| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Питане за предавател 27MZ от детска играчка.  (Прочетена 894 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен blago43

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Хасково
 Притежавам радио управляема детска играчка автомобил.Искам да използвам електрониката за направа на охранно устройство.Проблема е че предавателя действа до 10м.,а на мен ми е нужно да действа поне на 50-60м.Може ли да се усили сигнала на предавателя?Ще съм благодарен ако някой помести схема,или ме насочи към източник на информация.

Неактивен hristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Габрово
  • LZ2GAA
Чесно казано тези от играчките хич не са надежни, сигнала трудно ще го усилиш схемното изпълнение кой знае какво е, и най важното нямаш никаква кодировка.
Аз ползвам една подобна като тази:https://www.aliexpress.com/item/32981311900.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.42164ada1JqdAw&algo_pvid=bdf551b7-3ebe-46ff-90b4-299088aa60df&algo_expid=bdf551b7-3ebe-46ff-90b4-299088aa60df-1&btsid=0ab50f6215906709837745121e78ab&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

    евтини компактни, моята е 4ри канална 2бр дистанционни около 10долара струваше ползвам от около 5 години, тествал съм я на 80м, щракам лампи, отварям вратата на гаража, до сега лъжливо превключване не имало, за тези пари биват.

Неактивен blago43

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Хасково
  По принцип имам монтирана звукова сигнализация,но тъй като живея наблизо,исках само да  ми сигнализира при взлом.Не е нужно да бъде прецизна.Имам и безжичен китайски звънец,който ми върши същата работа,но има лъжливи задействания от съседни звънци.Та ми хрумна да попитам,ако сменя кварцовете на звънеца с 27mz дали ще се получи сигнал без смущение?
  П.С.А как мога да заявя посоченото от вас устройство?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |