| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: RCA ли е , не е ли...  (Прочетена 1424 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
RCA ли е , не е ли...
« -: 22 Март, 2021, 13:49:38 »
Можеше да е мое ако бях от София, не съм се напрягал да го идентифицирам защото сигурно щеше да ми е още по-трудно да го преглътна:

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: RCA ли е , не е ли...
« Отговор #1 -: 22 Март, 2021, 18:16:41 »
RCA 811T: https://www.radiomuseum.org/r/rca_811t.html
Същото шаси като модела 811К: https://www.radiomuseum.org/r/rca_811k.html

Взимай ако можеш. Рядко радио с интересен моторизиран тунер. Тук се вижда за какво става дума:

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: RCA ли е , не е ли...
« Отговор #2 -: 22 Март, 2021, 19:23:20 »
Такова радио беше закупено през 1937 година от германското посолство в София,за да може да слуша д-р Делиус "Свободна Европа". Може би това е точно този апарат. :rofl:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: RCA ли е , не е ли...
« Отговор #3 -: 22 Март, 2021, 19:25:45 »
Най-вероятно отпътува в друга посока.Продавачът обеща да го запази до обед на другия ден след уговорката, като аз изпратя човек да го прибере. През това време го е видял някой друг кандидат и то софианец. Писах му за адрес, но той чак вечерта ми отговори че е решил да си го запази. Имам и други снимки, действително това е модела.Беше комплектно, само мрежовия трансформатор беше монтиран на друго място. Оригинално сигурно е било за 110 волта. Лош късмет!

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: RCA ли е , не е ли...
« Отговор #4 -: 23 Март, 2021, 23:00:14 »
Изчаках достатъчно време за да видя реакция от страна на администраторите по повод подигравката на специалиста по всякакви въпроси личко. Освен по соц дизайн той се оказа компетентен и по наци мераци. Аз все пак най-силно съм изумен от факта че той някога е чул и Запомнил че е имало човек на име доктор ДЕЛИУС.За да няма ексцесии и рецидиви моля модераторите- има най-малко двама валериевци-които миналия път ме наказаха, мен а не него, забранете му да се меси в мои постове.Всъщност аз надничам тук само отвреме- навреме за да си повдигна настроението четейки дълбокомислените заключения на кръжока в който той и няколко други другари членуват.Имам и други приятни занимания. Ако искам да пиша и показвам нещо-има Фейсбук, има други Сандъци-поне още два броя-има и още други и накрая имам и собствен сайт където никой не може да ми пише глупости.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: RCA ли е , не е ли...
« Отговор #5 -: 24 Март, 2021, 08:37:40 »
...моля модераторите- има най-малко двама валериевци-които миналия път ме наказаха, мен а не него...
:unknown:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |