| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Отстраняване драскотини по алуминиев панел?  (Прочетена 3048 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
  Колегата иска нещо да направи, защото драскотините го дразнят много. Но резултата може и да е още по-дразнещ. Някъде през 70-те години имах един Кьортинг, който хващаше станции от цял свят и покрай другото чистене, лъскане и смазване,взех че му поизмих скалата на чешмата-колкото да падне праха. Вече съм забравил какво стана с прахта, но половината надписи по скалата изтекоха в мивката. Някъде беше казано, че по-доброто е враг на доброто.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Така е,пътя към ада е покрит с добри намерения.Спомням си печалния опит на един специалист който почисти скалата на Волна К със спирт ли беше или бензин.И прах и фоторезист,всичко замина.По темата,аз първо бих пробвал това с кечето на нещо друго подобно.Много ме съмнява да се получи.

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Благодаря за предложения дремел,имам както и кече и полир пасти.Естествено първо ще пробвам отгоре където няма надписи и при не добър резултат спирам,а пък знам ли,може да спечеля дамаджаната... :D

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
bradi, няма да се отметна, пък ти пробвай?! :empathy2:
Иначе и мен ме дразнят козметичните дефекти.И аз като колегите брах ядове в желанието всичко да е перфектно. И то, с елементарната операция миене на един новозакупен Сателит. Само, че с Меглио, понеже беше много мръсен. Обаче се отмиха надписите около "волумето" та се изпотих от яд! Предполагам, че зоната е била много омазнена от пипане и стана "някаква реакция", защото другите надписи и символи оцеляха? Какво ли не мислих, консултации с патили и нищо свестно. Накрая го продадох на мой не толкова претенциозен познат и си купих друг, обаче цялата операция ме върна с над 100 лв. назад. Та, това са "рисковете на професията", а от тогава ползвам само препарати тип Веро.
0888981645, 072365106

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Мелио-то се държи странно,някой път сваля надписи,някой път- не.

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Пробата ще е през отпуската защото трябват време и търпение.
Слави,ще ми бъде много приятно да се запознаем,естествено и не по повод дамаджаната :good:
А и често минавам през Ботевград,заради виличката в Скравена...

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Благодаря за предложения дремел,имам както и кече и полир пасти.Естествено първо ще пробвам отгоре където няма надписи и при не добър резултат спирам,а пък знам ли,може да спечеля дамаджаната... :D

Питай първо дамаджаната от колко литра е... :D

Мисля че не е нужно да се премахва в дълбочина, само до изравняване с основната плоскост...

По-добре да ти я направят наново...

И аз имам за правене, но не знам къде и какви са цените.

.
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
bradi, нали се разбрахме, при приемлив резултат, имаш я! Относно питането на azop, като набори си спомня какво беше една дамаджана ползвана като "писмо с тапа" за решаване на разни проблеми навремето? Обикновено по влакове и рейсове имаше по няколко пътника с плетена стъклена дамаджана, обикновено 3-5 литра, запушена с какалашка (така му казваме в нашия край) уплътнена с вестник! Така беше и мисля, че това е нормалната доза?! ;)
Иначе, много съм писал-всеки сандъкчия е добре дошъл! На удобно място съм, координати, име, всичко съм написал (за разлика от повечето от вас, без извинение, нито името ви знам, нито от къде сте, за възраст и др. да не говорим?). Така че, заповядайте! Спомням си лани Драган как ме намери без да познава Ботевград. Хубаво е предварително един телефон щото, знае ли се, на тази възраст да не съм се заиграл с някоя кака?... :D
0888981645, 072365106

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Брей, то голяма сага станало това с тия драскотини! То поне да са драскотини, ами някакви драскотинки. Я си карай машинката така без да я разваляш повече. Във всички случаи резултата няма да е добър, ще се загуби надпис или растера, петно ще остане...

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Стършеле, нали това казах преди 2-3 дни, но ме обвинихте, че троша хатъра на момчето. Добре пък, нека и bradi мине по нашия път?..
Иначе, независимо от резултата дамаджаната ще я изпием, ако не можем двамата, ще ви потърся да помагате...
0888981645, 072365106

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Стършеле, нали това казах преди 2-3 дни, но ме обвинихте, че троша хатъра на момчето. Добре пък, нека и bradi мине по нашия път?..
Иначе, независимо от резултата дамаджаната ще я изпием, ако не можем двамата, ще ви потърся да помагате...
:good: :good: :good:

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
То верно от някакви си драскотини до къде се стигна...
Аз съм скромен любител и колекционер на дръжкофони и радиа от края на 70 и началото на 80-те.Професионално се занимавам с заваряване на пластмаси така че техниката не ми е чужда.Ако имате нужда от повече инфо на лични ще отговоря на всеки.
Поздрави Явор.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |