| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем при телевизор опера 1  (Прочетена 11601 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Проблем при телевизор опера 1
« -: 28 Януари, 2020, 18:07:28 »
Здравейте колеги,
захванах се с пълната реставрация на телевизора,всички кондензатори ще ги слагам в старите...Абе бая работа си отворих :D Проблема ми е че след като огледах всички резистори,смених всички кондензатори и трите лампи във вертикалата,честотата на кадрите ,още от първото му тръгване беше и сега е много много бавна,ама много...Екрана примигва много бавно,няма синхронизация...Проблема е че нямам и осцилоскоп...Затова трябва малко на сляпо да го правя...Ако някой е виждал това и преди да даде съвет какво трява да правя?Или на какво се дължи?Даже на видеото го изкарва по добре от на живо...
/>

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #1 -: 28 Януари, 2020, 20:35:20 »
Пусни му сигнал , че така  нищо не  са разбира ... Синхронизация ли няма , или върти по кадри ?

Неактивен joro

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 148
  • Населено място: Пловдив
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #2 -: 28 Януари, 2020, 22:03:53 »
  Това което се вижда за малко на клипа виж хоризонталната синхронизация най напред

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #3 -: 28 Януари, 2020, 22:12:57 »
Това е за Опера 3, но се надявам, че ще е полезно  :reader:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #4 -: 29 Януари, 2020, 22:05:59 »
Пусни му сигнал , че така  нищо не  са разбира ... Синхронизация ли няма , или върти по кадри ?
Не става със сигнал,проблема е че честотата на кадрите върви много бавно,и не може да синхронизира картината,излизат само чертички и точки,просто е много бавна честотата на кадрите,не знам на какво се дължи,за пръв път виждам такова нещо,на видеото много не се вижда,но екрана примигва много бавно,чак се вижда как  се качва и сваля растера(нали как се разтяга нагоре надолу)По добре не мога да го обясня  :D Това което ме учуди е че всички компоненти са в изправност,трафа за вертикалното проби по едно време,и нали сви на черта,смених го но същата работа,потенциометъра за честотата на кадрите беше отворен и го сментих и него,както и всички кондензатори и отворени или завишени резистори,както и лампите,и не е от тях както се вижда...Възможно ли е да е от самият входен сигнал който влиза във вертикалата като цяло или повредата си е в нея?И нали да вметна,знам какъв звук изкарва трафа на вертикалното,нали 30те херца,на този не върви така,призъква само,сякаш едва върви...И се чува че е много бавно,ако намаля честотата на кадрите от потенциометъра почва един път в секунда да разтяга,почти спира напълно вертикалата...За пръв път виждам нещо такова...
« Последна редакция: 29 Януари, 2020, 22:11:39 от kortex »

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #5 -: 29 Януари, 2020, 22:43:32 »
Не става със сигнал,проблема е че честотата на кадрите върви много бавно,и не може да синхронизира картината,излизат само чертички и точки,просто е много бавна честотата на кадрите,не знам на какво се дължи,за пръв път виждам такова нещо,на видеото много не се вижда,но екрана примигва много бавно,чак се вижда как  се качва и сваля растера(нали как се разтяга нагоре надолу)По добре не мога да го обясня  :D Това което ме учуди е че всички компоненти са в изправност,трафа за вертикалното проби по едно време,и нали сви на черта,смених го но същата работа,потенциометъра за честотата на кадрите беше отворен и го сментих и него,както и всички кондензатори и отворени или завишени резистори,както и лампите,и не е от тях както се вижда...Възможно ли е да е от самият входен сигнал който влиза във вертикалата като цяло или повредата си е в нея?И нали да вметна,знам какъв звук изкарва трафа на вертикалното,нали 30те херца,на този не върви така,призъква само,сякаш едва върви...И се чува че е много бавно,ако намаля честотата на кадрите от потенциометъра почва един път в секунда да разтяга,почти спира напълно вертикалата...За пръв път виждам нещо такова...
Не мога да разбера как точно са нещата . Това за изгорелия траф  за вертикала , ми идва много странно . А идва ли синхроимпулс  до ВО ? А за това че бавно върти ,... прилича на лампа с утечка към отопление . Ама така само  си пиша ., не мога да схвана какво  става на екрана .

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #6 -: 29 Януари, 2020, 22:55:35 »
Ето това вече е големият проблем,че нямам осцилоскоп и  не мога да видя импулсите,само напреженията с уред,те са си добре,а за лампата,смених я,но не с нова,с няколко други пробвах,едно и също...Нямам представа,и за мен е ново това...Ще се опитам да кача друг клип пък да видим дали ще стане по ясно...

/>
Точно това което се вижда на клипа,това е,така се вижда и реално,толкова е бавна честотата на кадрите че чак се вижда как работи в същност нагоре разтяга,надолу разтяга...Малко се подобрява като ги увелича но пак върви много бавно,и затова и не може да синхронизира картината...
« Последна редакция: 29 Януари, 2020, 23:12:07 от kortex »

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #7 -: 29 Януари, 2020, 23:12:46 »
Ето това вече е големият проблем,че нямам осцилоскоп и  не мога да видя импулсите,само напреженията с уред,те са си добре,а за лампа,смених я,но не с нова,с няколко други пробвах,едно и също...Нямам представа,и за мен е ново това...Ще се опитам да кача друг клип пък да видим дали ще стане по ясно...

/>
Точно това което се вижда на клипа,това е,така се вижда и реално,толкова е бавна честотата на кадрите че чак се вижда как работи в същност нагоре разтяга,надолу разтяга...Малко се подобрява като ги увелича но пак върви много бавно,и затова и не може да синхронизира картината...
Сега разбрах .  Пътво : трябва да видиш за синхроимпулса . И тогава ще го мислим .

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #8 -: 29 Януари, 2020, 23:14:27 »
Как точно?Без добро ,или да кажа почти никакво оборудване,какво ми трябва?

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #9 -: 29 Януари, 2020, 23:18:27 »
Без скоп , няма да можеш .  Я направи нещо просто . Има две лампи ЕСН 81 ,- размени им местата .

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #10 -: 29 Януари, 2020, 23:22:31 »
Това направих,и даже пробвах и с други...Така направих със трите ECF и L 82 и ECH 81 ,не е от лампи,или поне не от тези...А за скоп,ще се опитам да намеря,без него не може така ли?С налучкване,много ли може да са причините?

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #11 -: 29 Януари, 2020, 23:24:56 »
Това направих,и даже пробвах и с други...Така направих със трите ECF и L 82 и ECH 81 ,не е от лампи,или поне не от тези...А за скоп,ще се опитам да намеря,без него не може така ли?С налучкване,много ли може да са причините?

Има две еднакви лампи - ЕСН 81 , не ги подменяй , а им размени местата . И пусни машината .

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #12 -: 29 Януари, 2020, 23:26:03 »
Да,аз първо това направих,не стана...
« Последна редакция: 29 Януари, 2020, 23:38:06 от kortex »

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #13 -: 29 Януари, 2020, 23:51:56 »
Както казах,не е от лампи,или поне не от тези трите ,има ли някаква възможност да стане без скоп?С налучкване или нещо?Или  трябва да търся отнякъде?

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Проблем при телевизор опера 1
« Отговор #14 -: 29 Януари, 2020, 23:56:48 »
Както казах,не е от лампи,или поне не от тези трите ,има ли някаква възможност да стане без скоп?С налучкване или нещо?Или  трябва да търся отнякъде?
Може , ама трябва да караш наред  :D.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |