| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Интересно осветително тяло  (Прочетена 1093 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Интересно осветително тяло
« -: 29 Септември, 2020, 21:06:42 »
Здравейте колеги . Подариха ми днес , интересно осветително тяло . Явно е правено преди или по време на ВСВ. За какво е било използвано . Травчето е събрано в цокъла и е с кръгъл магнитопровод . Измерих напрежението 6,5 v , но не знам за какъв ток е крушката . Тя е оригинална и покрита с червена материя и привързана . Явно е имало и абужур , понеже има резба в основата . Питането ми е , за какво може да е използвана !
0889 926 079 / 0723 66 447

Неактивен Vaklin

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 302
  • Населено място: Козлодуй, Враца, София
Re: Интересно осветително тяло
« Отговор #1 -: 29 Септември, 2020, 21:49:20 »
За работа във фотолаборатория. Когато проявяваш снимките на хартия, трябва да виждаш резултата. Аз ползвах зелени лампи, не лъжеха за черното и беше истински черно. Когато се работи с червена светлина, окото реагира по друг начин и снимките излизаха бяло-сиви. Намеир стари снимки, разгледай ги и ще разбереш кой как е работил.
73 de LZ2VL

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Re: Интересно осветително тяло
« Отговор #2 -: 29 Септември, 2020, 23:29:10 »
Да .Явно е за фотографската техника . Отворих стари албуми със снимки , има и от двата вида чернобели снимки . Аз си мислех , че е било за някакво минимално осветление при въздушна тревога през ония времена . Благодаря за отговора !
0889 926 079 / 0723 66 447

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Интересно осветително тяло
« Отговор #3 -: 01 Октомври, 2020, 13:21:39 »
По-скоро ми е интересно защо трябва крушката да е такава за фенерче, а не нещо по-голямо като размери, яркост и продължителност на живота. Но определено е за фотолаборатория, няма какво друго да е с този червен филтър.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Интересно осветително тяло
« Отговор #4 -: 01 Октомври, 2020, 15:20:45 »
В казармата над вратата на спалното помещение имахме нещо подобно.Светеше нощем.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Интересно осветително тяло
« Отговор #5 -: 01 Октомври, 2020, 16:27:48 »
Цитат
В казармата над вратата на спалното помещение имахме нещо подобно.Светеше нощем
Имаше си нецензорно има и често летяха кубинки по нея :D :D :D

Неактивен dani_retro

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: София
Re: Интересно осветително тяло
« Отговор #6 -: 03 Октомври, 2020, 16:12:46 »

И аз мисля че е за фотолаборатория от времето когато снимките трябваше да се проясняват, а не като сега хоп на принтера и за няколко секунди готово. 😂

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: Интересно осветително тяло
« Отговор #7 -: 06 Октомври, 2020, 03:36:24 »
По-скоро ми е интересно защо трябва крушката да е такава за фенерче, а не нещо по-голямо като размери, яркост и продължителност на живота. Но определено е за фотолаборатория, няма какво друго да е с този червен филтър.
И на мен ми е интересно това, има къде по стабилни решения за дълготрайност.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |