличи се вижда.

Благодаря .

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Магнетофон - неясна марка
« Отговор #8 -: 27 Април, 2020, 21:20:43 »
НЧУ - то на тоя магнетофон е изпълнено с два трафа - драйвер и изход  , двутактно стъпало с АС 124 .' Та , машината , си работеше , ама изведнъж свирна тихо .  И какво откривам - стопена макара на изходен траф , Здрави двата крайни . Не мога да преценя има ли кръгово късо , та да почвам да го мотая . Ама за да стопи макарата - зор е било . . Дали ще може да го заменя с друг подобен , .щото не ми се мотае ?
Ето и снимчици .

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Магнетофон - неясна марка
« Отговор #9 -: 29 Април, 2020, 12:07:24 »
Вероятно на твое място бих заложил на преработка с безтрансформаторен изход, но все пак в името на автентичността - струва си да пренавиеш трафа. Няма да е толкова трудно, стига да успееш да разглобиш магнитопровода.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Магнетофон - неясна марка
« Отговор #10 -: 30 Април, 2020, 16:54:30 »
Вероятно на твое място бих заложил на преработка с безтрансформаторен изход, но все пак в името на автентичността - струва си да пренавиеш трафа. Няма да е толкова трудно, стига да успееш да разглобиш магнитопровода.
Мислех да го направя както препоръчваш . Но трябва да се види дсли ще може да записва после . Виж в едното  рамо на АС 124 , какво е  включено .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |