| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС  (Прочетена 9874 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #45 -: 30 Юли, 2021, 21:15:39 »
Никой не казва че не си си платил ДДС-то. Въпроса е защо от митницата не са го разпознали като платено?

Може би само IOSS номера не е достатъчен, а трябва да фигурира и сумата на платеното ДДС?

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #46 -: 30 Юли, 2021, 21:18:35 »
Ако не вярваш на мене, погледни в сайта на митниците. ДОСТАТЪЧЕН е номера! Ами, ако трябва да гадая защо, най-вероятната причина е, както по-горе писа един колега за калинките... :) Случил съм на митничар, който не е наясно с процедурите в собствената му работа.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #47 -: 30 Юли, 2021, 22:02:56 »
Стига с това невярване! Никой не е казал че не ти вярва. Просто се опитваме да разберем защо е станало и как да го предотвратим, особено когато сумите са значителни.

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #48 -: 30 Юли, 2021, 22:12:38 »
Просто бъдете готови за подобни случаи и порверявайте точно какво и защо го плащате и на платформата от която купувате и на митницата тук. Нали затова писах в темата. ИМА реална опасност да ви накарат да си платите ДДС 2 пъти. Аз се разминах с 6лв. на някой може да не му се размине толкова леко. В ибей например е невъзможно купувача да разбере колко реално е платил за самата стока и колко му е ДДС-то. Ще пусна и фактурата когато ми я прати продавача, за да разсея и последните съмнения... :)  :drinks:

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #49 -: 30 Юли, 2021, 22:17:51 »
Няма никакви съмнения.

На мен обаче не ми е ясно нещо друго: този IOSS номер който виждам на твоята снимка е официалния IOSS номер на eBay. Какво пречи на някой китайски сайт просто да го сложи на фактурата, така че пратката да не минава митница?

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #50 -: 30 Юли, 2021, 22:23:07 »
Ами именно, този на ебей е номера. Нали на ебей съм платил ДДС-то. :) Единственното задължение на продавача е да го добави към адреса. Него не го интересуват моите данъци, той си плаща неговите данъци в Китай. А другия въпрос по-скоро го задай на тези, които са измислили цялата тази простотия. Аз не намирам логика също в това. Всичко започна в някои щати преди 2-3 години, имаше малко протести по този повод даже... За награда вече го въведоха почти във всички щати. Естествено ги последваха васалите по веригата надолу... :)

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #51 -: 30 Юли, 2021, 22:43:08 »
Ето какво вижда купувача за стоката която купува на ebay. Има и реалната цена отдолу, но не пише никъде, че горната е с добавено ДДС. То може да се види изрично единствено на фактурата при продавача. Имах случай с купувач от UK, койото мислеше, че съм вдигнал цените. Той просто виждаше добавения данък към моята цена (след нова година го въведоха и при тях). Aliexpress и Banggood са много по-грамотно направени според мене в това отношение.



Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #52 -: 30 Юли, 2021, 22:54:39 »
Това че eBay събира ДДС-то е ясно и IOSS номера съответства. Аз обаче продължавам да мисля че причината да не го уважат в митницата е че не виждат фактура където крайната цена е разделена на данъчната основа + платеното ДДС в евра. Намерих това в сайта на НАП.


Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #53 -: 30 Юли, 2021, 23:01:11 »
Не ме интересува какво виждат или не виждат. Както казах фактурата е при ибей. Те я предоставят на продавача и на когото там трябва. Те са въвели този номер и процедурата. Аз не съм длъжен да плащам ДДС 2 пъти заради техните неразбории.

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Троян
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #55 -: 09 Август, 2021, 21:49:15 »
Да не пълня темата , но днес пристигна пратка поръчана още май месец ! Как прецениха ДДС от 27ст като никъде няма ордер колко струва ? Явно е на  тези 80 цента.

Неактивен analogovashemotehnika

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 22
  • Населено място: Пловдив
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #56 -: 10 Август, 2021, 12:24:15 »
Днес взех пратки поръчани след 01.07 от АлиЕкспрес и в пощата не платих нищо. По думи на служителката, която ме обслужи, ако сме платили ДДС -то още при покупката, не плащаме нищо повече, както стана и в моя случай.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #57 -: 12 Август, 2021, 13:53:54 »
Май му хванаха цаката китайците . Уж ти слагат ДДС , но ти дават купон който е 90+% от стойността на ДДС-то и всъщност си купувуаш нещото на цена БЕЗ ДДС . Току що си поръчах нещо за 33$ . А пък в пощата ми изобщо не става и дума за ДДС-та и митници . Та те още работят с ЕЛКА-и смях  :rofl:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3537
  • Населено място: Варна
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #58 -: 12 Август, 2021, 19:26:09 »
Китайците са много гъвкави търговци,нашите са като динозаври и нямат никакъв шанс срещу тарикатите от Поднебесната империя :) Все си мисля че основния работодател на Български пощи са Алиекспрес,Алибаба и Таобао.Въпрос на време е да се появи нова частна поща от типа Еконт или Спиди която да започне да работи с Китай сериозно и на нашите държавни пощи да падне мандалото :good:

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1923
  • Населено място: Пловдив
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #59 -: 13 Август, 2021, 07:58:47 »
Цитат
Въпрос на време е да се появи нова частна поща от типа Еконт или Спиди която да започне да работи с Китай сериозно и на нашите държавни пощи да падне мандалото
Разнася се такъв слух между пощенските служители. Някой пратки идваха със спиди преди 01.07.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |