| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Интересна находка  (Прочетена 1159 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Интересна находка
« -: 26 Януари, 2020, 22:46:48 »
Здравейте колеги . Преди месец купих това класическо радио . Радиото работи учудващо добре без какватао и да е намеса от моя страна . Има счупен горен капак , но парчето е вътре . Отворих го за оглед и ми направи впечатление нещо пъхнато между мембраната и корпуса на говорителя . Оказа се навито парче вестник от ВСВ пъхнато с цел да не дрънчи говорителя . Направих снимка и прочитайки фрагмента , остнах впечатлен от тогавашните събития , та чак ме хвана яд на ония от острова !
0889 926 079 / 0723 66 447

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Интересна находка
« Отговор #1 -: 26 Януари, 2020, 23:16:17 »
Здравейте колеги . Преди месец купих това класическо радио . Радиото работи учудващо добре без какватао и да е намеса от моя страна . Има счупен горен капак , но парчето е вътре . Отворих го за оглед и ми направи впечатление нещо пъхнато между мембраната и корпуса на говорителя . Оказа се навито парче вестник от ВСВ пъхнато с цел да не дрънчи говорителя . Направих снимка и прочитайки фрагмента , остнах впечатлен от тогавашните събития , та чак ме хвана яд на ония от острова !
Хубаво радио , в съвсем приличен вид . А парчето вестник , си е находка .

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Re: Интересна находка
« Отговор #2 -: 27 Януари, 2020, 00:02:34 »
Да , парчето вестник ще го ламинирам и приложа към радиото .Моят баща / 92 / предполага че е от вестник Зора . Счупеното ще оправя , но свастиките на копчетата са изчегъртани от някогашният притежател на радиото от страх да не пострада . Иначе радиото е EUMIG VE 301 , произвеждано от много производители , та чак до 1949 г. според колега от Германски форум !
0889 926 079 / 0723 66 447

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |