| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как изглежда PILOT S 105 ?  (Прочетена 2403 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1625
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Как изглежда PILOT S 105 ?
« Отговор #15 -: 21 Февруари, 2020, 21:16:40 »

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Как изглежда PILOT S 105 ?
« Отговор #16 -: 21 Февруари, 2020, 23:08:01 »
В предишния пост съм сбъркал-не имам, а съм дърводелец 6-ти разряд, като радиомонтйор съм седми.Нямам вече проблеми с това как трябва да изглежда радиото. Смятам че темата е изчерпана. Евентуално след приключване на работата може да пиша какво се е получило.Кутията би трябвало да изглежда така:
https://radioattic.com/itemshow.htm?radio=960037

Активен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1178
  • Населено място: Пловдив
Re: Как изглежда PILOT S 105 ?
« Отговор #17 -: 22 Февруари, 2020, 08:06:31 »
Колегата Lager наистина има способности,машини,материали и оборудване за да направи такава кутия.
Виждал съм лично негови изработки.
Пожелавам му успех.

Неактивен e-sea

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 30
  • Населено място: Варна
  • 0899863422
Re: Как изглежда PILOT S 105 ?
« Отговор #18 -: 22 Февруари, 2020, 17:55:28 »
lager, беше поставил в заглавието на темата Pilot S105, а то било Pilot 105L. :) А тук е напълно мистериозния Pilot SG105 със схемата по-горе, с описание от конструктора John Geloso, оня с магнетофоните, които май всички сме искали да имаме едно време.
« Последна редакция: 22 Февруари, 2020, 18:06:13 от e-sea »

Неактивен faraon4eto

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 147
  • Населено място: ВРАЦА
Re: Как изглежда PILOT S 105 ?
« Отговор #19 -: 22 Февруари, 2020, 18:28:38 »
 :bravo:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Как изглежда PILOT S 105 ?
« Отговор #20 -: 22 Февруари, 2020, 21:42:39 »
Бях поставил PILOT S 105 защото нямаше никакви данни за PILOT 105.Друг момент-в този първи пост аз писах че съм го видял набързо и основното-кутията не е оригинална а правена от некадърен нашенец само да се наместят чарковете някъде и да се наподоби работещо радио.Това е втори случай на подобно издевателство-първия съм описал преди време и става въпрос за ФИЛИПС 510. Той беше работен от човек, известен във Велико Търново като най-великия.Беше си написал името на две-три места ,не съм ги изтривал, оправих циганиите му.Драган го видя след като бях го завършил,пуснал съм тук някъде снимки преди и след ,всеки може да ги види. Поне още двама освен мен знаят името му,няма да го пиша.След като открих и прегледах поне пет американски сайта плюс радиомузея установих както и написах-от 103 до 106 са еднакви по лампов състав, различни по вълнови обхвати.105L е с BROADCAST и HIGH BAND,в килохерци от 150 до 1600. Другите модели имат средни и къси вълни. Последно което установих 105L и 103В са като еднояйчни близнаци-говорители,трафове,скали и елементи под шасито. Може да се види в музея (103В).Моят има сменени три кондензатора и монтаж около EBF2,която работи вместо 75. Подразниха ме писания на колеги за самоделки и че "това дефакто е само едно шаси".На колегата Божков искам да припомня че има апарати за които много колеги хълцат, те нямат даже шаси а само една бакелитена кутия.Много от апаратите които имам са идвали при мен само на една шперплатова основа,поне два -три Телефункена са били само с една страна.За отлепен и липсващ фурнир не ми се споменава даже. Искам да ви припомня кой е направил най-мащабните рестврации на бакелитени кутии-показал съм ги още във вече несъществуващия форум на егоиста.Искам да ви уверя че работата в дърводелницата ми доставя толкова удоволствие, колкото и на бюрото.Между впрочем всички апарати от тези модели които видях са със шасита с оригиналните си покрития, без пребоядисване и без WIMA,аз предпочитам също тази тактика.Без Хомункулуси.

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1625
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Как изглежда PILOT S 105 ?
« Отговор #21 -: 22 Февруари, 2020, 21:51:54 »
...На колегата Божков искам да припомня че има апарати за които много колеги хълцат, те нямат даже шаси а само една бакелитена кутия...
Нещо не можах да схвана за какво става дума?

Неактивен e-sea

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 30
  • Населено място: Варна
  • 0899863422
Re: Как изглежда PILOT S 105 ?
« Отговор #22 -: 22 Февруари, 2020, 21:58:28 »
На мен ми се струва, че всички писали под темата са били добронамерени, аз не виждам и следа от кофти отношение или пък съмнение в умения. Впрочем и на мен ми се видя, че жакът 6.3 мм е поставен после, но в схемите май на всички модели, споменати горе, си е фоно вход. Защо е обаче върху табелата... Както и да е, поздрави и успех в реставрацията. Който го е окепазил, поне е запазил копчетата и скалата, иначе - зор голям. :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
797 Прегледи
Последна публикация 05 Август, 2019, 21:57:57
от lampamp
7 Отговора
1034 Прегледи
Последна публикация 02 Септември, 2020, 16:54:53
от GRIDLIC
15 Отговора
1201 Прегледи
Последна публикация 03 Септември, 2023, 18:49:56
от lz2lx

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |