| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: JVC RC-838L RC-636L  (Прочетена 2278 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
JVC RC-838L RC-636L
« -: 29 Септември, 2020, 16:55:28 »
Здравейте понеже в нета няма никаква информация за тази серия касетофони: JVC RC-838L RC-636L. А схема не може да се намери, по западните сайтове продават книжката със схемата за около 15 долара. Представям ви JVC RC-636L. А на по късен етап и JVC RC-838L. Дължина на плоския ремък 19см. Радиото прекъсваше с много голям шум. Прекъсва кварцов резонатор 10.7Mhz 1pin HA11251. Мотора на касетофона не върти. Причина замърсени контакти в 4та. секция на превключвател RADIO/TAPE както и този на механиката.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: JVC RC-838L RC-636L
« Отговор #1 -: 29 Септември, 2020, 17:33:24 »
Привет, сега на снимката е  JVC RC-838L. И сервизното за него.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: JVC RC-838L RC-636L
« Отговор #2 -: 29 Септември, 2020, 17:43:28 »
Много ви благодаря, това е личния ми касетофон, не знаех че има сервизно за него! Много съм ви задължен. Ето малко снимки на RC-636L
« Последна редакция: 29 Септември, 2020, 17:54:11 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен ian

Re: JVC RC-838L RC-636L
« Отговор #3 -: 29 Септември, 2020, 22:07:26 »
Привет.
А това е моя RC-636L, който работи на радио почти непрекъснато в работилницата, захранван от фотоволтаика   :)

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: JVC RC-838L RC-636L
« Отговор #4 -: 29 Септември, 2020, 23:29:21 »
Превключвателите са им проблем на тия касетофони. Това трябва да се разглоби основно и да се почисти. Със пръскане на контокс, газ и др. нищо не става. Контактните пластини са толкова много окислени че направо са почерняли от влагата. От тези контакти мотора се въртеше на импулси. Тръгва спира и тн. Иначе са хубави машини виж какъв тежък маховик и желязна механика. Вярно е че свири като дръжкофон но на мен си ми харесва. Класическа аналогова машина! Я ми кажи когато няма Слънце дали ще го захрани, 15W е консумацията му. Чул съм че фотоволтаиците произвеждат ток дори от дневна светлина. В Елимекс се продават. Ако знае някой къде се продават на по ниска цена да пише. Без контролера разбира се! Имам си аналогова система за контрол на напрежението и зареждане на акумулатора. 
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: JVC RC-838L RC-636L
« Отговор #5 -: 30 Септември, 2020, 12:15:25 »
Превключвателите , потенциометрите и всичко на което се четат буквите alps.
« Последна редакция: 30 Септември, 2020, 12:38:36 от lager »

Неактивен ian

Re: JVC RC-838L RC-636L
« Отговор #6 -: 01 Октомври, 2020, 11:18:54 »
Да, фотоволтаика произвежда напрежение дори и от дневна светлина, (но по малко), без да е необходимо да го огрява слънце.
Не го използвам директно за захранване, защото дава до 35 V и до 250 W, а през контролер и акумулатор.
 Може да направиш отделна тема за аналоговия ти контролер, защото мисля, че ще е интересно и полезно за много хора.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: JVC RC-838L RC-636L
« Отговор #7 -: 02 Октомври, 2020, 12:05:32 »
Няма смисъл от нова тема това е елементарно. Всеки който се занимава с електроника може да си го направи. Следи се автоматично долния праг на разреждане на акумулатора и горния срещу презареждане. С два светодиода. Праговете на сработване се регулират с тример по желание, и цифров мултимер. По същия начин може да се контролира токът и напрежението подаван от панела и при излишък на енергия да се прехвърля автоматично към друг акумулатор...
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: JVC RC-838L RC-636L
« Отговор #8 -: 06 Октомври, 2020, 08:29:33 »
За аналоговия контролер...
Да, може да се направи такъв. Но не е чак-толкова просто! И основната му функция не е да управлява заряда на акумулатора, а да избира правилната мощност (товар) на фотоволтаика, при която се получава максимална енергия при конкретната осветеност! Наистина заслужава отделна тема...

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: JVC RC-838L RC-636L
« Отговор #9 -: 06 Октомври, 2020, 19:27:01 »
Благодаря ама си имам достатъчно литература по въпроса.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
305 Прегледи
Последна публикация 19 Октомври, 2017, 18:49:32
от GRIDLIC

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |