| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как се зарежда батерията на лаптопа  (Прочетена 1331 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Искам да попитам знаещите,къде става разпределението на напрежението и контрола на елементите -в самия лаптоп или в платката на батерията?Става дума за 18650 свързани в две групи по три елемента в паралел.Общо 7.2волта.Лаптопа и батерията  правят връзка със седем контактен конектор.Всички ли 7 пиньове участват в зареждането.Ще ви пиша и защо се интересувам.Искам да направя един винтоверт с литиеви елементи.Правил съм го и преди но с 18 волта и става много яко.Но там ползвам готово зарядно за 18 в.А тук винтоверта е на 7,2в.За яснота на картинката съм нарисувал само двата последователно свързани елемента.Желанието ми е да монтирам елементите и платката във винтоверта.Мисля ,че спазих терминологията и всички ме разбраха.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Как се зарежда батерията на лаптопа
« Отговор #1 -: 13 Юли, 2020, 23:56:00 »
Идеята ти е хубава, реализацията не. В лаптопа в батерията има чип в който за записани параметрите на елементите. Като сложиш други и неще да ги зарежда или ги скапва бързо. Трик на производителя да си купуш нова батерия. И да лаптопа разпознава елементите от инфото в чипа. Направи си го със универсални модулчета за зареждане на литиеви батерии. Знам че стари лаптопски батерии бол и без пари но това е.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Как се зарежда батерията на лаптопа
« Отговор #2 -: 14 Юли, 2020, 17:20:05 »
Освен това в повечето такива устройства чипа следи за състоянието на батериите.Ако не дай си боже откачиш или дадеш на късо някой елемент минава в режим "авария" повече не може да се използва.Като гледам си го разпоил вече.Можело е да го излъжеш,знаещите когато сменят батерия слагат в паралел источник на напрежение за да излъжат контролера и да не "забележи" липсата на батерии.Има много тънкости и хитри моменти.
В Youtube има канали на Remonter и PC-expert.Давам ти два линка хвърли едно око.
https://www.youtube.com/results?search_query=Remonter+%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0+%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2
https://www.youtube.com/results?search_query=pc-expert+%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0+%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2+%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B8

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Как се зарежда батерията на лаптопа
« Отговор #3 -: 14 Юли, 2020, 18:21:50 »
Благодаря Ви!Няма опасност.Батерии бол!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Как се зарежда батерията на лаптопа
« Отговор #4 -: 14 Юли, 2020, 19:43:18 »
За тия батерии имаше някакъв контролер в Алиекспрес.Специално за тази работа.Успех!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |