| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Grundig Satellit 210  (Прочетена 1106 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен valstamb

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Пловдив
Grundig Satellit 210
« -: 19 Март, 2021, 13:52:48 »
Здравейте,
Започнах да си събирам колекция от стари приемници. Наскоро купих Grundig Satellit 210 (Tranzistor 6001 за 100 лв. Очаквах, че няма да работи, но не очаквах, че ще бъде в плачевно състояние.Липсваше захранващия блок в специалното гнездо за него. Не работеше усилвателя НЧ, беше скъсана кордата на вернеровия механизъм на УКВ скалата.Всички ролчици на трите вернерови механими (долните) бяха клеясали от стар теч на батериите. Както и да е:Възстанових усилвателя (електролитен кондензатор, раздвижих ролчиците, смених кордата на УКВ скалата, раздвижих стрелките на АМ и ЧМ обхвата (движеха се заедно, а не трябваше да е така), подмених осветителните лампички по скалите. Голям зор с това инженерно чудо. УКВ-то тръгна добре, но СВ и КВ1 не работят добре. Работят гъгнещо като на скъсан говорител, а той е здрав, съдя от УКВ-то. Друг проблем е че,КВ2 до КВ9 (на барабана) изобщо ги няма. На платката до барабана има 4 транзистора. Т2,Т3,и Т4 ги проверих по напрежения, нормални режими, а първия не можах да стигна с уреда, та се наложи да го сваля и да меря. Беше наред. Прочетох в чужд форум, че в този блок има и втори генератор на 2310 кхц (допълнителна платка с транзистор 5 и 6). Стори ми се много сложен достъпа до нея и реших да подам тази честота от вън. Пуснах генератора на 2310 кхц. Нищо, ни гък ни мък. А МЧУ на 460 кхц според мен е наред, защото КВ1, СВ и ДВ работят, макар и не добре.
Търся помощ, идеи. Въпроса ми е следния: Сблъсквал ли се е някой с подобен проблем с такъв приемник?
 Твърдо съм решил да вдигна грундика от  "Гроба"
Сега ударих в греда. 

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
1878 Прегледи
Последна публикация 03 Май, 2013, 22:22:30
от lz1wvm
Grundig satellit

Започната от bradi Продавам

0 Отговора
831 Прегледи
Последна публикация 02 Август, 2015, 09:45:05
от bradi
3 Отговора
2764 Прегледи
Последна публикация 20 Януари, 2017, 19:57:42
от styrshel
6 Отговора
2770 Прегледи
Последна публикация 21 Декември, 2017, 10:13:09
от bycec
10 Отговора
2129 Прегледи
Последна публикация 08 Май, 2020, 23:42:24
от shri

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |